Alternatywy TypeForm: WPForms vs. TypeForm (w porównaniu)

wpforms-vs-typeform


Szukasz alternatywnych TypeForm? Jeśli chcesz dodać formularze lub ankiety do swojej witryny, musisz znaleźć wtyczkę konstruktora formularzy, która pozwoli ci to łatwo zrobić. Ale przy tak wielu dostępnych wtyczkach do tworzenia formularzy znalezienie odpowiedniego rozwiązania może być trudne.

W tym artykule porównamy WPForms i TypeForm, abyś mógł dowiedzieć się, która wtyczka do tworzenia formularzy pozwoli ci łatwo tworzyć formularze kontaktowe i ankiety dla Twojej witryny WordPress.

Czego należy szukać w Kreatorze formularzy

Szukając najlepszych wtyczek do tworzenia formularzy, musisz poświęcić czas na dokładne przyjrzenie się każdej z opcji, aby dowiedzieć się, które rozwiązanie jest najlepsze dla Twoich potrzeb. Kreator formularzy, który wybierzesz, zależy od konkretnych potrzeb Twojej witryny.

Jeśli chcesz budować formularze kontaktowe dla swojej witryny, musisz sprawdzić najlepsze wtyczki formularzy WordPress, które oferują wszystkie potrzebne funkcje. Chcesz dodać ankiety do swojej witryny? Potrzebujesz kreatora formularzy, który oferuje te możliwości. Ponadto, jeśli chcesz mieć obie możliwości, musisz znaleźć narzędzie do tworzenia formularzy, które pozwala tworzyć proste formularze kontaktowe, a także bardziej skomplikowane formularze konwersacyjne i ankiety.

Zasadniczo przy wyborze narzędzia do tworzenia formularzy należy wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym:

 • funkcje – Czy kreator formularzy oferuje funkcje potrzebne do tworzenia bardziej rozbudowanych formularzy i rozwijania witryny?
 • Łatwość użycia – Czy wtyczka konstruktora formularzy jest łatwa w użyciu, nawet dla początkujących?
 • cennik – Czy koszt kreatora formularzy jest odpowiedni dla twojego budżetu??
 • Wsparcie – Czy dostaniesz potrzebną pomoc po drodze na wypadek problemów?

Omówimy każdy z tych czynników w naszym porównaniu WPForms z TypeForm, zacznijmy.

Przegląd: WPForms vs. TypeForm

TypeForm

typeform-form-builder

TypeForm to samodzielne narzędzie, znane również jako SAAS (oprogramowanie jako usługa), które specjalizuje się w tworzeniu formularzy online i ankietach online. TypeForm koncentruje się na tworzeniu ankiet, które są fajne dla odbiorców, aby wypełnić je przy użyciu formatu konwersacji i te, które wyglądają świetnie dzięki unikalnej stylistyce.

Oprócz ankiet możesz także tworzyć formularze kontaktowe, quizy, formularze opinii klientów, koszyki na zakupy i inne. TypeForm zapewnia szereg wstępnie zaprojektowanych szablonów, które pomagają szybko zbudować formularz, a ich kreator formularzy pozwala łatwo tworzyć formularze 1 pytanie na raz.

Związane z: Jak utworzyć formularz stylu Typeform w WordPress (przewodnik krok po kroku)

WPForms

wpforms-form-builder

WPForms jest najpopularniejszą i najbardziej przyjazną dla początkujących wtyczką do tworzenia formularzy na rynku. Dzięki ich narzędziu do przeciągania i upuszczania możesz łatwo tworzyć formularze online dla swojej witryny w ciągu kilku minut, bez konieczności dotykania linii kodu. WPForms ułatwia tworzenie rozbudowanych formularzy kontaktowych, formularzy ankiet, formularzy zamówień online, formularzy subskrypcji e-mail i innych.

WPForms oferuje szeroką gamę gotowych szablonów formularzy, aby szybko rozpocząć tworzenie formularza spełniającego dokładnie Twoje potrzeby. Ponadto wszystkie tworzone przez Ciebie formularze będą w 100% przyjazne dla urządzeń mobilnych, co oznacza, że ​​użytkownicy Twojej witryny mogą uzyskać do nich dostęp z poziomu komputerów stacjonarnych, tabletów lub urządzeń mobilnych.

Funkcje: WPForms vs. TypeForm

TypeForm

Najpopularniejszą funkcją TypeForm jest możliwość tworzenia formularzy konwersacyjnych. Formularze konwersacyjne pomagają utrzymać zaangażowanie użytkowników i zapewniają lepszą obsługę. Zamiast wypełniania odpowiedzi i przewijania w dół do następnego pytania, formularze konwersacyjne automatycznie przechodzą do następnego pytania. Jest bardziej interaktywny i przyjemny dla odwiedzających witrynę.

konwersacyjne-formy-typowe

Podczas tworzenia formularzy konwersacyjnych, TypeForm udostępnia także funkcję Logic Jump, dzięki której formularze są inteligentniejsze. Ta funkcja pozwala zadawać różne pytania na podstawie odpowiedzi użytkownika na poprzednie pytania, a także wyświetlać spersonalizowane zakończenia na podstawie udzielonych odpowiedzi.

logic-jump-wpforms-vs-typeform

TypeForm oferuje również takie funkcje, jak kalkulator do wykonywania prostych obliczeń w formularzach i ukrytych polach, których można użyć do wypełnienia tabeli pytań i wyników informacjami, które już masz w pliku. Oferują także przesyłanie plików, możliwość przyjmowania płatności, powiadomienia respondentów oraz łatwą integrację z najlepszymi aplikacjami, takimi jak Arkusze Google i Mailchimp.

WPForms

WPForms oferuje szereg niesamowitych funkcji od razu po wyjęciu z pudełka, które pomogą Ci stworzyć potężne formularze kontaktowe i ankiety, a także szeroki wachlarz innych rodzajów formularzy, a także.

Dzięki dodatkowi Ankieta / ankieta możesz łatwo utworzyć ankietę lub ankietę na swojej stronie WordPress. Dodatek Ankieta / Ankieta zawiera wiele unikalnych pól formularza, które umożliwiają stworzenie wydajnego formularza dla Twojej firmy, w tym wielokrotnego wyboru, pól wyboru, ocen w gwiazdkach, skali Likerta, wyniku promotora netto i innych.

wpforms-poll-features

Jeszcze bardziej ekscytujące jest to WPForms pozwala tworzyć formularze konwersacyjne także.

Teraz możesz tworzyć bardziej interaktywne formularze, które przyspieszają wypełnianie formularzy i zmniejszają ich porzucanie za pomocą WPForms. Układ formularzy konwersacyjnych na całej stronie sprawia, że ​​formularze online są bardziej osobiste, na przykład rozmowa twarzą w twarz z przyjacielem.

konwersacyjne-formularze-wpforms

WPForms oferuje również inteligentna logika warunkowa który działa zarówno z formularzami konwersacyjnymi, jak i innymi typami formularzy, dzięki czemu można tworzyć wysoce spersonalizowane formularze na podstawie odpowiedzi od użytkowników.

Dzięki WPForms otrzymujesz również interaktywne raporty ankiet z danymi w czasie rzeczywistym, możesz nawet wyświetlać wyniki w czasie rzeczywistym z ankiet na swojej stronie internetowej. Ta wtyczka konstruktora formularzy umożliwia także akceptowanie płatności online za pomocą Stripe i PayPal i łatwo integruje się ze wszystkimi najlepszymi usługami e-mail marketingu.

WPForms oferuje również wiele unikatowych pól i funkcji dla formularzy, których TypeForm nie oferuje, w tym:

 • Rejestracja Użytkownika – Twórz niestandardowe formularze rejestracyjne użytkowników WordPress dla witryn eCommerce, stron członkowskich i forów.
 • Niestandardowa Captcha – Dodaj niestandardowe pytania i matematyki Captcha.
 • Dane geolokalizacyjne – Użyj danych geolokalizacyjnych, aby dowiedzieć się więcej o swoich użytkownikach.
 • Signature Addon – Zezwól użytkownikom na podpisywanie formularzy online za pomocą myszy lub ekranu dotykowego.
 • Form Abandonment Addon – Odblokuj więcej potencjalnych klientów, przechwytując częściowe wpisy z formularzy.

Zwycięzca: WPForms

Łatwość użycia: WPForms vs. TypeForm

TypeForms

Z TypeForm dość łatwo jest utworzyć ankietę lub formularz online. Możesz zacząć od jednego z ich wstępnie zaprojektowanych szablonów. Mają wiele szablonów zaprojektowanych do ankiet i kwestionariuszy, opinii, rejestracji, aplikacji i innych.

szablony tyepform

Kiedy wybierasz szablon, zawiera on wstępnie napisane pytania. Jeśli chcesz je zmienić, po prostu kliknij tekst i zacznij pisać. Wybór pytań do formularza jest dość łatwy, ale dostosowanie formularza do projektu lub dodanie nowego pytania może być nieco bardziej mylące dla początkujących.

typeforms-vs-wpforms-easy-of-use

Jeśli chodzi o utworzenie formularza kontaktowego dla swojej witryny, nie ma prostego sposobu, aby to zrobić. Nie mają żadnych szablonów, więc musisz zacząć od zera. Ponadto nie możesz po prostu dodawać pól do formularza, musisz najpierw napisać pytanie.

Ponadto, aby dodać formularz online do swojej witryny, musisz skopiować i wkleić kod TypeForm do kodu HTML swojej strony w miejscu, w którym ma się pojawiać, co może być trudnym zadaniem dla początkujących.

WPForms

Z drugiej strony, początkujący znajdą WPForms być bardzo przyjaznym dla użytkownika. Dzięki WPForms możesz łatwo tworzyć proste formularze kontaktowe, a nawet skomplikowane formularze konwersacyjne lub ankiety w ciągu kilku minut.

Po pierwsze, WPForms udostępnia gotowe szablony dla różnych potrzeb, w tym prosty formularz kontaktowy, prośbę o formularz wyceny, formularz fakturowania / zamówienia, formularz darowizny, formularz sugestii, formularz rezerwacji spotkania i inne. Każdy szablon zawiera wszystkie pola potrzebne do rozpoczęcia pracy.

wpforms-templates

Dostosowywanie formularzy jest łatwe dzięki narzędziu WPForm do przeciągania i upuszczania. Jeśli nie chcesz mieć pola, usuń je jednym kliknięciem przycisku. Możesz łatwo dodawać nowe pola, przeciągając je z lewej strony na prawą. Możesz także zmienić kolejność pól formularza, korzystając również z funkcji przeciągania i upuszczania.

wpforms-surveyses-editor

Jeśli chcesz zamienić dowolny formularz w formularz konwersacyjny dzięki nowej funkcji formularzy konwersacyjnych WPForm, możesz włączyć tę funkcję również za pomocą 1 kliknięcia przycisku.

wpforms-enable-konwersacyjne-formularze

Ponadto dodawanie formularza do witryny WordPress jest bardzo łatwe dzięki WPForms – nie trzeba dotykać żadnego kodu. Za pomocą zaledwie 2 kliknięć możesz dodać formularz do dowolnej strony witryny lub dowolnego posta w witrynie. WPForms zawiera również widżet, który pozwala wyświetlać formularz na pasku bocznym, stopce lub w innych obszarach widżetów witryny.

Zwycięzca: WPForms

Ceny: WPForms vs. TypeForm

TypeForm

TypeForm oferuje 3 różne plany cenowe: bezpłatny, Pro i Pro +. Przy wszystkich planach możesz tworzyć nieograniczoną liczbę formularzy. Ale dzięki abonamentowi bezpłatnemu możesz uzyskać tylko 100 odpowiedzi miesięcznie i możesz dodać tylko 10 pytań do każdego formularza.

typeform-pricing-wpforms-vs-typeform

Jeśli chcesz mieć możliwość gromadzenia nieograniczonej liczby odpowiedzi i dodawania nieograniczonej liczby pól, musisz uaktualnić do planu Pro, który kosztuje 30 USD miesięcznie. Ponadto możesz uzyskać dostęp do ich zaawansowanych pól i funkcji, takich jak skok logiczny, przesyłanie plików i płatność, gdy zarejestrujesz się w planie Pro – nie są one dostępne w abonamencie bezpłatnym.

Ponadto, jeśli chcesz mieć możliwość usunięcia marki TypeForm, musisz wybrać najdroższy plan, Pro +, który kosztuje 59 USD miesięcznie.

WPForms

WPForms oferuje 4 różne plany cenowe: Basic, Plus, Pro i Elite. Ich plany wahają się od 39,50 USD rocznie do 299,50 USD rocznie. Ich ceny są świetne dla właścicieli witryn, którzy dopiero zaczynają i chcą mieć dostęp do zaawansowanych funkcji, nie tracąc przy tym budżetu.

wpforms-pricing

Ponadto, nawet przy najtańszym planie, nadal możesz tworzyć i otrzymywać nieograniczoną liczbę formularzy, inteligentną logikę warunkową, zaawansowane pola i wiele innych. WPForms to niedrogie rozwiązanie, nawet w porównaniu z Formami Ninja.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do solidnych funkcji, takich jak integracja płatności i formularze konwersacyjne, musisz wybrać najbardziej popularny plan, Pro, za 199,50 USD rocznie.

Zwycięzca: WPForms

Wsparcie: WPForms vs. TypeForm

TypeForm

TypeForm oferuje różnorodne wsparcie dla swoich użytkowników. Oferują one pełne Centrum pomocy z dokumentacją pomagającą w tworzeniu formularza, integracji, udostępnianiu i osadzaniu formularza, zarządzaniu kontem i nie tylko.

obsługa formform

TypeForm ma również pomocny blog pełen porad i wskazówek. Masz również możliwość skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej, ale zapewniają one wsparcie tylko w godzinach pracy od poniedziałku do piątku oraz oferują ograniczone wsparcie w godzinach wieczornych i weekendowych. Tak więc, jeśli napotkasz problem, możesz nie uzyskać najszybszej odpowiedzi.

WPForms

WPForms oferuje swoim użytkownikom szereg różnych sposobów dostępu do wsparcia. Tak więc, bez względu na preferencje w poszukiwaniu rozwiązań problemów, WPForms zapewnił ci ochronę. Możesz uzyskać dostęp do systemu zgłoszeń do pomocy technicznej bezpośrednio z konta, a oni zazwyczaj odpowiadają na prośby o pomoc w ciągu 24 godzin w dni powszednie.

wpforms-support

Mają także sekcję Dokumentacja, która zawiera tutoriale w kategoriach takich jak Pierwsze kroki, Funkcjonalność, Stylizacja, Dodatki, Zarządzanie kontem i więcej.

WPForms ma również niesamowity, często aktualizowany blog, który jest pełen samouczków, wskazówek i porad, które często zawierają zrzuty ekranu krok po kroku i instrukcje wideo.

Zwycięzca: WPForms

Wniosek: WPForms vs. TypeForm: Który konstruktor formularzy jest najlepszy?

Jeśli szukasz wtyczki, która daje możliwość łatwego tworzenia różnych formularzy dla Twojej witryny, takich jak formularze kontaktowe, formularze rejestracyjne i ankiety, WPForms to najlepsza opcja.

Dzięki WPForms masz dostęp do zaawansowanych funkcji formularzy online i pól, które zapewnią Twoim formularzom dodatkową moc, jakiej potrzebuje Twoja firma – bez konieczności wydawania fortuny. Ponadto jest niezwykle przyjazny dla użytkownika, nawet dla początkujących.

Zacznij korzystać z WPForm już dziś!

Jeśli chcesz utworzyć formularz przeznaczony do projektowania witryny lub udostępnić go w mediach społecznościowych, TypeForm to świetna opcja. Ale jeśli chcesz mieć narzędzie do tworzenia formularzy dla swojej witryny lub firmy ze wszystkimi wymaganymi niezawodnymi funkcjami, musisz wybrać najkorzystniejszy plan. Przed przystąpieniem do TypeForm należy ustalić, jakich funkcji potrzebujesz i jaki jest budżet.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten artykuł i odkryłeś, która opcja konstruktora formularzy jest dla Ciebie najlepsza w bitwie WPForms vs. TypeForm. Jeśli podobał Ci się ten post, sprawdź nasze artykuły na temat WPForms vs SurveyMonkey i WPForms vs FormStack.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map