WPForms ve Google Formlar – Hangisi En İyi? (Karşılaştırıldığında)

wpforms ve google formları


WordPress sitenizde çevrimiçi bir form oluşturmak mı istiyorsunuz? WPForms veya Google Formlar kullanmanız gerekip gerekmediğinden emin değilim?

Hem WPForms hem de Google Formlar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için iki harika seçenektir. Ancak daha derine indiğinizde, bu 2 form oluşturucu arasında birkaç önemli fark bulacaksınız.

İhtiyaçlarınız için doğru form oluşturucuyu bulmanıza yardımcı olmak için WPForms ile Google Formlar arasında kafa kafaya karşılaştırma yapmaya karar verdik. Esas olarak 6 farklı konuya baktık:

 1. Popülerlik
 2. Özellikleri
 3. Kullanım kolaylığı
 4. belgeleme & Destek
 5. Fiyatlandırma

Sonuna doğru, hangisinin sizin için en iyi seçenek olduğunu söyleyeceğiz.

WPForms ve Google Formlar – Genel Bakış

WPForms, kurşun mıknatıs eklentisi

WPForms iletişim formları, kayıt formları, anket formları ve daha fazlası dahil olmak üzere web siteniz için her türlü formu oluşturmanıza olanak tanıyan hepsi bir arada form oluşturucu eklentisidir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bir başlangıç ​​yapmak veya formunuzu sıfırdan oluşturmak için form şablonlarını kullanabilirsiniz.

Dosya yüklemelerini destekler, uzun formları birden çok forma ayırmanıza, ödemeleri kabul etmenize, formunuzu bir e-posta pazarlama hizmetiyle entegre etmenize ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.

Google Formlar

WPForms’un aksine, Google Formlar daha çok bir anket formu oluşturucusudur. Bununla birlikte, iletişim formu gibi diğer formları ayarlamak için de kullanılabilir.

WordPress merkezli bir form oluşturucu olmadığından, kodu web sitenize manuel olarak yerleştirmeniz gerekir; WordPress entegrasyonu için eklenti yok. En iyi anket formu oluşturucu olarak kullanılmasına rağmen anketler, anketler, veri toplama formları veya aklınıza gelebilecek diğer formlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca resimler, videolar, bağlantılar vb.Gibi farklı dosya formatlarını yüklemenizi sağlar..

Form girişleri Google Drive’da depolanır ve e-postalarınıza da gönderilebilir.

1. WPForms ve Google Formlar – Hangisi Daha Popüler?

Bir web veri şirketi Datanyze’ye göre, WPForms en az 161k + web sitesinde ve Google Formlar 101k + sitelerde kullanılıyor.

Bu, WPForms’un% 22,49 pazar payına sahip olduğu, Google Formlarının ise% 14,05 olduğu anlamına gelir.

WPForms ve Google Formlar

Artık bu veriler, Google Formlar’dan daha fazla WPForms formu oluşturulduğu anlamına gelmez. Google Formlar’ın genellikle Google Formlar web sitesinde yayınlandığını / barındırıldığını unutmayın.

Bu veriler, Google Formlarından daha fazla sayıda web sitesinin WPForms barındırdığı anlamına gelir. Bu özellikle sürpriz olmamalı çünkü web’in% 30’undan fazlası WordPress’te barındırılıyor ve WPForms şu anda WordPress deposundaki en hızlı büyüyen ücretsiz iletişim formu eklentisi..

2. WPForms ve Google Formlar – Özellikler

WPForms Özellikleri

WPForms hoş bir form oluşturma deneyimi yaratmak için harika özellikler sunar. Bu eklenti ile ilgili en iyi şey, Google Formlar’a benzeyen ve hemen hemen aynı özellikleri sağlayan forma özel açılış sayfaları oluşturmanıza bile izin vermesidir..

İşte sunduğu bazı özelliklerin listesi.

 • Sürükle ve bırak oluşturucu: Bu, kodlamadan formlarınızı oluşturmanızı kolaylaştırır.
 • Form Şablonları: WPForms, hızlı bir başlangıç ​​yapmanız için çeşitli çarpıcı form şablonları sunar.
 • Spam Koruması: Formlarınızı spam gönderilerinden koruyun.
 • Akıllı Koşullu Mantık: Dosya girişlerini gösterme ve gizleme ve kullanıcı girişine göre daha fazlasını yapma.
 • Ödeme Desteği: Formlarınızdan PayPal ve Stripe ile kolayca ödeme, bağış vb. Toplayın.
 • Giriş Yönetimi: Tüm olası satışlarınızı tek bir yerde görüntüleyin ve işleri düzenli tutun.
 • Eposta pazarlama: Çeşitli e-posta pazarlama hizmetlerine bağlanın ve listenizi büyütün.
 • Zapier Desteği: Gelişmiş özelliklerle web sitenizi güçlendirmek için yüzlerce uygulamaya bağlanın.
 • Coğrafi Konum Ekle: Coğrafi konumu tespit ederek formlarınızı kişiselleştirin.
 • Birkaç Eklenti: Çeşitli güçlü eklentilerle form özelliklerinizi genişletmenize olanak tanır.
 • Mobil Duyarlı: Formunuzun mobil cihazlarda iyi görünmesini sağlar.

WPForms ile ilgili ayrıntılı inceleme.

Google Formlar, başlamanız için harika özellikler de sunar. İşte kontrol etmek isteyebileceğiniz özelliklerin bir listesi.

 • Çok Biçimli Biçim: Kolayca birden fazla soru türü formu oluşturun.
 • Farklı Dosya Biçimini destekler: Resimler, videolar, bağlantılar vb. Gibi farklı dosya biçimi desteğine sahip anket formları oluşturun.
 • Çeşitli Form Şablonları: Birkaç form şablonu sunar, bu nedenle her zaman sıfırdan başlamak zorunda kalmazsınız
 • E-posta Hatırlatıcıları: Formlarınız hakkında kullanıcılarınıza e-posta hatırlatıcıları gönderin.
 • Akıllı Öneri: Kullanıcı dostu formlar için formlarınızdaki sorulara cevaplar önerir.
 • Özelleştirilebilir Markalaşma: Formlarınızı markanızla uyumlu olacak şekilde özelleştirin.
 • Kodsal Mantık:Koşullu mantık özelliğiyle gelişmiş formlar oluşturun.
 • Gerçek Zamanlı Yanıt Tablosu: Anketler, kısa testler vb. İçin gerçek zamanlı sonuçları görüntüleme.

Aralarındaki önemli farklar, WPForms’un hepsi bir arada bir form oluşturucu eklentisi, Google Formlar ise bir anket formudur..

Örneğin, WPForms ile e-posta kayıt formları, kayıt formları, anket formları, sipariş formu, bağış formu vb. Gibi formlar oluşturabilirsiniz. Diğer yandan Google Formlar ile yalnızca iletişim formları ve anket formları oluşturabilirsiniz..

kazanan

Her iki seçeneğe de baktıktan sonra, WPForms tüm gelişmiş özellikleriyle açıkça kazanıyor.

3. Google Formlar ve WPForms – Kullanım Kolaylığı

WPForms özellikle yeni başlayanlar ve teknik olmayanlar düşünülerek tasarlanmıştır. Bu, arayüzü herkesin kullanması için süper kolay ve esnek hale getirir. Tek yapmanız gereken şablonunuzu seçmek, sürükle ve bırak oluşturucusunu kullanarak alanlarınızı eklemek ve formunuzu WordPress sitenize yerleştirmektir. Herhangi bir niş için en uygun yüzlerce şablonu bulabilirsiniz.

Alanların özelleştirilmesi de son derece kolaydır ve eklenti, her şablonu gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirmek için tam esneklik sunar. Sadece tıklayın ve soldaki alanlarınızı düzenlemeye başlayın.

WPForms Oluşturucu

Eklenti birçok özellikle birlikte gelse de, çekirdek sürüm hiç şişmez. Temel eklentilerin özelliklerini genişletmek için eklentileri yüklemeniz gerekir.

Google Formlar ayrıca formlarınızı oluşturmak için kolay bir arayüz sunar. Google Formlar’a gidin, + düğmesine basın ve formunuzu oluşturmaya başlayın. Sağ taraftaki tüm seçeneklere sahipsiniz ve gerçek zamanlı görünümü doğrudan ekranınızda göreceksiniz.

Google Formlar

Google Formlar, WPForms’un 150’den fazla şablonunun aksine yalnızca 17 önceden hazırlanmış şablon sunar.

kazanan

Hem WPForms hem de Google Forms kullanımı kolaydır. Ancak, şablon sayısı açısından WPForms, Google Formları sudan çıkarır.

4. WPForms ve Google Formlar – Belgeler & Destek

Her ikisi de WPForms ve Google Formlar çok iyi belgelenmiştir. Sıkışırsanız, geniş bilgi tabanlarından kolayca bir çözüm bulabilirsiniz..

WPForms müşterilerine mükemmel destek sunar. Bir bilet yükselterek arkadaş canlısı destek ekibine ulaşabilirsiniz ve ekipten birisi size en kısa sürede sorununuzu çözerek ulaşacaktır..

Google Formlar’ın, küresel bir topluluk tarafından desteklenen bir forum gibi çalışan bir dizi soru ve cevap içeren bir yardım merkezi vardır. Ancak, cevaplar garanti edilmez.

kazanan

WPForms

5. Google Formlar ve WPForms – Fiyatlandırma

WPForms sahip ücretsiz sürüm herhangi bir kod olmadan güzel ve profesyonel görünümlü formlar oluşturmanıza olanak tanır. Daha fazla form özelliği için, özelliklerinden birine yükseltebilirsiniz. prim planları.

wpforms fiyatlandırma

Tersine, Google Formlar% 100 ücretsiz bir uygulamadır.

kazanan

Bir kravat.

Hangisi Daha İyi – WPForms veya Google Formlar?

Karşılaştırmamızdan sonra, WPForms Google Formlar’ın çok ötesinde. Bu 2 eklenti arasındaki en önemli farkın erişim / yönetim kolaylığı.

WPForms bir WordPress eklentisi olduğundan, formlarınızı ve girişlerinizi doğrudan WordPress panonuzdan yönetebilirsiniz. Ancak, formları her düzenlemek ve anket yanıtlarınızı görüntülemek istediğinizde Google hesabınıza giriş yapmanız gerekir..

Bununla birlikte, size mümkün olan her özelliği sağlayan hepsi bir arada bir form çözümü arıyorsanız, WPForms en iyi seçimdir.

Google Formlar en iyi seçim olabilir bir anket formu veya iş başvuru formu gibi birden çok platformda (WordPress, Joomla vb.) çalışan birden çok web sitesinde aynı formu yayınlamak ve tüm form girdilerini tek bir konumda düzenlemek istiyorsanız sizin için.

Bu kadar. WPForms vs. Google Formlar hakkındaki makalemizi beğeneceğinizi ve ihtiyaçlarınız için doğru seçimi bulmanıza yardımcı olmayı umuyoruz. WordPress’te iletişim formunun nasıl oluşturulacağını da kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map