9 najlepszych narzędzi SEO, aby zwiększyć ruch w witrynie, SZYBKO!

najlepsze narzędzia SEO w porównaniu


Czy chcesz kierować bardziej ukierunkowany ruch do swojej witryny z wyszukiwarek? Dzięki odpowiednim narzędziom SEO możesz przestać zgadywać i zacząć spędzać czas i zasoby na tym, co faktycznie działa, aby zwiększyć ruch organiczny.

W tym artykule podzielimy się z najlepszymi narzędziami do monitorowania SEO, które każdy marketer powinien mieć w swoim zestawie narzędzi.

Korzystanie z narzędzi SEO w celu zwiększenia ruchu w witrynie

Optymalizacja wyszukiwarek może być trudna, szczególnie ze względu na ciągle zmieniające się algorytmy wyszukiwarek.

Dzięki odpowiedniemu zestawowi narzędzi do monitorowania SEO możesz zwiększyć ruch w witrynie pomimo ciągłych zmian algorytmu.

Posiadanie odpowiednich narzędzi do analizy SEO pomaga:

 • odkryj możliwości organicznego wzrostu ruchu
 • napraw luki w swojej witrynie, które mogłyby zaszkodzić Twojemu rankingowi wyszukiwania
 • analizuj i optymalizuj swoje kampanie
 • Przyspiesz swój ogólny proces SEO

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych narzędzi do analizy SEO, które pomagają zwiększyć ruch w witrynie.

1. SEMrush

semrush

SEMrush to kompleksowe narzędzie do audytu SEO, które pozwala kontrolować Twoje możliwości SEO i zbierać informacje od konkurencji w celu zwiększenia ruchu w witrynie.

Dzięki SEMrush możesz zidentyfikować ważne organiczne słowa kluczowe dla swojej witryny, które można łatwo ustawić w rankingu, witryny, na których możesz budować linki zwrotne, zbierać wzmianki o marce w celu wykorzystania okazji promocyjnych i wiele więcej.

Niektóre z najważniejszych funkcji SEMrush, które będą dla Ciebie niezwykle pomocne, to:

 • Na stronie Checker SEO
 • Narzędzia kontroli linków zwrotnych
 • Narzędzie propozycji słów kluczowych PPC
 • Analizator zawartości
 • I więcej…

Zacznij korzystać z SEMrush już dziś.

2. Ahrefs

ahrefs

Ahrefs to kolejny pakiet SEO, który zawiera różne narzędzia do analizy SEO, które poprawiają rankingi wyszukiwania i zwiększają ruch organiczny. Dzięki Ahrefs otrzymujesz szczegółowy organiczny raport wyszukiwania, który pokazuje dokładne słowa kluczowe, które twoi konkurenci pozycjonują w wynikach wyszukiwania. Daje także propozycje słów kluczowych, na które możesz kierować reklamy, aby zwiększyć liczbę wyszukiwań i widoczność marki.

Narzędzie do sprawdzania linków zwrotnych to prawdziwy klejnot dla każdego eksperta SEO. Wystarczy wstawić adres URL do narzędzia Site Explorer, a znajdziesz cenne dane SEO dotyczące linku.

Inne przydatne funkcje Ahrefs to narzędzie do eksploracji treści i narzędzie do śledzenia pozycji, które pomagają znaleźć odpowiednio wydajne treści i raporty rankingowe dla poszczególnych lokalizacji.

Zacznij korzystać z Ahrefs już dziś.

3. Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics może służyć jako narzędzie do monitorowania SEO, ale jest niezbędne, jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać swoje działania SEO. Google Analytics zapewnia wgląd w ważne dane, takie jak ruch organiczny, źródła ruchu, współczynnik odrzuceń, czas spędzony w witrynie, szybkość strony i inne.

Wszystkie te informacje pozwolą Ci łatwo zobaczyć, co działa w Twojej witrynie, a co nie, i dać ci wiedzę, jak zwiększyć SEO, zwiększyć ruch w witrynie i zwiększyć liczbę konwersji.

Google Analytics jest całkowicie darmowy i łatwy do połączenia z Twoją witryną. Ponadto po połączeniu konta Google Analytics z Google Search Console (numer 7 na tej liście) uzyskasz jeszcze więcej cennych informacji w raportach Google Analytics, takich jak słowa kluczowe używane do znalezienia Twojej witryny, obecność Twojej witryny w Google wyniki wyszukiwania i nie tylko.

Zacznij korzystać z Google Analytics już dziś.

4. Yoast SEO

yoast seo

Yoast SEO to jedna z najlepszych wtyczek SEO, która umożliwia łatwą optymalizację witryny WordPress w celu uzyskania lepszego rankingu w wyszukiwarkach.

W przeciwieństwie do innych wtyczek WordPress SEO, Yoast SEO zmusza cię do wybrania słowa kluczowego dla swojego bloga, a następnie upewnia się, że odpowiednio użyłeś go na stronie. Yoast SEO pokazuje fragmenty SEO w edytorze stron. W ten sposób możesz łatwo edytować swój opis meta, aby poprawić współczynniki klikalności w wynikach wyszukiwania.

W skrócie, Yoast SEO zajmuje się techniczną optymalizacją SEO Twojej witryny.

Zacznij korzystać z Yoast SEO już dziś.

5. BuzzSumo

buzzsumo

BuzzSumo pozwala analizować, który typ treści najlepiej sprawdza się w danym temacie, i rozkłada wyniki według różnych wskaźników na stronach internetowych, słowach kluczowych itp. Zaczynasz od wpisania słowa kluczowego w polu wyszukiwania, a następnie odkrywasz, która treść jest dla niego najlepsza.

Dzięki BuzzSumo możesz również znaleźć kluczowych czynników wpływających na promowanie swoich treści, abyś mógł do nich dotrzeć za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Aby znaleźć skuteczny nagłówek, wystarczy wpisać temat, nad którym pracujesz. Zapewni Ci listę wszystkich najpopularniejszych tytułów na dany temat, uszeregowanych według liczby akcji społecznościowych.

Możesz tworzyć alerty dla każdego słowa kluczowego związanego z Twoją marką, dzięki czemu będziesz na bieżąco z nowymi i popularnymi treściami.

Zacznij korzystać z BuzzSumo już dziś.

6. Moz Pro

moz

Moz Pro to kompletny pakiet SEO, który jest dostarczany w pakiecie z różnymi narzędziami do audytu SEO, które pomogą Ci poprawić rankingi wyszukiwania.

Każdy plan Moz Pro zawiera MozBar premium, pasek narzędzi audytu SEO dla przeglądarki Chrome. Pasek narzędzi zapewnia natychmiastowe dane podczas przeglądania dowolnej strony lub SERP (strony wyników wyszukiwania).

Korzystając z Open Site Explorer, możesz odkryć możliwości linków zwrotnych i zidentyfikować potencjalnie wrażliwe linki zwrotne do Twojej witryny, aby je usunąć.

Przeszukuje również witryny i kontroluje je pod kątem problemów związanych z lukami w zabezpieczeniach, które uniemożliwiają odwiedzającym zaindeksowanie witryny, co zapewnia spokój ducha.

Zacznij korzystać z Moz Pro już dziś.

7. Google Search Console

wyszukiwarka google

Google Search Console to jedno z najlepszych bezpłatnych narzędzi SEO, które zapewnia szczegółowy wgląd w skuteczność witryny w wynikach wyszukiwania Google. Za pomocą Google Search Console możesz określić, w jaki sposób Google wyświetla Twoją witrynę i zoptymalizować jej wydajność w wynikach wyszukiwania. Na przykład możesz zidentyfikować:

 • wyszukiwane hasła, które wywołały wyświetlenia i kliknięcia w Google
 • urządzenie, którego klienci używają w Google do odkrywania Twojej witryny
 • lokalizacja geograficzna twojego klienta
 • strony docelowe, przez które użytkownicy wchodzili do Twojej witryny

W celu dalszej analizy możesz połączyć Search Console ze swoim kontem Google Analytics. W ten sposób możesz zaimportować dane Google Search Console do Google Analytics oraz na dobre przeanalizować i udoskonalić swoje kampanie SEO.

Zacznij korzystać z Google Search Console już dziś.

8. Odpowiedz publicznie

odpowiedz publicznie

Odpowiedz publicznie to bezpłatne narzędzie, które pomaga zidentyfikować pytania wyszukiwane przez Twoich odbiorców w Google. Podczas tworzenia treści możesz pisać odpowiedzi na te istotne pytania, aby Twoja treść pojawiała się w wynikach, gdy ktoś szuka w Internecie.

Odpowiedź publiczna generuje mnóstwo różnych pomysłów na treść na podstawie wprowadzonego słowa kluczowego. Po uzyskaniu odpowiednich pomysłów na tematy możesz zakwalifikować te mniej konkurencyjne.

Answer the Public to świetne narzędzie burzy mózgów, które pozwala tworzyć treści, które prawdopodobnie będą czytane, udostępniane, a co najważniejsze, zapewnia ukierunkowany ruch organiczny do Twojej witryny.

Rozpocznij z Answer the Public już dziś.

9. MonsterInsights

monsterinsights

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress, która pozwala z łatwością śledzić skuteczność kampanii SEO. Dzięki MonsterInsights połączenie witryny z Google Analytics jest niezwykle proste. Do skonfiguruj Google Analytics za pomocą WordPress, wszystko, co musisz zrobić, to aktywować wtyczkę i wykonać kilka kliknięć bez konieczności dotykania jednego wiersza kodu.

Poniżej znajduje się kilka sposobów może używać MonsterInsights do śledzenia wydajności SEO Twojej witryny.

 • Monitoruj zmiany w ruchu organicznym, aby opracować strategie jego zwiększania.
 • Śledź skuteczność SEO na stronie i określ, co działa, a co nie.
 • Śledź wyszukiwane hasła, aby zrozumieć trafność tych słów kluczowych na twoich stronach.
 • Zmierz zaangażowanie stron i sprawdź, czy treść pomaga rozwiązać problem odwiedzających.
 • Zmierz przyjazność swojej witryny dla urządzeń mobilnych
 • Zmierz prędkość witryny

Oprócz śledzenia wydajności SEO, MonsterInsights ułatwia włączanie różnych funkcji śledzenia Google Analytics, takich jak Śledzenie eCommerce, śledzenie formularzy, śledzenie reklam, itp. Ponadto możesz sprawdzić ogólną wydajność witryny w panelu WordPress bez logowania się do swojego profilu Analytics.

Zacznij korzystać z MonsterInsights już dziś.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować MonsterInsights Lite.

Jak korzystać z najlepszych narzędzi SEO, aby zwiększyć ruch w witrynie

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się różnym narzędziom do analizy SEO, nadszedł czas, aby zdecydować, które z nich należy wykorzystać do zwiększenia ruchu.

SEMrush to najlepsze wszechstronne narzędzie do raportowania SEO który pomaga znaleźć możliwości budowania linków, przeprowadzania audytu witryny, śledzenia pozycji i nie tylko.

Jeśli chodzi o optymalizacja SEO u klienta, Yoast SEO jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej witryny. Dzięki Yoast SEO możesz przestać martwić się o szczegóły SEO i łatwo zacząć optymalizować swoje strony.

Jeśli szukasz wtyczki Google Analytics do analizuj swoje wyniki SEO, nie szukaj dalej niż MonsterInsights. MonsterInsights ułatwia konfigurację Google Analytics dla stron WordPress.

Zapoznaj się również z naszym artykułem na temat wydajności i szybkości WordPress i sprawdź szybkość witryny, aby uzyskać lepsze wyniki.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze narzędzia SEO do zwiększenia ruchu na Twojej stronie.

Dzięki najlepszym wtyczkom do generowania leadów WordPress możesz gwałtownie zwiększyć swoją listę e-mail i maksymalnie wykorzystać marketing e-mailowy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map