WordPress Web Siteniz için 9 En İyi Evreleme Eklentisi (Karşılaştırma)

en iyi evreleme eklentileri


Denemelerinizi yayınlanmadan önce test etmek için iyi bir aşamalandırma eklentisi mi arıyorsunuz??

Evreleme sitesi, web sitenizin yeni özellikler, eklentiler ve güncellemeleri canlı web sitenize aktarmadan önce deneyebileceğiniz bir kopyasıdır. Bu şekilde, canlı sitenizi kırma ve trafik kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan hataları bulabilir ve düzeltebilirsiniz..

Ancak, dalmadan ve bir WordPress hazırlama eklentisi kullanmaya başlamadan önce, barındırma sağlayıcınızla iki kez kontrol edin ve bir hazırlama sitesi özelliği sunup sunmadıklarına bakın.

Bunun nedeni, bir hazırlama eklentisinin barındırma sunucunuz üzerinde yalnızca sınırlı bir denetime sahip olmasıdır, bu nedenle size mümkün olan en iyi sonuçları vermeyecektir. Bunun da ötesinde, bazı eklentiler hazırlama sitenizi kendi sunucularında barındırır. Gizliliğiniz ve veri korumanız konusunda endişeleriniz varsa, barındırma sağlayıcınızın hazırlama özelliğine bağlı kalsanız iyi olur.

Bu makalede, bir hazırlama sitesi kurmayı kolaylaştıran en iyi WordPress hazırlama eklentilerinden bazılarını göstereceğiz. Bundan önce, tek tıklamayla bir aşamalandırma seçeneği sunan birkaç web barındırma hizmetine bakalım.

Tek Tıklamayla Hazırlama Seçeneği ile Web Hosting Hizmetleri

Bazı web barındırma hizmetleri, kullanıcıları için ücretsiz 1-tıklama hazırlama seçenekleri sunar. İşte kontrol etmek isteyebileceğiniz bazıları.

1. Bluehost

Bluehost İndirim Kodu, bluehost web hosting

Bluehost, tek tıklamayla hazırlama seçeneği de dahil olmak üzere kullanıcılarına harika özellikler sunan en popüler web barındırma hizmeti sağlayıcılarından biridir. Bluehost ile, ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL ve çok daha fazlası gibi sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi elde edersiniz.

Bluehost hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

2. SiteGround

ücretsiz geçiş, SiteGround Web Hosting, ücretsiz ssl, ücretsiz tek tıklamayla evreleme

Siteground, kullanıcılarına 1 tıklama hazırlama seçeneği sunan başka bir şaşırtıcı web barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. SiteGround, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir barındırma şirketidir ve yerleşik WP önbellekleme, günlük otomatik yedeklemeler, ücretsiz SSL ve daha fazlası gibi harika özellikler sunar..

İncelemenin tamamını SiteGround’da okuyun.

3. Hayalgücü

DreamHost

Dreamhost, kullanıcılarına 1 tıklama ile hazırlama seçeneği sunan başka bir web barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. Ayrıca ücretsiz bir alan adı, site oluşturucu, 1 tıklama WordPress yükleyici, sınırsız disk alanı ve çok daha fazlasına sahip olacaksınız..

Dreamhost’taki incelememize buradan göz atın.

Şimdi WordPress için mevcut en iyi hazırlama eklentilerini kontrol etmeye devam edelim.

WordPress Hazırlama Eklentisi Seçme

1 tıklamalı bir hazırlama seçeneğini destekleyen bir barındırma sağlayıcısında barındırılmadıysanız ve sitenizi bunlardan birine taşımak istemiyorsanız, bir WordPress hazırlama eklentisini düşünmek isteyebilirsiniz.

1. UpdraftClone

UpdraftPlus

UpdraftClone, popüler yedekleme eklentisi Updraftlus tarafından sunulan popüler bir aşamalandırma eklentisidir. Bir klon oluşturmak ve klonu canlı tutmak için belirteçlere mal olan bir belirteç sistemi üzerinde çalışır.

Bu eklenti ile UpdraftPlus eklentinizden anında ve doğrudan bir sanal alan oluşturabilirsiniz.

2. BlogVault

BlogVault

BlogVault, temel olarak size hazırlama seçeneği de sunan bir yedekleme eklentisidir. Bu eklenti herhangi bir ana bilgisayarda çalışır ve değişiklik günlükleri aracılığıyla yaptığınız değişiklikleri tanımlamak için yeterince hızlıdır.

Evreleme, kendi bulut sunucularında çalışır ve değişikliklerinizi canlı siteyle birleştirmek için tek tıklamayla bir seçenek sunar. Sitenizi hazırlamak için ek ücret ödemeniz gerekmez. Bunun yerine, site geçişi, WooCommerce yedeklemeleri, geri yüklemeleri vb. Gibi diğer özelliklerini de kullanabilirsiniz..

3. WP Evreleme Pro

WP evreleme pro, evreleme eklentileri

WP Evreleme Pro basit bir tıklama ile hazırlama sitenizi oluşturmanızı sağlayan WordPress için güçlü bir klonlama ve taşıma eklentisidir. Değişikliklerinizi denemeyi bitirdikten sonra, tüm değişikliklerinizi canlı siteye sorunsuzca aktarmanıza olanak tanır.

Ayrıca, hazırlama sitesinde çalışabilecek kullanıcılarınızın kimliğini doğrulamanıza olanak tanır. Bu, canlı sitenizi güvende tutmak ve kimsenin testlerinizi onayınız olmadan canlı sitenize itmemesini sağlamak için harika bir seçenektir..

4. WP Sahne Koçu

WP Posta Arabası

WP Sahne Koçu tek bir tıklama ile bir hazırlama sitesi oluşturmanıza olanak tanır. İçe aktarma sırasında veritabanınızın üzerine yazmaz. Eklenti herhangi bir web host üzerinde çalışır, böylece sitenizin güvenli ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.

Ayrıca, hazırlama kopyalarınızı parola ile korumanızı, canlı sitenizdeki değişiklikleri tek bir tıklamayla ve çok daha fazlasını birleştirmenizi sağlar.

5. Teksir Pro

teksir, evreleme eklentisi

Duplicator Pro, web sitenizi kolayca klonlamanızı sağlayan başka bir mükemmel seçenektir.

Hazırlama siteleri oluşturmanın yanı sıra, otomatik veritabanı oluşturma, yedeklerinizi sınırlama, herhangi bir çoğaltma sorunu hakkında sizi bilgilendirmek için e-posta bildirimleri vb..

6. CodeGuard

Kod koruması, hazırlama eklentileri

CodeGuard web siteniz için tek noktadan güvenlik çözümüdür. Bu eklenti ile yalnızca bir hazırlama sitesi oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan ve potansiyel olarak savunmasız tehditlerden korumak için de kullanabilirsiniz.

Ayrıca, site arayüzünüzü beyaz olarak etiketleyebilirsiniz, bu nedenle birkaç müşteri web sitesini yöneten bir ajanssanız, Codeguard’ı düşünebilirsiniz..

7. Hepsi Bir Arada WP Geçişi

All_in_One_WP_Migration_

Hepsi Bir Arada WP Geçişi WordPress dosyalarınızı, veritabanınızı da içeren bir geliştirici tutmadan dışa aktarmanıza olanak tanıyan mükemmel bir hazırlama eklentisidir. Eklenti neredeyse tüm web barındırma sağlayıcıları ile uyumludur.

Ayrıca herhangi bir PHP uzantısı gerektirmez ve v5.2’den itibaren tüm PHP sürümleriyle çalışır.

8. WP Senkronizasyonu

WP_Synchro, hazırlama eklentileri

WP Senkronizasyonu canlı sitenizi ve sahneleme sitenizi senkronize etmenizi sağlayan başka bir ücretsiz sahneleme eklentisidir. Hazırlama sitesini bir kez ayarlayabilir ve ardından taşıma işlemini otomatik olarak çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir kodlama yapmadan veritabanınızı bir siteden diğerine çekebilir veya itebilirsiniz. Dosyalarınızı medya dosyaları, temalar, eklentiler vb. De senkronize edebilir ve ikincil hazırlama sitenizle senkronize halde tutabilirsiniz..

9. Yedekleme & WP Zaman Kapsülü ile Evreleme

Backup_and_Staging, stagibg eklentileri

WP Time Capsule ile Yedekleme ve Hazırlama tek bir tıklama ile hazırlama sitenizi çalışır hale getirebileceğiniz harika bir seçenektir. Bu eklenti 2 ana özellik ile birlikte gelir: yedekleme ve evreleme.

Yinelenen sitenizi kolayca kopyalayabilir veya web sitenizi yeni bir konuma taşıyabilirsiniz. Eklenti süper hızlıdır ve diğer eklentilerle de sorunsuz çalışır.

Bu kadar!

Bu makalenin, piyasadaki en iyi aşamalandırma eklentilerinden bazılarını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, ücretsiz geçiş hizmetleri sunan web barındırma hizmetleri hakkında bilgi edinmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map