WordPress için 9 En İyi Dosya Yükleme Eklentisi (Karşılaştırma)

WordPress için En İyi Dosya Yükleme Eklentileri


WordPress için en iyi dosya yükleme eklentisini mi arıyorsunuz??

Doğru WordPress dosya yükleme eklentisiyle, kullanıcılarınızın ön uçtan veya arka uçtan dosya yüklemesine izin verebilirsiniz.

Bu makalede, WordPress için en iyi dosya yükleme eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

WordPress için En İyi Dosya Yükleme Eklentisini Seçme

Düzinelerce WordPress dosya yükleme eklentisi olduğundan, en iyi dosya yükleme eklentisini seçmek korkutucu olabilir. Gereksinimlerinizin çoğuna uyan ve kullanımı kolay bir eklenti aramalısınız.

Bir dosya yükleme eklentisi seçerken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır:

 • Kullanıcı yüklemeleri: Kullanıcıların sitenize giriş yapmadan dosya yüklemesine izin ver.
 • Ek dosya türü: Ortak ve gelişmiş dosya uzantıları dahil olmak üzere birden çok dosya türünü destekleyin.
 • Dosya yükleme boyutu: İzin verilen bir maksimum dosya yükleme boyutu seçin ve kullanıcılarınızın büyük dosyalar yüklemelerini sınırlayın.
 • Depolama: Barındırma, Google Drive gibi üçüncü taraf uygulamalar gibi bir depolama yeri seçin .

WordPress için en iyi dosya yükleme eklentilerinden bazılarına göz atalım.

1. WPForms: En İyi Dosya Yükleme Formu Eklentisi

WPForms

WPForms WordPress’te dosya yükleme formu oluşturmanıza olanak tanıyan en başlangıç ​​dostu WordPress iletişim formu eklentisidir. WordPress’te birden fazla dosya yükleme formu bile oluşturabilirsiniz.

Dosya yükleme formunuza alanlar, düğmeler ve diğer seçenekleri eklemenizi ve yönetmenizi sağlayan bir sürükle ve bırak form oluşturucu ile birlikte gelir.

WPForms ile bugün başlayın!

2. Dosya Yükleme Türleri: Ek Dosya Türlerini Destekleyin

dosya yükleme türleri

Dosya Yükleme Türleri WPForms tarafından WordPress sitenize ek dosya türleri yüklemenizi sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Varsayılan olarak, WordPress güvenlik nedeniyle yalnızca sınırlı sayıda dosya uzantısı yüklemenize izin verir.

Bu eklenti ile herhangi bir dosya uzantısını WordPress medya kütüphanenize herhangi bir kısıtlama olmadan yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, sitenize yüklemek istediğiniz eklenti ayarlarında bu uzantıları beyaz listeye eklemek.

2. WP Kullanıcısı Ön Uç: En İyi Ön Uç Dosya Yükleyici

WP Kullanıcısı Ön Uç

WP Kullanıcısı Ön Uç kullanıcılarınız için bir ön uç gösterge tablosu, ön uç düzenleyicisi ve ön uç dosya yükleyicisi ile birlikte gelen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Kullanıcılarınızın profillerini güncellemelerini ve ön uçtan yayın göndermelerini sağlar.

Eklenti, kullanıcılarınızın yayınlarına dosya eklemelerine ve resimler yüklemelerine olanak tanır. Ayrıca sürükle bırak form oluşturucu ve dosya yükleme formlarını kolayca ayarlamak için gerçek zamanlı bir önizleme ile birlikte gelir.

WP User Frontend ile bugün başlayın!

3. Ninja Forms: Yine Başka Bir Dosya Yükleme Formu Eklentisi

NinjaForms

Ninja Forms, kullanıcılarınız için kullanıcı dostu ve esnek bir dosya yükleme formu ile birlikte gelen başka bir WordPress iletişim formu eklentisidir..

Yüklenen dosyaları depolamak için popüler üçüncü taraf depolama hizmetleriyle sorunsuz entegrasyon sağlar. Bu şekilde, web barındırma alanı için daha fazla ödeme yapmanız gerekmez.

Ninja Forms ile bugün başlayın!

4. Ajax Çoklu Yükleme: Daha Sorunsuz Yükleme Deneyimi İçin

Ajax Çoklu Yükleme

Ajax Multi Upload, WordPress için premium bir dosya yükleme eklentisidir. Özel filtreler, resim boyutlandırıcı, tekli veya çoklu dosya yüklemeleri ve daha fazlası ile birlikte gelir.

Ajax işlevselliği ile kullanıcılar sayfa yükleme veya yenileme olmadan sorunsuz bir dosya yükleme deneyimi yaşayacak.

Ajax Multi Upload’ı bugün kullanmaya başlayın!

5. WordPress Dosya Yükleme: Ücretsiz Yükleyici Eklentisi

WP Dosya Yükleme

WordPress Dosya Yükleme ücretsiz ve basit bir dosya yükleme eklentisidir. Bu eklentiyi kullanıcılarınızdan dosya ekleri almak için kullanabilirsiniz.

Eklenti, kullanıcılarınızın herhangi bir sayfadan, yayından veya kenar çubuğundan dosya yüklemesine olanak tanır. Dosya yükleme düğmesini görüntülemek için yapmanız gereken tek şey istediğiniz yerde kısa kodu kullanmaktır.

WordPress Dosya Yükleme’ye bugün başlayın!

6. WP Ekstra Dosya Türleri: Birden Fazla Dosya Uzantısını Destekler

WP Ekstra Dosya Türü

WP Ekstra Dosya Türleri varsayılan WordPress dosya yükleme seçeneğinin bir uzantısıdır. Kullanıcılar birçok farklı dosya uzantısını destekler, böylece kullanıcılar WordPress medya kitaplığına herhangi bir dosya yükleyebilir.

Ayrıca işlevselliği genişletmek için diğer dosya yükleme eklentileri ile birlikte çalışır. Eklentiyi yükleyebilir ve dosyaları hemen yüklemeye başlayabilirsiniz.

WP Ekstra Dosya Türleri ile bugün başlayın!

7. WooCommerce Sürükle & Bırak Yükleyici: WooCommerce için Yükleyici

WooCommerce Sürükle ve Bırak Yükleyici

WooCommerce Sürükle & Drop Uploader, e-Ticaret siteleri için kullanışlı bir WordPress dosya yükleme eklentisidir. Kullanıcılarınızın kısa süre önce teslim edilen ürünlerin fotoğraflarını yüklemelerine izin vermek istiyorsanız kullanışlı olur. Bu şekilde kullanıcılar teslimatla ilgili herhangi bir sorunu bildirebilir.

Eklenti, sayfayı yenilemeden dosyaları yüklemek için Ajax’ı kullanır. Eklentinin kullanımı kolaydır ve kurulum için kodlama gerektirmez.

WooCommerce Drag ile başlayın & Yükleyiciyi bugün bırak!

8. WP Medya Dosya Yöneticisi: En İyi Klasör Yükleyici Eklentisi

WP Medya Dosya Yöneticisi

WP Media File Manager, sitenize klasör yüklemenizi ve bunları verimli bir şekilde yönetmenizi sağlayan güçlü bir WordPress yükleyici eklentisidir. Eklenti, WordPress medya kitaplığınızda klasörler oluşturur.

Yerleşik dosya uzantısı özelliği ile WordPress’e belirli uzantıların dosyalarını da yükleyebilirsiniz.

WP Media Dosya Yöneticisi ile hemen başlayın!

Bu makalenin WordPress için en iyi dosya yükleme eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress’te dosya yükleme formunun nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map