14 najlepszych wtyczek WordPress Gutenberg do ulepszenia edytora (2020)

najlepsze wtyczki WordPress Gutenberg


Zawsze można było tworzyć posty na blogach i strony bogate w media w WordPress, ale mogłoby być łatwiej. Teraz dzieje się tak dzięki edytorowi WordPress Gutenberg.

Bez wątpienia Gutenberg zmienia Twoje wrażenia edytorskie w WordPress. Nawet jeśli jesteś absolutnym nowicjuszem w WordPress, możesz łatwo pisać artykuły i tworzyć strony bogate w multimedia.

W tym artykule pokażemy jedne z najlepszych wtyczek WordPress Gutenberg, które zwiększają wygodę edytowania.

Dlaczego potrzebujesz wtyczek WordPress Gutenberg

WordPress zawiera wiele bloków Gutenberga, takich jak akapit, obraz, punktory itp., Które pozwalają łatwo zbudować stronę tak, jak chcesz, bez konieczności zapamiętywania krótkiego kodu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedni blok i dodać go do swojej strony. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć swoje możliwości edycji, możesz zainstalować wtyczkę bloków Gutenberga.

Na przykład, jeśli chcesz dodać formularz kontaktowy do swojej strony, wystarczy zainstalować WPForms i dodać blok WPForms z listy Bloków do swojej strony. Co najlepsze, zamiast krótkiego kodu zobaczysz pola formularza w edytorze, co oznacza, że ​​nie musisz przełączać się do strony podglądu, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał Twój formularz.

1. WPForms

WPForms, rejestracja użytkownika, wtyczka, wtyczka logowania użytkownika

WPForms to jedna z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia formularzy, która pozwala tworzyć różne rodzaje formularzy za pomocą bloku. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać formularz kontaktowy, formularz ankiety, formularz płatności lub inne formularze, WPForms ułatwia osadzenie go na swojej stronie.

Możesz łatwo wybrać z biblioteki gotowych szablonów i rozpocząć dostosowywanie, jeśli chcesz. Wszystkie formularze tworzone za pomocą WPForms są responsywne, co oznacza, że ​​świetnie wyglądają na telefonie, tablecie i komputerze.

2. Galeria Envira

przegląd galerii envira

Dzięki Envira Gallery możesz tworzyć galerie zdjęć i filmów na swojej stronie WordPress. Możesz użyć rodzimych bloków, aby osadzić galerie na swojej stronie.

Wtyczka umożliwia korzystanie z niektórych naprawdę fajnych funkcji w galeriach, takich jak ochrona znaku wodnego, proofing obrazu itp. Możesz także sprzedawać swoje zdjęcia dzięki Easy Digital Downloads lub integracji WooCommerce.

3. Bloki atomowe

Bloki Aomic, wtyczki blokowe Gutenberga

Atomic Blocks to kolejna niesamowita wtyczka WordPress Gutenberg, która oferuje świetne opcje dodawania pięknych niestandardowych bloków do Twojej witryny. Jest to zbiór bloków dla edytora Gutenberga, który pozwala łatwo zbudować stronę tak, jak chcesz.

Zawiera wiele różnych bloków, takich jak zaawansowany blok kolumn, blok biuletynów, tabele cen, pojemniki, przyciski i wiele innych. Co najlepsze, możesz używać tej wtyczki z dowolnym motywem.

4. Kadence

Kadence to niesamowita wtyczka blokowa WordPress Gutenberg, która zawiera piękne niestandardowe bloki, które są gotowe do użycia od razu. Jego opcje blokowania uruchamiają gamę od ikon, przycisków do wiersza i siatki / karuzeli.

Wszystkie te bloki są bardzo elastyczne i obsługują ponad 800 czcionek Google. Do wyboru masz także ponad 1500 ikon.

5. KingBlocks

Kingblocks

KingBlocks to wtyczka WordPress Gutenberg, która zawiera 20 efektownych bloków dla Twojej witryny. Wszystkie bloki są w pełni responsywne, więc Twoje treści będą wyglądać świetnie niezależnie od urządzenia, którego używasz do przeglądania witryny.

KingBlocks korzysta z biblioteki JavaScript Leaflet, aby osadzić na swoich stronach przyjazną dla urządzeń mobilnych mapę. Ta wtyczka jest kompatybilna z większością motywów i wtyczek.

6. CPElementia

CPElementia

CPElementia to kolejna wtyczka WordPress Gutenberg, która oferuje ogromną kolekcję bloków Gutenberga i rozszerzone funkcje składników. Wtyczkę można kupić w sklepie Codecanyon.

Oto kilka bloków dostępnych w CPElementia:

 • minutnik
 • pola funkcji
 • ikony społecznościowe
 • listy cenowe
 • i więcej…

7. Bloki solo

Solo

SoloBlocks to przyjemna wtyczka, która pozwala tworzyć bogate układy postów na swojej stronie. Dzięki tej wtyczce możesz bez problemu dodawać dodatkowe bloki do swojej witryny. Oferuje najłatwiejszy sposób dodawania kolejnych bloków i po prostu się spodoba.

Ta wtyczka jest kompatybilna z prawie wszystkimi nowoczesnymi motywami i możesz również użyć dowolnej innej zaawansowanej wtyczki, jeśli chcesz obok niej.

8. Inster Instagram Block

Wtyczki blokowe Gutenberga

Popularność Instagrama rośnie z każdym dniem. Jeśli lubisz korzystać z Instagrama i chcesz zaprezentować swój profil na swojej stronie WordPress, blok Inster Instagram to jedna wtyczka, którą musisz sprawdzić. Dzięki tej wtyczce możesz wyświetlać swój profil w formie siatki za pomocą bloków Gutenberga.

Inster umożliwia wyświetlanie kanału na Instagramie przy użyciu nazwy użytkownika, identyfikatora lokalizacji lub tagu. Twoje zdjęcia będą świetnie wyświetlane na wszystkich urządzeniach. Pozwala także dodawać początkowe efekty animacji, aby nadać odrębny wygląd.

9. Bloki wydr

Wydra to darmowa wtyczka blokowa Gutenberga, która pozwala dodawać naprawdę fajne bloki do swojej witryny. Możesz użyć tych bloków do stworzenia dowolnego projektu, w tym złożonych stron eCommerce.

Dzięki Otter Blocks możesz dodać kilka zaawansowanych bloków nagłówków, bloków sekcji, grup przycisków, referencji, map Google i innych. Przygotowanie zajmuje zaledwie kilka sekund.

10. Ultimate Blocks

Najlepsza blokowa wtyczka

Ultimate Blocks to kolejna popularna wtyczka WordPress Gutenberg, która już spakowała 2k aktywnych instalacji. Ta wtyczka zapewnia kolekcję 18 bloków, które nadadzą wyraźny wygląd Twojej witrynie.

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować witrynę portfolio, sklep eCommerce czy cokolwiek innego, masz wszystkie potrzebne bloki. Ultimate Blocks pięknie współpracuje z innymi zaawansowanymi wtyczkami i wygląda oszałamiająco na wszystkich rozmiarach ekranu. Jest również kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami.

11. Zaawansowany Gutenberg

Zaawansowany Gutenberg, wtyczki blokowe

Zaawansowany Gutenberg to doskonała wtyczka, która zawiera wszystkie niezbędne bloki potrzebne do poprawienia jakości edytowania. Ma ponad 20 wspaniałych bloków, które można w pełni dostosować.

To darmowa wtyczka, którą można pobrać ze strony WordPress.org. Został zainstalowany na ponad 10 000 witryn internetowych na całym świecie.

12. Można ustawiać jeden na drugim

Użyj gotowych bloków niestandardowych według Można ustawiać jeden na drugim aby twój projekt się wyróżniał. Wszystkie bloki oferowane przez Stackable są super wytrzymałe i niezwykle elastyczne.

W sumie oferuje 23 style bloków. Możesz użyć tych bloków, aby pięknie wyświetlać swoje treści.

13. Coblocks

Coblocks to kolejna wtyczka blokowa Gutenberga, którą musisz sprawdzić. Chociaż jest to bezpłatna wtyczka, zawiera najbardziej niesamowitą kolekcję bloków, z których pokochasz. Jeśli chcesz prawdziwego narzędzia do tworzenia stron przy użyciu bloków, z pewnością potrzebujesz wtyczki.

Będziesz mógł użyć ponad 23 bloków, aby spełnić twoje wymagania. Od bloków żywności, bloków gif, kliknięć po blok tweetów i więcej, ta wtyczka oferuje wszystko, czego brakuje w edytorze Gutenberga.

14. TinyMCE

TinyMCE Advanced

TinyMCE różni się nieco od wtyczek, które omówiliśmy do tej pory. Ta wtyczka pomaga trzymać się klasycznego edytora, jeśli nadal nie jesteś gotowy na przejście na Gutenberg. Ponadto możesz uzyskać dostęp do wszystkich niesamowitych funkcji edytora bloków.

Wtyczka posiada ulepszony przycisk „Wyczyść formatowanie” i kilka zaawansowanych ustawień dla twoich tabel. Możesz także zachować tagi akapitów w edytorze bloków.

Oto niektóre wtyczki WordPress Gutenberg, które zwiększają możliwości edytowania WordPress. Jeśli chcesz tworzyć piękne strony internetowe, które konwertują, oto kilka zasad projektowania musisz się wymeldować.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map