WordPress’te AMP Formu Oluşturma (Adım Adım)

WordPress'de bir amp formu nasıl oluşturulur


WordPress web sitenizde AMP dostu (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) iletişim formu oluşturmak istiyor musunuz??

WPForms eklentisi işte burada devreye girer. WPForms, web siteniz için birkaç hızlı ve kolay adımda güzel AMP dostu iletişim formları oluşturmanıza olanak tanıyan en kullanıcı dostu form oluşturucu eklentilerinden biridir.

Bu yazıda, WordPress web sitenizde parlak bir APM dostu iletişim formu oluşturmak için WPForms eklentisini nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Ama bundan önce AMP’nin önemini hızlı bir şekilde anlayalım.

Neden AMP Sayfaları ve AMP Formları Oluşturulur?

Bir araştırmaya göre, Google’daki arama sorgularının yaklaşık% 60’ı mobil cihazlardan geliyor. Web sitenizi AMP dostu hale getirerek, sitenizin mobil cihazlarda daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz..

Google Hızlandırılmış Mobil Proje, Google tarafından mobil tarama deneyimini açık web’de büyük ölçüde hızlandırmaya yönelik açık kaynaklı bir girişimdir. AMP mobil tarama deneyimini bir adım öteye taşıyor. Temel fikir, hız için optimize edilmiş ek bir hafif şablon kullanarak web sitenizin sayfa hızını önemli ölçüde artırmaktır..

Daha hızlı yükleme web sayfaları, gelişmiş kullanıcı deneyimi sunar ve ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre kalmaya teşvik eder. Bu şekilde hemen çıkma oranını azaltabilir ve sıralamalarınızı iyileştirme olasılığını artırabilirsiniz.

Ancak, AMP sayfalarınızı yüklemek için ayrı bir hafif şablon kullandığından, iletişim formlarını, javascript işlevlerini ve diğer öğeleri etkileyebilir.

İletişim formlarını AMP sayfalarınızda görüntülemek için aşağıdakileri kullanabilirsiniz: WPForms, için en iyi form eklentisi.

Şimdi AMP sayfalarınızda iletişim formları oluşturmak için WPForms’u nasıl kullanacağımıza bakalım.

1. Adım: Google AMP Eklentisini Yükleme

Dalış yapmadan ve bir form oluşturmadan önce, web sitenizde AMP sayfalarının nasıl oluşturulacağına bakalım. AMP eklentisi WordPress’teki resmi Google AMP eklentisidir.

Bu eklentiyi bulmak için, arama kutusunda AMP’yi Eklentiler »Yeni Ekle.

Şimdi tıklayın Şimdi kur düğmesini ve ardından etkinleştirme çalışmaya başlamasını sağlayan düğme.

AMP eklentisi, Google AMP

Adım 2: WordPress’e WPForms Yükleme

Ardından, web sitenize WPForms eklentisini yükleyelim. Bunun için WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve Eklentiler »Yeni Ekle. Şimdi ekranınızın sağ üst köşesindeki arama çubuğuna WPForms yazın.

Eklenti bulunduğunda, Şimdi kur düğmesine ve ardından etkinleştirme eklentinin çalışmaya başlaması için.

WPForms Lite, AMP dostu iletişim formu eklentisi

Adım 3: WPForms ile İlk Formunuzu Oluşturma

İle ilk formunuzu oluşturmak için WPForms, seninkine git WordPress kontrol paneli ve WPForms’a gidin »Yeni Ekle

Şimdi ekranınızda aşağıdaki pencereye sahip olacaksınız.

wordpress amp iletişim formu

Burada 4 farklı seçenek göreceksiniz. Gereksiniminize bağlı olarak, ihtiyaçlarınıza en uygun şablonu seçebilirsiniz.

Bu öğretici adına, Basit İletişim Formu seçeneği. Şimdi, yeni seçtiğiniz önceden oluşturulmuş şablona alan ekleyip kaldırabileceğiniz bir sürükle ve bırak form oluşturucusuna yönlendirileceksiniz.

amp iletişim sayfası oluşturucu

Mevcut tüm alanlar sol tarafta gösterilir. Süslü alanlar sadece eklentinizi premium sürüme yükseltirseniz kullanılabilir. Ancak, standart alanlar da iyi.

Formunuza bir alan eklemek için, alanı soldan sürükleyin ve form bölümünde sağınıza bırakın.

Bir alanı formdan kaldırmak istiyorsanız, imlecinizi o alanın üzerine getirmeniz yeterlidir. Göreceksin silmek alanın sağ üst köşesindeki simgesi.

wpformlardan alan silme

Sadece bu seçeneğe tıklayın, alanınız silinecektir. Bu yöntemi kullanarak, gerekli olmadığını düşündüğünüz herhangi bir alanı formdan kaldırabilirsiniz.

Ayrıca alan seçeneklerinizi değiştirme seçeneğiniz de vardır. Alanların biçimini, yazı tiplerinin boyutunu değiştirebilir, etiketleri ve alt etiketleri gizleyebilir veya gösterebilirsiniz..

Tamamlandığında, Kayıt etmek düğmesini tıklayın, böylece değişikliklerinizi kaybetmezsiniz.

Şimdi panelinizin sol tarafına bakarsanız, şu şekilde bir seçenek görürsünüz: Ayarlar. Üzerine tıkladığınızda birkaç seçenek göreceksiniz. Lite sürümü için, yalnızca ilk üç seçeneği kullanabilirsiniz.

Altında Genel seçeneğini seçerseniz, form adınızı değiştirebilir, açıklama ekleyebilir, gönder düğmesi metnini değiştirebilir, gönder düğmesi işleme metnini değiştirebilir vb. Ayrıca istenmeyen posta önleme ve Ajax form gönderme seçeneğini etkinleştirmenizi sağlar.

amp iletişim formu genel ayarları

Şimdi git Bildirim. Bu seçeneğin doldurmanız için birkaç seçenek olacaktır. Bu bölümdeki ana alan E-postadan alan. Burada web sitenizi veya marka e-posta adresinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin e-postaları göndermek için yetkili bir servis sağlayıcıya yapılandırıldığından emin olmalısınız.

4. Adım: İlk Formunuzu Görüntüleme

İlk formunuzu görüntülemek için formunuzun görünmesini istediğiniz sayfaya gidin. Yeni bir sayfa oluşturmak istiyorsanız, Sayfa »Yeni Ekle. Sayfanıza bir başlık ekleyin.

Gutenberg düzenleyicisine bir blok eklemek için + simgesini tıklayın. Ardından WPForms yazın ve göründüğünde üzerine tıklayın.

amp iletişim formu yerleştir

Sonra doğru iletişim formunu seçmeniz istenecektir, bu yüzden formu seçin.

amp iletişim sayfası

Şimdi tıklayın Yayınla gönderinizi yayınlamak için WordPress kontrol panelinizin sağ tarafındaki düğmesini tıklayın. WordPress AMP formunuz artık yayında.

Ayrıca Bülten Mektubu Kayıt Formu ve Öneri formu işlemin başında kullanabileceğiniz şablonlar. İhtiyacınıza bağlı olarak, web siteniz için istediğiniz şablonu seçin. Boş form seçeneği formu sıfırdan oluşturmanızı sağlar. Yepyeni bir form istiyorsanız, bu seçeneği deneyin

Hepsi bukadar. Web siteniz artık oluşturmak istediğiniz AMP dostu iletişim formuna sahip olmalıdır.

Umarız bu makale size yardımcı olmuştur. Bu gönderiyi beğendiyseniz, WordPress’de Çok Sayfalı Form oluşturma ile ilgili adım adım kılavuzumuzu da okumak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map