WordPress için 6 En İyi Görüntü Optimizasyonu Eklentisi (Karşılaştırıldı)

en iyi wordpress görüntü optimizasyonu eklentileri


Web siteniz için en iyi görüntü optimizasyonu eklentilerini mi arıyorsunuz? Bu iyi bir fikir! Her harika web sitesi, ziyaretçilerin dikkatini çekmek için görüntülere ihtiyaç duyar. İster bir blogcu, ister bir e-ticaret sitesi veya küçük bir işletme olun, resimler web sitenizin profesyonel görünmesini sağlar. Ancak, sitenizde çok sayıda resim varsa, sitenizin en yüksek hızda çalıştığından emin olmak için resim optimizasyonu eklentilerine de ihtiyacınız olacaktır..

Bu makalede, size en iyi resim optimizasyonu eklentilerini göstereceğiz.

Bir Bakışta: WordPress için 6 En İyi Görüntü Optimizasyonu Eklentisi

PluginPriceActive Yüklemeler
ShortPixel Görüntü İyileştiricisi9,99 $ ‘dan itibaren (tek seferlik plan)100.000+
Otomatik Görüntü SıkıştırmaEn düşük $ 29Müsait değil
SEO Dostu Görüntüler Pro20 TL’den başlayan fiyatlarlaMüsait değil
reSmush.it Görüntü İyileştiriciBedava40.000+
EWWW Image OptimizerBedava700.000+
JPEG sıkıştır & PNG GörüntüleriBedava100.000+

WordPress Siteniz İçin Neden Görüntü Optimizasyonu Eklentilerine İhtiyacınız Var??

Web sitenizdeki resimler, içeriğinizi okuyucular için daha çekici hale getirir. Ziyaretçilerinizin müşteri olacak kadar uzun süre kalmasını istiyorsanız, sitenizde bulunması gereken bir sitedir. Ancak görüntülerin boyutu düz metinden çok daha büyüktür. Görüntüler çok daha büyük olduğundan, web sitenizin hızını salyangoz hızına kadar yavaşlatabilirler.

Hızlı bir web sitesine sahip olmak önemlidir. Bugün kullanıcıların oturup web sitenizin yüklenmesini beklemek için zamanları veya sabrı yoktur. Aslında, Yüzde 47 müşterilerin bir web sayfasının 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini bekler. Dolayısıyla, web siteniz yeterince hızlı yüklenmezse, kullanıcılar sitenizi başkasının.

Ancak, önemli resimlerinizi korurken sitenizi hızlandırmak için ne yapabilirsiniz? Görüntü optimizasyonu eklentileri burada devreye giriyor.

WordPress sitenizin hızını artırmak için resimlerinizi optimize etmeniz gerekir. Görüntü optimizasyonu eklentileri resimlerinizi sizin için otomatik olarak optimize edebilir, böylece fotoğraf düzenleme veya kod hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yoktur. Ayrıca görüntülerinizin kalitesinden ödün vermek konusunda endişelenmenize gerek yok.

Resimlerinizi optimize etmek sadece web sitenizi hızlandırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda arama motoru optimizasyonunuzu (SEO) da geliştirir.

Tüm bu görüntü optimizasyonu eklentileri sitenizdeki fotoğrafları optimize edecek, böylece WordPress web siteniz daha hızlı olacak ve siteniz web’de arama yapan kullanıcılar tarafından daha kolay bulunacaktır.

Web sitenizi hızlı bir şekilde yıldırım yapmaya hazır olun. WordPress için en iyi görüntü optimizasyonu eklentileri listemize göz atın.

1. Kısa Piksel Görüntü İyileştiricisi

shortpixel-görüntü optimizasyonu-eklentileri

ShortPixel Image Optimizer harika bir WordPress görüntü optimizasyonu eklentisidir. Eklenti, görüntü azaltma işlemini kolayca yönetebileceğiniz doğrudan WordPress kontrol panelinize yüklenir. Eklenti yüklenir kurulmaz, sitenize yüklediğiniz her yeni resim otomatik olarak sıkıştırılır. ShortPixel eklentisini, sitenize önceden yüklenmiş olan tüm görüntüleri tek bir düğmeye dokunarak sıkıştırmak için de kullanabilirsiniz.

Bu güçlü eklenti ile JPEG, PNG, GIF (hareketsiz veya animasyonlu) görüntüleri ve PDF belgelerini sıkıştırabilirsiniz. Dosya boyutu sınırı yoktur ve özellikli resimlerin yanı sıra küçük resimleri de optimize edebilirsiniz.

ShortPixel Image Optimizer’ı ücretsiz olarak kullanabilir ve ayda 300 görüntüye kadar optimize edebilirsiniz. Ayda 300’den fazla görüntüyü optimize etmeniz gerekiyorsa, yalnızca 4,99 ABD dolarından başlayan daha büyük bir plana yükseltebilirsiniz..

ShortPixel’e Bugün Başlayın!

2. Otomatik Görüntü Sıkıştırma & Toplu Görüntü Sıkıştırma

Otomatik görüntü sıkıştırma-wordpress-eklentisi

Otomatik Görüntü Sıkıştırma & Wpslash tarafından WordPress için Toplu Resim Sıkıştırma, tüm görüntülerinizi optimize etmek ve sıkıştırmak için harika bir araçtır. Web sitenizin performansını hızla artırabilmeniz için hafif ve kullanımı kolaydır.

Bu eklenti, JPEG, PNG ve GIF görüntülerini yüklerken otomatik olarak sıkıştıracaktır; veya görüntüleri bir kerede toplu olarak sıkıştırabilirsiniz. Otomatik Görüntü Sıkıştırma ile & Toplu Resim Sıkıştırma, dosya boyutunda veya sıkıştırabileceğiniz görüntü sayısında sınır yoktur.

Otomatik Görüntü Sıkıştırma & Toplu Resim Sıkıştırma normal bir lisans için yalnızca 29 ABD dolarıdır ve gelecekteki güncellemeleri ve wpslash’tan 6 aylık desteği içerir.

Otomatik Görüntü Sıkıştırmaya Başlayın & Bugün Toplu Resim Sıkıştırma!

3. SEO Dostu Görüntüler Pro

seo dostu-images-pro-wordpress-eklentisi

Pascal-Bajorat tarafından WordPress için SEO Dostu Görüntüler Pro WordPress siteniz için başka bir yararlı görüntü optimizasyonu eklentisidir. Bu eklenti resimlerinizi sıkıştırmaz, ancak SEO dostu resimler için tam özellikli bir çözümdür.

WordPress için SEO Dostu Görüntüler, yayınlarınızdaki, sayfalarınızdaki ve üçüncü taraf eklentilerindeki görüntülerin tüm alt ve başlık özelliklerini otomatik olarak optimize eder. Alt ve başlık özellikleri, arama motoru sonuçlarında web sitenizin sıralamasını yükseltmek için önemlidir. Bu güçlü eklenti, içeriğine göre otomatik olarak başlık özellikleri ekleyerek bağlantılarınızı optimize edebilir. Bir başka harika özellik, kullanıcının kaydırmaya devam edene kadar görmeyeceği uzun web sayfalarındaki görüntülerin yüklenmesini geciktirerek web sitenizin hızını ve performansını artıran Lazy Loader’larıdır..

SEO Dostu Görüntüler Pro için düzenli bir lisans sadece 20 $ ve bununla birlikte, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız size yardımcı olacak gelecekteki güncellemeler ve 6 aylık destek alırsınız.

Bugün SEO Dostu Görüntüler Pro’yu Kullanmaya Başlayın!

4. reSmush.it Görüntü İyileştiricisi

resmush-it-görüntü-iyileştirici-eklentileri

reSmush.it Image Optimizer hızla mevcut en popüler görüntü optimizasyonu eklentilerinden biri haline geliyor. Bu eklenti, yüklerken resimlerinizi optimize etmenizi sağlar ve ayrıca önceden eklediğiniz tüm resimleri sadece 2 tıklamayla optimize etmek için toplu bir işlem sunar.

ReSmush.it eklentisi JPEG, PNG, GIF, BMP ve TIF dosyalarını kabul eder, ancak yalnızca 5mb’ye kadar. Ayrıca, sitenize tam boyutlu bir resim eklemeniz gerektiğinde belirli fotoğrafların optimize edilmesini önleme seçeneğiniz de vardır.

Büyük bir artı reSmush.it indirmek ve kullanmak için tamamen ücretsiz.

Bugün reSmush.it Image Optimizer ile başlayın!

5. EWW Image Optimizer

ewww-görüntü-iyileştirici-wordpress-plugins

EWWW Image Optimizer, WordPress web siteniz için başka bir güçlü görüntü optimizasyonu eklentisidir. Bu harika eklenti ile, yeni görüntüleri ve sitenize önceden yüklediğiniz görüntüleri yüklerken otomatik olarak optimize edebilirsiniz.

Bu eklenti, resimlerinizi en iyi dosya biçimine dönüştürme seçeneği sunar. Piksel mükemmel sıkıştırma veya yüksek sıkıştırma seçeneklerini de seçebilirsiniz. Bu şekilde görüntü kaliteniz kullanıcılarla tamamen aynı görünür.

EWWW Image Optimizer hız sınırı ve sınırsız dosya boyutu sunar. Orijinal fotoğraflarınızı 30 gün boyunca saklamak için ücretsiz resim yedekleri de sağlarlar.

Eklentilerini indirmek ücretsizdir, ancak ek özellikler istiyorsanız, API planlarından biriyle yükseltebilirsiniz.

Bugün EWWW Image Optimizer’ı Kullanmaya Başlayın!

6. JPEG’i sıkıştırın & PNG Görüntüleri

minik-png-görüntü optimizasyonu-eklentileri

JPEG sıkıştır & TinyPNG’den PNG Resimleri, resimlerinizi sıkıştırmak ve web sitenizi daha hızlı hale getirmek için başka bir harika WordPress eklentisidir. Yükleme sırasında yeni görüntüleri otomatik olarak optimize edebilir ve sitenizde bulunan toplu resimleri kolayca optimize edebilirsiniz.

Büyük resim yüklemelerini otomatik olarak yeniden boyutlandırabilmeniz için bir maksimum genişlik ve / veya yükseklik ayarlayabilirsiniz. Dosya boyutu sınırı yoktur ve gerekirse orijinal görüntülerinizdeki telif hakkı meta verilerini, oluşturma tarihini ve GPS konumunu koruyabilirsiniz.

JPEG sıkıştır & PNG Resimleri indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak ayda sadece 100 resim için. Her ay daha fazla görüntüyü optimize etmeniz gerekiyorsa hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Compress JPEG kullanmaya başlayın & PNG Görüntüleri Bugün!

En iyi resim optimizasyonu eklentileri hakkındaki bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Artık resimlerinizi optimize etmeye ve sitenizi daha hızlı hale getirmeye hazırsınız. Süper hızlı bir siteyle sadece mutlu olmakla kalmayacak, web sitenizin ziyaretçileri ve müşterileri de daha mutlu olacak.

Bu makalenin hayranı olsaydınız, En İyi 7 WordPress Galerisi Eklentisi Karşılaştırması hakkındaki yazımıza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map