WordPress Web Sitenize İletişim Formu Nasıl Eklenir

wordpress'te iletişim formu oluştur


WordPress’te nasıl iletişim formu oluşturacağınızı öğrenmeniz mi gerekiyor? Harika! Böyle anlar için yaşıyoruz. Web sitenizde tam işlevli bir iletişim formu almak için size en kolay, en etkili yöntemi öğretmek mutlak zevkimiz olacaktır..

Bu makalede, WordPress’de bir iletişim formunun nasıl oluşturulacağına dair adım adım basit bir öğretici yazdık. 4 kolay adımda, web sitenizde yalnızca birkaç dakika içinde çalışan ve çalışan bir iletişim formunuz olur!

Neden İletişim Formuna İhtiyacınız Var??

Eğitim bölümüne girmeden önce: Siteniz için WordPress’de bir iletişim formu oluşturmak istediğinizden emin misiniz? Hala bununla mı ilgileniyorsun? Durum buysa, doğru kararı verdiğinizden emin olabilir misiniz? İşte nedeni:

İletişim formları harika görünüyor. Web siteniz, bir iletişim formu ile çok daha profesyonel ve estetik açıdan hoş görünecektir. Tüm e-posta adresleri görsel olarak etkileyici değildir ve işletmenizin tonunu azaltabilir; ancak, iyi bir iletişim formu en küçük çevrimiçi işletmelere bile bir sınıf dokunuşu katabilir.

Ayrıca, e-posta adresinizin web sitenize gerçekten yazılmasını istiyor musunuz? Bunu yapmak, spambotların size önemsiz posta göndermesi için pratik olarak yalvarır. “Meşru” insanlar bile size büyük ekleri, imza dosyaları, e-posta okuma makbuzları ve hatta bir virüs içeren mesajlar göndermek için yazılmış e-posta adreslerinden yararlanabilir. Öte yandan bir iletişim formu gelen kutunuzu koruyacaktır.

İletişim formları, web sitenizin kullanıcı deneyimini de geliştirir. Site ziyaretçilerinizin basit bir formu doldurmaları, e-posta adresinizi avlamak, kopyalamak / yapıştırmak, e-posta paketleriyle ayrı bir sekme açmak, sıfırdan bir e-posta oluşturmak vb.

Bonus: En iyi WordPress form eklentisiyle, abone listenizi artırmak için iletişim formunuzu da kullanabilirsiniz! Kullanıcılarınızdan onları listenize eklemek için izin istemek için bir abonelik onay kutusu eklemeniz yeterlidir.

WordPress’e İletişim Formu Eklemenin En İyi Yolu

WPForms

WordPress’te bir iletişim formu oluşturacaksanız, piyasadaki en iyi eklentiyi kullanmalısınız. Yani en WPForms, eller aşağı.

WPForms, işletmeniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun bütçenize uyacaktır. 4 farklı prim planları, ne kadar ödeyeceğinize dair birçok seçeneğiniz var. Veya, WPForms Lite, Herkesin karşılayabileceği fiyata “satılır”: ÜCRETSİZ!

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, WPForms’un sezgisel sürükle ve bırak form oluşturucusundan yararlanabilirsiniz. Kullanım kolaylığı WPForms ekibi için en önemli önceliktir ve gösterir. WordPress’e bir iletişim formu eklemek daha kolay olamazdı, özellikle de önceden oluşturulmuş düzinelerce form şablonundan birini kullanmayı seçerseniz.

Ancak kolay, tam özellikli olmadığı anlamına gelmez. WPForms, sınıfının en iyisi anket raporları, ödeme formları, kullanıcı kayıt formları, akıllı koşullu mantık, gönderim sonrası formları ve çok daha fazlası gibi birçok gelişmiş özelliğe sahiptir..

başlamaya hazır mısın? Harika! WordPress web sitenizde nihai iletişim formunu oluşturmak için zahmetsiz 4 adım kaldı.

Adım 1: WordPress’te Yeni Bir Form Oluşturma

İndirerek başlayın WPForms eklentisi. Ardından yükleyin ve etkinleştirin. Nasıl olduğundan emin değil misiniz? Sorun değil. Hepsini sıralamak için bir WordPress eklentisini nasıl yükleyeceğimize dair kılavuzumuza atlayabilirsiniz. Bekleyeceğiz.

Her şey hazır mı? Mükemmel.

Ardından, gösterge tablonuzun sol tarafına gidin ve tıklayın WPForms »Yeni Ekle üzerinde bir iletişim formu oluşturma.

Formunuza bir ad verin ve Basit İletişim Formu şablonunu seçin.

Basit İletişim Formu Şablonu

Sihir gibi, WPForms basit bir iletişim formu için aşağıdakilerle oynamanız için bir şablon oluşturur:

İletişim Formu Şablonu

Varsayılan olarak form aşağıdaki alanları içerecektir:

 • İsim (ad ve soyadı)
 • E
 • Yorum / Mesaj

Tek ihtiyacınız olan şey buysa, Kaydet’i tıklayın ve sonraki adıma geçin. Daha fazla özelleştirmeye ihtiyacınız varsa, sol taraftaki sürükle ve bırak alanları ile uğraşmaktan çekinmeyin.

Formunuza özelleştirilmiş alanlar eklemek için yapmanız gereken tek şey, üzerlerine tıklamak, formunuza sürüklemek ve görünmelerini istediğiniz yere bırakmaktır. Dağınık mı? Sorun değil. Herhangi bir alanı tıklayıp istediğiniz yere sürükleyerek siparişi hızlı ve kolay bir şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz..

Formunuzun mükemmel görünmesini sağladıktan sonra, tıklayın Kayıt etmek.

2. Adım: İletişim Formu Ayarlarınızı Yapılandırma

Hala WPForms editöründeyken, Ayarlar »Genel.

Genel Ayarlar

Bu bölümden şunları yapabilirsiniz:

 • Formunuzu yeniden adlandırın.
 • Form açıklaması ekle.
 • Gönder Düğmesinin metnini değiştirme.
 • Formlarınızı mevcut politikalarla uyumlu tutmak için GDPR geliştirmeleri ekleyin.
 • Spam botlarının form göndermesini önlemek için spam önleme özelliklerini etkinleştirin.

İşiniz bittiğinde, Kayıt etmek ve bir sonraki adıma geç.

İlişkili: WordPress’de Sayfa Yenilemeden Form Gönderme

3. Adım: İletişim Formunuz için Bildirimleri Etkinleştirin

Şuraya git: Ayarlar »Bildirimler WPForms editörünün içinden. Bu sayfada, açılır menüden bildirimlerinizin “Açık” olarak ayarlandığından emin olun.

Bildirimleri aç

Otomatik olarak “Açık” olarak ayarlanmalıdır, ancak asla tekrar kontrol etmek acı vermez. Ve elbette, bildirim almamayı tercih ederseniz, bunları kapatmayı seçebilirsiniz. Ancak, döngüde kalmanızı ve hiçbir mesajı kaçırmamanız için onları etkin tutmanızı önemle öneririz..

Bu sayfadan, kullanıcılarınıza size başarıyla bir mesaj gönderdikten sonra bildirim gönderme gibi özelliklerle de oynayabilirsiniz. İsterseniz mesajlarınıza özel başlıklar gibi ek marka özellikleri de ekleyebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Kayıt etmek.

Adım 4.1 İletişim Formunu WordPress’e (Gutenberg) Ekleme

WPForms, gutenberg dostu bir form eklentisidir, bu nedenle Gutenberg editörü ile yayınınıza veya sayfanıza bir iletişim formu eklemek çok kolaydır.

Gönderi veya sayfa düzenleyiciyi açtıktan sonra, sol üst köşedeki + (artı) simgesini tıklayarak yeni bir WPForms bloğu ekleyin.

gutenberg wordpress iletişim formu ekle

Şimdi size birkaç farklı menü seçeneği verilecek. Bloğu bulmak için WPForms’u arayın ve tıklayın.

Şimdi editör ekranında WPForms bloğunu göreceksiniz. Ardından, devam edin ve Form Seç açılır menüsünden istediğiniz formu seçin.

WordPress Gutenberg bloğunda görüntülemek için bir form seçin

Şimdi, formun tamamını düzenleyicinizde görebilirsiniz.

Adım 4.2: İletişim Formunu WordPress Web Sitenize Ekleme (Klasik)

WPForms, yeni yaptığınız iletişim formunuzu bir gönderiye, sayfaya veya kenar çubuğunuza (veya herhangi bir widget’a hazır alana) eklemenize olanak tanır.

Bir gönderiye veya sayfaya eklemek için yeni bir gönderi / sayfa oluşturun (veya var olan bir tanesini düzenleyin) ve Form Ekle araç çubuğunuzun üzerindeki düğme.

Yayına Form Ekle

Bir açılır menü görünecektir. Açılır menüden oluşturduğunuz iletişim formunu seçin. Ardından, Form Ekle.

Form Ekle

Yayınla’yı tıklayın (veya önceden var olan bir gönderiyi / sayfayı düzenliyorsanız Güncelle) ve formunuz sitenizde yayınlanmaya ve yayınlanmaya hazır olarak görünür.

Adım 4.3: İletişim Formunu Kenar Çubuğunuza Ekleme

İletişim formunu kenar çubuğu widget’ınıza da ekleyebilirsiniz. Bunun için Görünüm »Widget. Şimdi mevcut widget’ların altında WPForms.

WPForms widget'ı

Şimdi formunuzun eklenmesini istediğiniz kenar çubuğunu seçin. Haydi şunu seçelim Sol Kenar Çubuğu. Şimdi tıklayın Widget Ekle buton.

Sol kenar çubuğu widget'ı, WPForms

Şimdi sol kenar çubuğuna WPForms eklendiğini göreceksiniz. Bir başlık ekleyebilir ve formunuzun altındaki açılır oku tıklayarak formunuzu seçebilirsiniz. Form seçeneği. Formunuzun adını ve açıklamasını görüntülemek istiyorsanız, altındaki onay kutusunu seçin.

Tamamlandığında Kayıt etmek buton. Formunuz şimdi ekranınızın sol kenar çubuğunda görüntülenmeye başlayacak.

Bu kadar! Artık web sitenizin kenar çubuğunda canlı bir iletişim formunuz var. WordPress’te AMP formunun nasıl oluşturulacağına ilişkin bu kılavuza göz atın.

Bu makalenin WordPress’te bir iletişim formu oluşturmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu öğreticiyi beğendiyseniz, WordPress’te nasıl kolayca anket oluşturacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuzu da beğenebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map