Yerinde Aramayı Geliştirmek için En İyi 15 WordPress Arama Eklentisi

En İyi WordPress Arama Eklentileri


En iyi WordPress arama eklentilerini mi arıyorsunuz??

WordPress’teki yerleşik arama işlevi birçok sınırlama ile birlikte gelir. Doğru WordPress arama eklentisi ile sitenizdeki yerinde aramayı iyileştirebilirsiniz.

Bu makalede, piyasadaki en iyi WordPress arama eklentilerinden bazılarını paylaşacağız.

1. SearchWP

SearchWP

SearchWP, en popüler ve güçlü WordPress arama eklentilerinden biridir. Varsayılan WordPress arama motorunun belgeler, e-ticaret ürün ayrıntıları, sınıflandırma terimleri, özel alanlar vb. Gibi yoksaydığı dosyaları tanımlar..

İçeriğinizi geliştirmek ve WordPress’te daha fazla kullanıcı katılımı elde etmek için ziyaretçi analizlerini izleyebilirsiniz. Bu eklenti, WordPress temanızla uyumlu olmasını sağlamak için mevcut arama formlarını ve sonuçlar sayfası şablonunu kullanır.

2. Tam Metin Arama

Tam Metin Arama

Tam Metin Arama, kullanıcılarınızın web sitenizdeki ekleri, PDF’leri, dokümanları ve diğer dosya biçimlerini aramasını sağlayan gelişmiş bir WordPress arama eklentisidir. WordPress’in yerleşik arama özelliğini yeniden tanımlamak yerine tamamlar. WordPress standartlarına uyan bir arama eklentisinin peşindeyseniz, bunu denemek isteyebilirsiniz.

Ücretsiz sürümü ile sadece temel özellikleri elde edersiniz. Ek arama eklentinin pro sürümü ile sunulmaktadır.

3. Hızlı Arama

Swiftype

Swiftype Search, WordPress web sitenize kolayca entegre edilebilen hafif ve hızlı bir arama eklentisidir. WordPress’in varsayılan arama sisteminin yerini alır ve tamamen özelleştirilebilir hale getirir. Arama kutusunun stilini değiştirebilir, renk ekleyebilir vb..

Kullanıcılarınızın hangi içerikle ilgilendiklerini görebilmeniz için gerçek zamanlı aramalarla ilgili ayrıntılı bilgiler gösterir. Eklenti, 13’ten fazla popüler dili destekleyerek dünyadaki tüm bölgelerin izleyicileri için kullanılabilir hale getirir.

4. Daha İyi Bir Arama

Daha İyi Bir Arama

A Better Search, mevcut WordPress arama motorunuzu zengin özelliklere sahip bir arama çözümüyle değiştiren ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti ile, arama formu şablonunu, sonuç sayfası şablonunu kontrol edebilir ve arama kutusunu istediğiniz gibi tamamen özelleştirebilirsiniz.

Bu eklenti, alakalı arama sonuçlarını görüntüler, kısmi kelimelerle eşleşir, vurgu terimleri, arama ifadeleri ve yorumları içerir. BbPress ve WordPress multisite ağını destekler.

5. Ajax Arama Lite

Ajax Arama Lite

Ajax Search Lite ücretsiz bir WordPress arama eklentisidir. WordPress sitenizde kullanıcılarınız için aramayı kolaylaştırmak için Google otomatik tamamlama ve anahtar kelime önerileri ile birlikte gelir. Kenar çubuğunuza widget olarak veya yayınlarınıza kısa kod olarak kolayca bir arama kutusu ekleyebilirsiniz.

8 yerleşik şablon, renk ayarlamaları, ajax destekli animasyonlar, tonlarca arka uç ayarı ve daha fazlası ile birlikte gelir. Bu eklenti daha hızlı performans için görüntüleri önbelleğe alır. WPML ve Qtranslate ile uyumludur.

6. Fildişi Arama

Fildişi Arama

Ivory Search, temel WordPress arama işlevinizi geliştiren basit ve ücretsiz bir WordPress arama eklentisidir. Web sitenizde yeni arama formları oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca her arama formunu ayrı ayrı özelleştirebilirsiniz. Arama kutusunu kısa kod kullanarak üstbilgi, altbilgi, kenar çubuğu, widget’a hazır alanlarda, yayınlarda vb. Görüntülemek kolaydır.

Bu eklenti belirli içeriği arama sonuçlarından gizleyebilir. Çok dilli aramalar için WooCommerce ve WPML’yi tamamen destekler.

7. ACF: Daha İyi Arama

ACF Daha İyi Arama

ACF Better Search, arama sonuçlarını iyileştirmek için varsayılan WordPress arama sistemiyle çalışan bir WordPress arama eklentisidir. Tek terimler yerine tam kelime öbekleri aramanıza olanak tanır. Arama sonuçları ifadeler için daha doğrudur ve sonuçları anında görüntüler.

8. Arama Terimleri’ni vurgulayın

Arama Terimlerini Vurgula

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti WordPress web sitenizdeki arama terimlerini vurgular. Arama sonuçlarında vurgulanan terimleri hızlı bir şekilde gösteren ücretsiz ve modern bir WordPress eklentisidir. Yalnızca sayfanızın veya yayınınızın başlığını arama sonucunda değil, aynı zamanda içerik alıntısındaki terimler için de vurgular..

Karakter ve büyük / küçük harfe duyarlı yumuşak vurgulama özelliğine sahiptir. Eklenti, daha iyi ve daha hızlı performans için WP Süper Önbellek ile uyumludur.

9. Yerinde Arama

Yerinde Ara

Yerinde Arama, WordPress için gerçek zamanlı bir arama motorudur. Arama terimini girdiğinizde, sonuçları göstermeye başlar. Arama kutunuzun renkleri ve yazı tipleri için tamamen özelleştirilebilir. Üstbilgi, altbilgi ve widget’lı alanlarda arama kutusunu görüntülemek için kısa kodu kullanabilirsiniz.

Arama kutusunu web sitenizin herhangi bir yerine eklemek için Elementor, SiteOrigin vb. Sürükle ve bırak sayfa oluşturucularıyla tamamen uyumludur. Ayrıca, arama sonuçları sayfasında etiketler içerir.

10. YITH WooCommerce Ajax Araması

YITH Ajax WooCommerce Arama

YITH WooCommerce Ajax Search, ürünleri aramak ve sonuçları gerçek zamanlı olarak görüntülemek için WooCommerce mağazalarıyla birlikte çalışan premium bir WordPress arama eklentisidir. Arama kutusunu üstbilgi, altbilgi ve kenar çubuğunuzda görüntülemek için bir kısa kod ve widget olarak gelir.

Sayfalarınızdan, yayınlarınızdan, kategorilerinizden, ürün içeriğinizden vb. Kapsamlı arama sonuçlarını gösterir. Ayrıca öneriler listesinde ürün fiyatlandırmasını gösterir. Ayrıca, en iyi WooCommerce hosting şirketlerine göz atın.

11. Booking.com Arama Kutusu

Booking.com arama kutusu

Web sitenize Booking.com’un resmi arama kutusunu eklemek için belirli bir eklenti arıyorsanız, bu eklenti sizin için mükemmeldir. Booking.com web sitesine üye olmanıza ve varış noktalarına sahip otelleri kolayca eklemenize olanak tanır. Farklı sayfalar ve yayınlar için önceden doldurulmuş hedefleriniz olabilir.

Bu eklenti, arka uçta arama kutusunun renklerini, metnini ve boyutunu içeren mükemmel özelleştirme seçenekleri sunar. Arama kutusunu kenar çubuğunuza veya altbilginize eklemek için widget’ını kullanabilirsiniz.

12. Kategoriye Göre Arama

Kategori Akıllıca Arama

Kategoriye Göre Ara, web sitenize özel bir widget ekleyen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak kullanıcılar için kategoriye dayalı aramaları kolayca ekleyebilirsiniz. Arama motorunuzu kontrol etmek için belirli kategorileri arama sonuçlarından hariç tutabilirsiniz. Yüzlerce makalesi olan blogcular için mükemmel bir eklentidir.

13. Canlı Arama

Canlı Arama

Search Live, WordPress web siteleri için başka bir ücretsiz eklentidir. Ziyaretçileriniz için anında sonuç veren etkili bir entegre canlı arama ekler. Bir kısa kod ile kurulumu basit ve kolaydır. Widget’ı, widget’a hazır alanlara bir arama kutusu eklemek için de kullanabilirsiniz. Ayrıca her arama formu için arama sonuçlarını kontrol etmenizi sağlar.

14. SearchIQ

SearchIQ

SearchIQ, WordPress için akıllı bir arama çözümüdür. Otomatik tamamlama özelliği ile anında arama sonuçlarını gösterir. Kullanıcı davranışını anlamanıza ve web sitenizin içerik stratejisini geliştirmenize olanak tanıyan gerçek zamanlı analitiğe sahiptir. Bu eklenti, tüm belgelerinizin ve diğer dosya biçimlerinizin aranabilir olmasını sağlar. Ayrıca, ilgili içeriğe öncelik vermek için sonuçları optimize eder.

15. IDX Gayrimenkul Arama Vitrini

IDX Emlak Arama

Vitrin IDX Emlak Arama emlak web siteleri, broker ve emlak arayan kullanıcılar için ücretsiz bir WordPress arama eklentisidir. Emlakçıların daha fazla olası satış elde etmesine yardımcı olur. Yerel arama çözümünüzü bir üst düzeye taşımak için harita tabanlı arama ile bütünleşir. IDX Emlak Arama eklentisi alıcı ve satıcı arasında bir köprü görevi görür.

Arama kutusunu sayfalarınızda, yayınlarınızda ve widget alanlarınızda görüntülemek için bir widget ve kısa kod olarak gelir. Arama alanını WordPress temanızla eşleşecek şekilde kolayca özelleştirebilirsiniz.

Bu makalenin, web sitesi aramanızı artırmak için en iyi WordPress arama eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca yakında en iyi eklentiler ve WordPress hediye eklentisi konusunda uzman seçimimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map