Wufoo Alternatif – WPForms vs Wufoo (Hangisi Daha İyi?)

wpforms vs wufoo iletişim formu kurucuları


Bir Wufoo alternatifi mi arıyorsunuz? WordPress web sitenize bir iletişim formu eklemek istiyorsanız, sizin için en iyi seçim olan iletişim formu eklentisini seçtiğinizden emin olun. Hangisinin daha iyi iletişim formu oluşturucusu WPForms vs Wufoo olduğunu merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz.

Bu makalede, web siteniz için hangi eklentinin en iyi olduğunu belirleyebilmeniz için WPForms ile Wufoo karşılaştırılacaktır.

Her iletişim formu eklentisini parçalara ayıracağız ve aşağıdaki kategorilerin her birinde nasıl ölçüldüklerini göreceğiz:

 • Kullanım kolaylığı
 • Özellikleri
 • Destek
 • Fiyat

WPForms ve Wufoo arasındaki karşılaştırmaya dalmaya hazır mısınız? Tamam, başlayalım!

Kullanım kolaylığı: WPForms vs Wufoo

Tercih ettiğiniz iletişim formu eklentinizle kolayca form oluşturabilmek, özellikle yeni başlayanlar için önemlidir. Bir form oluşturmakta zorluk yaşıyorsanız, değerli zaman kaybedersiniz ve müşterilerle bağlantı kurmayı ve web sitesi ziyaretçilerini potansiyel satışlara ve satışlara dönüştürmeyi kaçırırsınız. Sonuçta, nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız bir iletişim formu eklentisi ne işe yarar.

Wufoo: Kullanım Kolaylığı

Wufoo SurveyMonkey tarafından, kullanıcıların sürükle ve bırak oluşturucularıyla birkaç dakika içinde güzel bir iletişim formu oluşturabileceğini iddia eden bir çevrimiçi iletişim formu oluşturucu.

İletişim formunuza form alanı eklemek için, form alanını soldaki seçenekler listesinden sağdaki iletişim formunuza sürüklemeniz yeterlidir. Başlamak için önceden hazırlanmış şablonlarından birini de kullanabilirsiniz.

Wufoo karşılaştırma

İletişim formunuza form alanları eklemek yeterince basit gibi görünse de, Wufoo arayüzünün geri kalanı tarihli görünüyor ve kullanıcı dostu değil. Alan Ayarları ve Form Ayarları, özelleştirebileceğinizle sınırlıdır.

Wufoo, form oluşturucuda da bir tema seçme seçeneği sunar. Ancak her temanın nasıl görüneceğini önizleyemezsiniz. Körü körüne bir tema seçmeniz ve ardından yeni bir sekme açacak Formu Görüntüle düğmesine basmanız gerekir.

Wufoo-vs-wpforms-temalar

Tema Tasarımcılarını kullandığınızda arayüz, ima ettiği gibi sürükleyip bırakmaz. Ayrıca, bunaltıcı olabilen bir ton özelleştirme seçeneği de vardır. Seçilirse, bu stillerden bazıları markanıza yardım etmekten daha çok zarar verebilir.

Wufoo-vs-wpforms-sürükle ve bırak

Ayrıca, sitenize bir form yerleştirdiğinizde başka bir sorun daha var. Formun web sitenize mükemmel bir şekilde entegre olduğundan emin olmak için arka plan, başlık ve kenarlık stilinin tümü kaybolur. Bu, yeni tasarladığınız her şeyi korumak istiyorsanız, geri dönüp bu öğeleri HTML veya CSS ile uygulamanız gerektiği anlamına gelir. Bu yeni başlayanlar için karmaşık bir görev olabilir.

Bu nedenle, Wufoo hiçbir zaman bir form oluşturabileceğinizi iddia ederken, aslında bir form oluşturmak için çok fazla A / B testi, denemesi ve tıklaması gerekir.

WPForms: Kullanım Kolaylığı

Diğer yandan, WPForms mevcut en kullanıcı dostu iletişim formu oluşturucusudur. WPForms kullanılabilirlik ve basitliğe odaklanır ve gerçekten hiçbir kodlama gerektirmeyen bir sürükle ve bırak iletişim formu oluşturucusudur..

WPForms, oluşturmak istediğiniz herhangi bir form türü için önceden tasarlanmış bir dizi şablonla birlikte gelir. Wufoo daha fazla şablon sunarken, hesabınızda bulmak çok zordur. Ancak tüm WPForm şablonlarına doğrudan WPForms Form Düzenleyicisi’nden erişebilirsiniz.

wpforms vs wufoo- şablonları

WPForms ile iletişim formunuza yeni form alanları eklemek çok kolaydır. İstediğiniz form alanını iletişim formunuza sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Değişiklik yapmak için form alanlarını tıklayabilir ve değişikliklerinizi önizleme paneliyle formunuzda gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

wpforms-sürükle ve bırak-vs-Wufoo

Ayrıca WPForms, iletişim formunuz için kutudan çıkar çıkmaz çeşitli form alanları sunar. Örneğin, benzersiz form alanlarından bazıları şunlardır:

 • Dosya yükleme
 • Yıldız Derecelendirmesi
 • Onay kutuları
 • GDPR Anlaşması
 • CAPTCHA
 • Parola
 • Net Promosyoncu Puanı

WPForms, Tek ve Birden Çok Öğe, Açılır Kalem, Kredi Kartı, Toplam ve daha fazlası gibi yerleşik ödeme formu alanları ile kolayca çevrimiçi para kazanmanıza olanak tanır, böylece doğrudan WordPress web sitenizden çevrimiçi ödemeleri kabul edebilirsiniz.

İletişim formunuza ekleyebileceğiniz tüm harika öğelerin yanı sıra, tasarımınızı tamamladıktan sonra, iletişim formunuzu 1 tıklama ile web sitenize yerleştirebilirsiniz..

Bu nedenle, hemen bir iletişim formu oluşturmayı kolaylaştıran ve tonlarca ekstra yerleşik özellik ile gelen bir iletişim formu eklentisi istiyorsanız, WPForms.

Kazanan: WPForms

Özellikler: WPForms vs Wufoo

Bir iletişim formu eklentisinin kullanımı kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda web siteniz için güçlü bir iletişim formu oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelmelidir. Bir iletişim formu eklentisi seçerseniz ve bununla ilgili temelleri yalnızca başarabileceğinizi öğrenirseniz veya ihtiyacınız olan ekstra özellikler için bir miktar daha fazla paraya ihtiyacınız vardır, o zaman iyi bir seçim değildir. Bu yüzden çeşitli özelliklere sahip olmak çok önemlidir.

Wufoo: Özellikler

WPForms ile karşılaştırıldığında, Wufoo’nun özellik seti çok sınırlıdır. Wufoo’nun ad, adres, derecelendirme ve dosya yükleme gibi bir dizi temel form alanı olmasına rağmen, WPForms gibi benzersiz form alanları sunmazlar.

Aslında, Wufoo’nun WPForms’a kıyasla eksik olduğu bazı özelliklerin listesi:

 • WPForms GDPR Sözleşmesi, Net Destekçi Puanı ve diğerleri gibi özel form alanları yok
 • Her Wufoo planı, alabileceğiniz en yüksek fiyatlı bile olsa form girişi sayısını kısıtlar
 • Wufoo formlarınızı sizin için barındırdığı için yükleme depolama sınırlamaları vardır
 • Analitiklerinizi yalnızca en pahalı 2 planla takip edebilirsiniz
 • Yalnızca en yüksek 2 plana sahip çevrimiçi ödemeleri kabul edebilirsiniz
 • Ücretli hesaplarda bile koşullu mantık sınırlamaları vardır

Bu nedenle, yalnızca Wufoo’da form oluşturmak daha zor olmakla kalmaz, aynı zamanda işletmeniz büyüdükçe iletişim formunuz için ihtiyaç duyacağınız özelliklerin çoğunu da sunmazlar. Sınırlamalar özelliklerden daha ağır bastığında, farklı bir iletişim formu oluşturucu üzerinde düşünmenin zamanı geldi.

WPForms: Özellikler

Wufoo’nun sınırlı özelliklerine kıyasla, WPForms yerleşik özelliklerle dikişlerde patlıyor. İletişim formunuzu olması gerektiği kadar güçlü ve benzersiz hale getirmek için ihtiyacınız olan her öğeye erişebileceksiniz.

WPForms’un sunduğu bazı öne çıkan özelliklerin listesi aşağıdadır:

 • Akıllı Koşullu Mantık – İstediğiniz kadar koşullu kural oluşturabilirsiniz
 • Sınırsız Formlar – Herhangi bir planda sınırsız sayıda form oluşturabilir ve sınırsız sayıda giriş alabilirsiniz
 • Sınırsız Dosya Depolama – Sınırsız miktarda dosya yükleyin ve kolayca medya kitaplığınıza kaydedin ve bulun
 • Giriş Yönetimi – Tüm girişlerinizi doğrudan WPForms kontrol panelinden organize bir şekilde yönetin
 • Spam Koruması – Yerleşik bal küpü spam koruması, CAPTCHA ile formlarınızı spam’dan koruyun, kendi CAPTCHA’nızı özelleştirin veya Google reCAPTCHA kullanın
 • Otomatik Form Onayları – Kullanıcılara, girişlerini 3 farklı form onay türüyle aldığınızı bildirin – İleti, Sayfayı Göster ve Yönlendir
 • Anket ve Anketler – Siteniz için anketler ve anketler oluşturun ve verilerin kolay analizi için sonuçlarınızı gösteren raporlar alın
 • Kısmi Form Kaydetme – Kısmi form girişleri hakkında bilgi alma yeteneğine sahip potansiyel müşterileri kaçırmayın
 • Coğrafi Konum Takibi – Müşterilerinizin coğrafi konum izleme ile nerede bulunduğunu öğrenin, böylece kendileriyle ve konumlarıyla alakalı mesajlar gönderebilirsiniz
 • Gönderi Gönder – Formlar için gönderi gönderimleriyle birlikte, web sitenizin ön ucundan WordPress blogunuz için misafir yayını gönderilerini kabul edin
 • Çevrimiçi İmza Yeteneği – Anlaşma ve sözleşmeler için formlarınız üzerinden imza toplayın
 • Form İzinleri ve Erişim Denetimleri – Formlarınızı şifreyle koruyabilir, formlarınız için başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini planlayabilir ve kabul edeceğiniz giriş sayısını sınırlayabilirsiniz
 • E-posta Pazarlama Entegrasyonu – Formunuzu, MailChimp ve diğerlerine mükemmel bir alternatif olan SendinBlue, Constant Contact gibi e-posta pazarlama hizmetlerine bağlayın.

Planlarının hemen hemen her biri için elde ettiğiniz olağanüstü sayıda WPForms özelliği ile, yüksek dönüşümlü formlar oluşturma seçenekleriniz sınırsızdır.

Kazanan: WPForms

Destek: WPForms vs Wufoo

Form oluşturucularda veya web sitelerinde deneyimli olsanız bile, bazen işler ters gidebilir ve bir sorun ortaya çıktığında yardıma sahip olduğunuzu bilmek istersiniz. Yeni bir iletişim formu oluşturucu seçerken, formlarınızı oluştururken veya hesabınızı yönetirken herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda geniş desteğe ihtiyacınız vardır..

Wufoo: Destek

Wufoo ile desteğe erişmenin yalnızca 2 yolu vardır: Genel iletişim formları aracılığıyla onlara mesaj gönderebilir veya Yardım Merkezi’ndeki makaleler arasında arama yapabilirsiniz.

wufoo vs wpforms desteği

Wufoo, destek için iletişim formlarını kullanırsanız mesajınızı ne zaman cevaplayacakları konusunda hiçbir garanti vermez. Cevap vermeleri birkaç saat veya birkaç gün sürebilir, bilmiyorsunuz.

Yardım Merkezi de her zaman yararlı değildir. Örneğin, anahtar kelime arama çubuğuna “e-posta bildirimleri almıyorum” yazdığımızda, bu sorunu gidermek için hiçbir makale gelmedi. Benzer bir durumda, müşteriler iletişim formları aracılığıyla Wufoo ile iletişime geçmek zorunda kalacaklar ve hızlı bir cevap beklediler.

WPForms: Destek

Öte yandan, WPForms müşterileri için çeşitli destek kanalları sunmaktadır. WPForms sadece daha fazla destek sunmakla kalmaz, aynı zamanda sorularınızın en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz.

wpforms destek

Sorularınızı yanıtlamak için destek bileti sistemine erişebilirsiniz. WPForms ekibi, müşterilerin destek biletlerini hafta içi 24 saat içinde yanıtladıklarını bilmelerini sağlar. Dolayısıyla, soruna ne zaman çözüm bulacağınızı merak etmenize gerek kalmayacak.

Ayrıca, aşağıdakiler gibi kategorilerdeki belgeleri, referans materyalleri ve eğiticileri içeren bir Belgeler bölümü de sağlarlar:

 • Başlangıç
 • İşlevsellik
 • Şekillendirme
 • uzatma
 • Eklentileri
 • Hesap Yönetimi

WPForms ayrıca destek için başka bir şaşırtıcı kaynak, blogları sunuyor. Ekran görüntüleri dahil, WPForms ile hemen hemen her şeyi nasıl yapacağınızı gösteren bir sürü makale ve öğretici bulabilirsiniz. Ayrıca blogları, yüksek dönüşümlü, güzel formların nasıl oluşturulacağına dair ipuçları ve püf noktaları sunar.

Bir form oluşturucu için daha kapsamlı destek arıyorsanız, WPForms’tan başka bir yere bakmayın.

Kazanan: WPForms

Fiyat: WPForms vs Wufoo

Maliyeti çevrimiçi form oluşturucu özellikle yeni başlıyorsanız ve bütçe bir sorunsa, genellikle en önemli faktörlerden birini seçersiniz. Asla çok fazla ödeme yapmak ve karşılığında çok az para almak istemezsiniz, bu yüzden fiyatı ve aldığınız şeyi karşılaştırmak için araştırmanızı yapmayı unutmayın..

Wufoo: Fiyat

Wufoo’nun 5 farklı planı var. Ücretsiz bir plan sunuyorlar, ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, sadece 5 form oluşturabilir ve 100 giriş alabilirsiniz. Açıkçası, ücretsiz plan herhangi bir işletme için uygun değildir.

14.08 $ / ay ile 183.25 $ / ay arasında değişen 4 pahalı prim planı sunuyorlar. Yıllık olarak faturalandırıldığında Profesyonel plan, 349,00 dolar (aylık ödeme yaparsanız daha fazla) olarak çalışır ve yine de yalnızca 5000 giriş almanıza izin verilir. Gelişmiş plan, 25.000 giriş ve sundukları tüm özelliklere erişim için şaşırtıcı bir 889 $ / yıl tutar. 200.000 giriş alabilmek için yılda 2199 $ gibi şaşırtıcı bir ücret ödemeniz gerekecek.

Wufoo fiyatlandırma

Wufoo, ay için izin verilen giriş miktarını aşarsanız sizden ücret alır. Sınırı aşan, aldığınız her giriş için 0,05 ABD doları tutarında borçlandırılırsınız..

Yani, Wufoo ile bir ton para ödüyorsunuz ve bunun için gösterecek çok şey almıyorsunuz.

WPForms: Fiyat

WPForms Öte yandan çok daha uygun fiyatlı ve paranız için çok daha fazla patlama olsun. Temel plan için 39.50 $ / yıl ile Elite plan için 299.50 $ / yıl arasında değişen 4 farklı premium plan sunuyorlar..

Gördüğünüz gibi, WPForm’un tüm premium planları, bir sürü sınırlama içeren Wufoo’nun Temel planından bile çok daha ucuzdur.

Tüm WPForms premium planları sınırsızdır. İstediğiniz kadar farklı form oluşturabilir ve sınırsız sayıda form girişi alabilirsiniz.

wpforms fiyatlandırma

WPForms’un en popüler planı olan Pro ile yalnızca 199.50 $ / yıl ödersiniz ve e-posta pazarlama hizmeti entegrasyonu dahil sundukları hemen hemen her özelliğe erişirsiniz. Ancak eşdeğer Wufoo planıyla yılda 349,00 $ ödeyeceksiniz..

Genel olarak, WPForms ile, tonlarca özellikle dolu şaşırtıcı, kullanımı kolay bir araç için daha az ödeme yapacaksınız. Ve Wufoo ile, WPForms’un sunduğu özelliklerin yarısından azı için bir kol ve bir bacak ödeyeceksiniz.

Kazanan: WPForms

Sonuç: WPForms vs Wufoo: Hangisi Daha İyi?

Wufoo kullanıcı dostu bir iletişim formu oluşturucu gibi görünse de, daha yakından incelendikten sonra kullanımı çok daha zordur. Sadece arayüzle ilgili sorunlar değil, aynı zamanda Wufoo’nun ev hakkında yazmak için ayarlanmış bir özelliği yok. Ayrıca kullanmak için her ay cüzdanınızdan büyük bir avuç almanız gerekecek ve istediğiniz kadar form girişi bile almıyorsunuz. Ve potansiyel satışları ve satışları sınırlamak isteyen var mı??

WPForms kazanır. Kullanımı kolay ve iletişim formunuzu daha da güçlü hale getirecek tonlarca özelliğe sahip bir iletişim formu oluşturucu istiyorsunuz. Tüm bunları WPForms ile ve makul bir fiyata alabilirsiniz. WPForms’a Bugün Başlayın!

WPForms’da Wufoo’ya harika bir alternatif bulmanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz ve iletişim formu eklentileri karşılaştırmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Karşılaştırılan En İyi 7 İletişim Formu Eklentisi makalemize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map