WPForms ve Yerçekimi Formları – İyi, Kötü ve Çirkin

WPForms ve Yerçekimi Formları


WPForms ve Yerçekimi Formları: kim kazanır? Bunu soruyorsanız, muhtemelen bir iletişim formu oluşturmak için WordPress için en iyi form eklentisini arıyorsunuz kullanıcılarınızın sizinle iletişim kurması için.

WordPress, farklı işlevlere sahip birçok iletişim formu eklentisi sunar, ancak WPForms Gravity Forms, hepsinin en popüler eklentileridir. Ama hangisi en iyisi?

Bu makalede, WPForms ve Yerçekimi Formlarını ayrıntılı olarak karşılaştıracağız, böylece son kararınızı verebilirsiniz.

Genel Bakış: WPForms ve Yerçekimi Formları

Özelliklere, fiyatlandırmaya ve diğer ilgi alanlarına başlamadan önce, size her ikisinin de temel bir tanıtımını yapalım WPForms ve Gravity Forms eklentileri.

WPForms nedir?

WPForms

WPForms WordPress web siteleri için en iyi iletişim formu eklentisidir. WordPress formlarını kolayca oluşturmanıza yardımcı olabilecek en başlangıç ​​dostu form oluşturucuyu sunar.

WPForms ile her şey sürükleyip bırakılır, böylece iletişim formunuzu ihtiyacınız olan alanlarla hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Form oluşturucusunda, WordPress formlarını 1 tıklamayla başlatmak için kullanılabilecek birden çok yerleşik şablon vardır. Sürükle ve bırak işlevini kullanarak önceden oluşturulmuş form şablonlarını kolayca özelleştirebilirsiniz.

Form oluşturmak için harcanan zamanı saatlerden dakikalara indirir. Bir iletişim formu veya kullanıcı kayıt formu oluşturmak istiyorsanız, WPForms şablonlarını kullanmak oldukça basittir.

Ayrıca, WPForms, WordPress’te anket ekleme ve anket formları gibi şaşırtıcı özelliklere anında erişmenizi sağlayan çoklu premium eklentilere sahiptir. WPForms, kullanıcılarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak mükemmelliği taahhüt eder.

Yerçekimi Formları Nedir?

gravityforms-WP-eklentisi

Gravity Forms, WordPress web siteleri için en popüler form oluşturucu eklentilerinden biridir. WordPress’te her türlü formu oluşturmak için kullanılabilir. Kolayca karmaşık formları oluşturmanıza yardımcı olan bir form oluşturucu ile birlikte gelir.

Özellikler hakkında konuştuğumuzda Gravity Forms, süper esnek işlevlere sahip en güçlü eklenti olarak öne çıkıyor. Spam filtreleriyle kolayca duyarlı formlar oluşturabilir, ödeme ağ geçitleri ekleyebilir, anketler başlatabilir, çevrimiçi rezervasyon alabilirsiniz ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Gravity Forms, WordPress formları oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Web sitenize form eklemek için olağanüstü eklentilere sahip premium bir eklentidir.

Kullanım kolaylığı

WPForms WordPress formlarını birkaç dakika içinde kolayca oluşturmak için kullanılabilecek basit bir sürükle ve bırak form oluşturucu sunar. Formlarınızı oluşturmak için bir geliştirici tutmanıza veya herhangi bir kod yazmanıza gerek yoktur.

Form alanlarını kolayca eklemenizi veya kaldırmanızı sağlar. WordPress formlarınızdaki alanları WPForms sürükle ve bırak işleviyle yeniden düzenleyebilirsiniz. Yaptığınız değişikliklerin canlı bir önizlemesini gösterir, bu nedenle formunuzu çalışırken görmek için tarayıcı sekmelerinizi kaydırmanıza gerek yoktur.

wpforms incelemesi

WordPress web sitelerinin tüm çeşitlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış çoklu yerleşik form şablonları ile birlikte gelir. Bu şablonlar boş bir tuval, basit iletişim formu, fiyat teklifi, bağış, bülten kaydı ve 1 tıklamayla başlatılabilecek diğer faydalı formları içerir.

WPForms WordPress form eklentinize daha fazla özellik eklemek için çeşitli eklentiler sunar. Bu eklentiler ek form şablonları, ödeme ağ geçitleri, e-posta pazarlama hizmetleri ve daha fazlasını içerir.

WPForms’u kullanarak WordPress sayfalarınıza, yayınlarınıza ve widget’a hazır alanlarınıza kolayca bir form gömebilirsiniz. Formlarınızdan herhangi birini web sitenizin kenar çubuğu, altbilgi veya diğer widget alanlarında görüntülemenizi sağlayan bir WPForms widget’ı ile birlikte gelir.

wpforms gömme formu

Gravity Forms, kolayca form alanları eklemenize ve hızlıca bir WordPress formu oluşturmanıza olanak tanıyan sezgisel bir sürükle ve bırak form oluşturucusuna sahiptir. Ayrıca kolayca karmaşık formlar oluşturmanıza olanak tanır. Ancak, Gravity Forms kullanırken biraz öğrenme eğrisi var.

Gravity Forms - Form oluşturucuyu sürükleyip bırakma

Formunuz için bir ad ekleyerek başlayın ve sonra form alanları eklemek için bir sonraki ekrana tıklayın. Aynı sayfadaki form alanlarının önizlemesi yoktur, bu nedenle değişikliklerinizi görüntülemek için form oluşturucusunda her seferinde “Önizleme” düğmesini tıklamanız gerekir..

Yerçekimi Formları ile kullanılabilir form formları olmadığından form alanlarını her seferinde manuel olarak eklemeniz gerekir.

kazanan: WPForms

Fiyat

WPForms bütçeden işletme web sitelerine kadar birden fazla fiyatlandırma planı vardır. Temel planları, çoğu kişisel web sitesi ve blog için uygun olan 49 ABD Doları’ndan başlar..

wpforms fiyatlandırma

Küçük işletmeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, e-ticaret mağazaları veya diğer çeşitli web siteleri için planları var. WPForms tüm boyutlar ve bütçeler için en iyi fiyatları sunar.

WPForms eklentisini satın almadan önce test etmek istiyorsanız, WordPress eklentileri deposunda kolayca bulunan lite sürümünü indirin. Daha sonra premium bir plana geçebilir ve bütçeniz dahilindeki süper esnek özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gravity Forms, WordPress kullanıcıları için temel ve seçkin lisanslar sunar. WPForms’a kıyasla biraz pahalı olan tek site lisansı için fiyatları 59 $ / yıl’dan başlıyor. Daha pahalı özellikler eklemek için Profesyonel planlarına geçmeniz gerekecek.

yerçekimi formları fiyatlandırması

Tüm lisanslar sınırsız form oluşturmanıza izin verir. Ayrıca 1 yıllık destek ve güncelleme alacaksınız. Elit lisansları en pahalı ve en eksiksiz WordPress formları çözümüdür. Öncelikli destek, tüm Gravity Forms eklentileri ve ömür boyu güncellemeleri içerir.

kazanan: WPForms

Özellikleri

WPForms zengin özelliklere sahip bir iletişim formu eklentisidir. Kolayca gelişmiş formları kolayca oluşturmanızı sağlar. WPFomrs’ı en iyi iletişim formu eklentisi yapan en önemli özelliklerden birkaçına bakalım.

1. Anket / Anket Formu

WPForms tarafından Anket / Anket Formu eklentisi, WordPress’e kolayca çevrimiçi anketler ve anketler eklemenizi sağlar. Anket / anket formunuz için ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri destekler.

wpforms anket oylama

Anket / anket eklentisi, kullanıcıların cevapları hakkındaki anket sorularını kişiselleştirmek için WPForms’un koşullu mantığıyla birleştirilebilir. Kullanıcı geri bildirimlerini kolayca alabilir ve web sitenizde etkileşimli anket raporları görüntüleyebilirsiniz.

2. Kullanıcı Kayıt Formu

WPForms’un Kullanıcı Kaydı eklentisi, WordPress’te hızlı bir şekilde kullanıcı giriş / kayıt formları oluşturmanıza olanak tanır. Kullanıcılarınıza web sitenizdeki herhangi bir yerden giriş yapmak veya kaydolmak için anında erişim sağlar. Kullanıcılarınızın her oturum açmak istediklerinde varsayılan WordPress giriş sayfasını ziyaret etmeleri gerekmez.

Kullanıcı kayıt formu

Kullanıcı kayıt formunu WordPress sayfalarınıza, yayınlarınıza veya widget’a hazır alanlarınıza gömebilirsiniz. Kullanıcı kayıt formu üyelik siteleri, e-ticaret mağazaları, forumlar vb. İçin kullanışlıdır..

3. Kayıt Sonrası Formu

Kullanıcılarınızın web siteniz için konuk gönderileri yazmalarına izin vermek istiyorsanız, WPForms tarafından Gönderme Sonrası eklentisini kullanarak etkileşimli bir gönderi gönderme formu oluşturabilirsiniz. Ayrıca gönderi formunu, kullanıcıların geri bildirimlerini, referanslarını, incelemelerini ve kullanıcı tarafından oluşturulan diğer içerikleri toplamak için de ayarlayabilirsiniz..

Bu eklenti, yeni gönderilen konuk yayınlarını web sitenizde incelemeniz ve yayınlamanız için WordPress yayın düzenleyicisine otomatik olarak ekleme konusunda çok esnektir.

4. Ödeme Çözümleri

WPForms, çevrimiçi ödemeleriniz için PayPal Standardı ve Stripe ile entegre olur. Bağış toplamak, çevrimiçi ürün satmak ve çevrimiçi ödeme çözümü gerektiren diğer durumlar için en iyisidir.

ödemeler sekmesi wpforms

WPForms ürün fotoğraflarınızı sipariş formunda gösterir, böylece kullanıcılarınız ücretsiz ödeme yapabilir ve ne satın aldıklarını görebilir.

WPForms, e-posta pazarlama hizmetleri, captcha, coğrafi konum, imza, çevrimdışı formlar ve daha pek çok yararlı eklentiye sahiptir. Bu eklentiler WPForms’u güçlü bir WordPress form eklentisi yapar.

Özellikler: Yerçekimi Formları

Gravity Forms, karmaşık formları kolayca oluşturmak için harika bir WordPress form eklentisidir. WordPress form deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşıyabilecek birkaç kullanışlı özellik sunar ve liste sürekli büyüyor. Yerçekimi Formlarının en önemli özelliklerine bir göz atalım.

1. 30+ form alanı

Gravity Forms, WordPress’te istediğiniz her türlü formu oluşturmak için kullanılabilecek 30’dan fazla form alanına sahiptir. Alanları WordPress formunuza kolayca eklemek için sürükle ve bırak işlevini kullanabilirsiniz.

2. Koşullu Mantık

En akıllı özelliktir ve WordPress formlarınıza kullanıcı tabanlı alanlar eklemenize izin verir. Kullanıcıların seçimlerine göre alanları kolayca gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Akıllı bir anket formu oluşturmak ve soruları kullanıcılarınızdan gelen yanıtlara göre değiştirmek istediğinizde de yararlıdır.

3. Spam Filtresi

Gravity Forms, WordPress’te spam form gönderimlerini engellemek için Google reCaptcha, Gerçekten Basit Captcha ve Akismet gibi tüm yararlı spam filtreleme eklentileriyle kolayca entegre olur.

4. Dosya Yüklemeleri

Kullanıcılarınızın formunuza dosya yüklemelerini istediğinizde en kullanışlı özelliklerden biridir. Birçok İnsan Kaynakları şirketi, ziyaretçilerin özgeçmişlerini toplamak için bu özelliği web sitelerine ekler. Kullanıcılarınızdan kolayca dosya almak için WordPress formunuzda kullanabilirsiniz.

5. Hesaplamalar

Kullanıcılarınız tarafından gönderilen alan değerleri temelinde gelişmiş hesaplamalar yapabilirsiniz. Forex web siteleri ve diğer para değişimi işletmeleri için yararlı olabilir.

6. Ön Uç Formları

Yerçekimi Formları, blog yazısı gönderilerini kolayca toplamak için WordPress web sitenize ön uç formları eklemenizi sağlar. Kullanıcıların WordPress kontrol panelinize erişmeden makalelerini göndermelerine izin verebilirsiniz.

7. Uygulamalarla Entegrasyon

Gravity Forms, e-posta pazarlama hizmetleri, ödemeler, CRM yazılımı vb. Dahil olmak üzere neredeyse tüm çevrimiçi uygulamalarla entegre olur. Kutudan çıkan tüm popüler ödeme çözümleriyle harika çalışır..

Gravity Forms, WordPress formlarınız için birçok etkileyici özelliğe sahiptir. Formlarınıza daha fazla özellik ve esneklik eklemek için en iyi WordPress eklentileriyle de harika çalışır.

kazananYerçekimi Formları

Dokümantasyon ve Destek

WPForms, belgeleri ve destekleriyle tanınır. Özellikleri ve eklentileri, WordPress’te formlarınızı oluşturmak için bilmeniz gereken her faktörü kapsayan kapsamlı belgelerde iyi açıklanmıştır. Her özellik hakkında daha ayrıntılı makaleler için bloglarına da başvurabilirsiniz..

Destek, bilet tabanlı bir e-posta destek sistemi tarafından sunulmaktadır. Destekleri hızlı ve kullanıcı incelemelerinde yüksek puan aldı.

Öte yandan, Gravity Forms, WordPress formlarını kolayca oluşturmanıza yardımcı olan kapsamlı belgelere sahiptir. Destekleri satın aldığınız lisansa göre dağıtılır. Elite lisansında öncelikli destek bulunurken, diğer lisanslarda 1 yıllık bilet tabanlı destek bulunur.

kazanan: Kravat

Sonuç

WPForms bütçesinden bağımsız olarak herkes için en iyi seçimdir. WordPress formu oluşturmak için gereken tüm özellikleri ve esnekliği içerir.

Yerçekimi Formları, gelişmiş veya çok karmaşık formlar oluşturmak isteyen kullanıcılar için en iyisidir. Eşleşmeyen çeşitli özelliklere sahiptir. Ancak, özellikle temel “başlangıç” tekliflerini karşılaştırırken WPForms’tan biraz daha pahalı.

Ayrıca bu karşılaştırmaları kontrol etmek istersiniz.,

  • WPForms ve FormStack Karşılaştırması
  • WPForms ve TypeForm

Bu makalenin WPForms ve Gravity Forms arasında seçim yapmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu gönderiyi beğendiyseniz, WPForms eklentisi hakkındaki derinlemesine incelememizin keyfini çıkarabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map