Як створити файл XML у WordPress

Мапи сайтів дозволяють власникам веб-сайтів інформувати пошукові системи, де знаходиться весь їх вміст. Це допомагає пошуковим системам ефективніше сканувати ваш веб-сайт. У цьому підручнику я покажу вам, як створити файл XML у WordPress за допомогою двох популярних плагінів: WordPress SEO та Google XML Sitemap. Обидва плагіни можуть створити файл XML з коробки. Однак я покажу всі варіанти конфігурації, щоб краще зрозуміти, як налаштувати свою мапу сайту.


Зауважте, що існує різниця між картами XML та картами HTML. Мапи сайту XML розроблені для пошукових систем і не повинні їх бачити люди. Карта сайту HTML надає список від усього вмісту на веб-сайті від А до Я. Ось чому його іноді називають індексом сайту.

Як створити файл XML у WordPress за допомогою WordPress SEO

WordPress SEO – це повний плагін для оптимізації веб-сайтів. Він поставляється в комплекті з багатьма смакотами, і одна з них – можливість створювати карти сайту. Щоб створити файл XML-карти з WordPress SEO, перше, що вам потрібно зробити, це встановити та активувати WordPress SEO від Yoast плагін (Ось як встановити плагін WordPress).

Щоб увімкнути функцію мапи сайту в WordPress SEO, вам потрібно перейти SEO »XML мапи сайту і встановіть прапорець поруч із картами XML для ввімкнення цієї функції.

Увімкнення функції XML sitemap у плагіні WordPress SEO

Окрім автоматично Google та Bing, коли на ваш веб-сайт додається новий вміст, ви також можете оновити Yahoo та Ask.

Розширені налаштування для WordPress SEO

Конкретні типи публікацій та таксономії можна видалити зі своєї мапи сайту. Ви також можете змінити кількість сторінок, які вказані на сторінці мапи сайту.

Ваша карта сайту буде створена після першого збереження налаштувань мапи сайту.

WordPress SEO розділяє ваш вміст на різні мапи сайту, такі як публікації, сторінки та категорії

Приклад сайту сайта WordPress SEO

Кожна відповідна сторінка мапи містить список усіх ваших посилань. Відображається інформація, наприклад про те, як часто карта сайту повинна перевірятися пошуковими системами та останній раз оновлюватися публікацією чи сторінкою.

Приклад сайту сайта WordPress SEO

Якщо ви вже використовуєте WordPress SEO, варто використовувати плагін, щоб створити свою мапу сайту. Зауважте, що він не пропонує величезної кількості варіантів. Це робить його чудовим вибором для людей, які просто хочуть, щоб мапа сайту працювала ідеально після активації. Якщо вам потрібен додатковий контроль над тим, як створена ваша карта сайту, ви можете замість цього розглянути веб-сайти Google XML.

Як створити файл XML у WordPress за допомогою Google XML Sitemap

Перше, що вам потрібно зробити – це встановити та активувати плагін Google XML Sitemaps. Після активації перейдіть до Налаштування »Карта сайту XML для налаштування плагіна.

Одне, що ви відразу помітите, – це те, що плагін Google XML Sitemaps має набагато більше варіантів для точного налаштування ваших мап сайтів, ніж WordPress SEO. Ці параметри можуть виглядати складними та страшними для нових користувачів, але насправді це не так. Насправді плагін працює з коробки, навіть якщо ви не змінюєте жодних налаштувань і просто натискаєте кнопку Опції оновлення внизу, тоді він буде працювати чудово.

Однак ми все одно проведемо вас через параметри на екрані налаштувань.

Спочатку потрібно встановити прапорець, щоб повідомляти пошукові системи під час оновлення вашого сайту WordPress. Під Основними налаштуваннями> у розділі встановіть прапорці поруч із пошуковими системами Google та Bing.

Основні налаштування для плагіна Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps дозволяє додавати додаткові сторінки, що не є WordPress, до ваших мап сайтів. Просто натисніть на посилання Додати нову сторінку в розділі “Додаткові сторінки”, щоб ввести URL-адресу статичних сторінок, що не належать до WordPress.

Додайте сторінки, що не належать до WordPress, на ваші XML мапи сайту

Ще одна чудова особливість плагіна Google XML Sitemaps – це те, що він дозволяє встановлювати пріоритет публікації на основі їх кількості коментарів або середнього числа коментарів. За замовчуванням встановлено підрахунок коментарів, ви можете відключити автоматичний розрахунок пріоритету, якщо хочете.

Розрахунок пріоритету публікації у мапі сайту XML

Ви вирішуєте, який вміст потрібно включити у ваші мапи сайту. За замовчуванням плагін містить ваші публікації WordPress, сторінки, домашню сторінку з останніми часом модифікації. Ви також можете додати свої категорії, теги та архівні сторінки, якщо хочете.

Включіть або виключіть вміст зі своїх XML-сайтів

Ви також можете виключити вміст, який ви не хочете додавати у свої мапи сайту. Сюди входять ваші категорії та окремі публікації, сторінки чи спеціальні типи публікацій.

Виключіть вміст зі своїх мап сайтів

Після того, як ви закінчите налаштування XML Sitemap, просто натисніть кнопку Опції оновлення, щоб зберегти свої налаштування.

Карта сайту Google XML автоматично відновлює ваші сайти XML кожного разу, коли на вашому веб-сайті публікується новий вміст. За замовчуванням ваша карта сайту буде збережена у верхньому рівні вашої установки WordPress з назвою файлу “sitemap.xml”. Після налаштування всіх параметрів ви можете перевірити правильність створення вашої мапи сайту, відвідавши URL-адресу http://www.example.com/sitemap.xml (замініть example.com на власне доменне ім’я).

Приклад Sitemap Google XML

Кінцевий файл мапи сайту, створений WordPress SEO та Google XML Sitemap, майже однаковий. Немає реальної користі від використання одного над іншим. Google XML Sitemap – кращий варіант, якщо ви хочете налаштувати свою мапу сайту, хоча обидва плагіни чудово працюють із вікна для оптимізації пошукових систем (SEO).

Я сподіваюся, що ця стаття допомогла вам створити файл XML у WordPress.

Якщо вам сподобалась ця стаття, тоді приєднуйтесь до ThemeLab Twitter і Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me