FormStack Alternative: WPForms vs. FormStack (1 zwycięzca!)

wpforms vs. formstack


WPForms vs. FormStack: Zastanawiasz się, który kreator formularzy kontaktowych jest lepszy? Jeśli chcesz dodać formularz kontaktowy do swojej witryny, ważne jest wybranie odpowiedniego narzędzia do jego tworzenia. Kreator formularzy kontaktowych, który wybierzesz, musi mieć wszystkie potrzebne funkcje, być łatwy w obsłudze i mieć to wszystko w dobrej cenie.

Pomożemy Ci więc ustalić, która wtyczka formularza kontaktowego jest lepsza, porównując WPForms z FormStack.

Kryteria, których użyjemy do oceny tych 2 popularnych twórców formularzy kontaktowych:

Przejdźmy teraz do porównania WPForms i FormStack.

1. Przegląd: WPForms vs. FormStack

Co to jest WPForms?

wpforms-contact-form-plugin
WPForms jest jedną z najpopularniejszych dostępnych wtyczek do tworzenia formularzy kontaktowych. Ta przyjazna dla początkujących wtyczka formularza kontaktowego WordPress pozwala łatwo tworzyć potężne formularze kontaktowe dla witryny WordPress bez konieczności posiadania wiedzy na temat kodu.

Ich narzędzie do przeciągania i upuszczania pozwala szybko tworzyć formularze kontaktowe dla Twojej witryny wraz z wieloma innymi rodzajami formularzy, w tym ankietami i ankietami, a także masz możliwość zbierania płatności. Udostępniają liczne szablony, które pomogą Ci jeszcze szybciej zbudować formularz kontaktowy, a szablony można w pełni dostosowywać.

WPForms oferuje wiele funkcji do tworzenia inteligentnych i wydajnych formularzy kontaktowych oraz udostępnia unikalne pola formularzy, które pomogą Ci utworzyć formularz kontaktowy, który dokładnie odpowiada Twoim potrzebom. Ponadto zapewniają raporty, które są świetnie wyglądające i łatwe do zrozumienia.

Dzięki WPForms możesz zbudować elegancki formularz kontaktowy w kilka minut i uruchomić go na swojej stronie internetowej jednym kliknięciem.

Co to jest FormStack?

wtyczka formstack
FormStack to internetowy konstruktor formularzy, który pomaga użytkownikom zbierać informacje za pośrednictwem formularzy online, takich jak ankiety, podania o pracę, rejestracje zdarzeń i inne.

To narzędzie jest dostarczane z wieloma wstępnie zaprojektowanymi szablonami, które pomagają szybko zbudować formularz online, a także umożliwia przeciąganie i upuszczanie, dzięki czemu można utworzyć w pełni dostosowany formularz.

FormStack oferuje raportowanie metryk, możliwość zbierania płatności i wiele innych. Ten internetowy kreator formularzy integruje się również z innymi popularnymi narzędziami i platformami, takimi jak Arkusze Google, usługi marketingu e-mailowego, Facebook i inne.

Teraz zagłębimy się w tych twórców formularzy kontaktowych, aby sprawdzić, czy WPForms jest dobrą alternatywą dla FormStack.

2. Łatwość użycia: WPForms vs. FormStack

WPForms

WPForms jest niezwykle łatwy w użyciu. Z WPForms możesz zbudować formularz kontaktowy bezpośrednio z pulpitu WordPress. Wystarczy pobrać wtyczkę WPForms WordPress, aktywować i zainstalować, a następnie kliknąć WPForms na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Stąd możesz łatwo zarządzać wszystkimi formularzami i tworzyć nowe za pomocą jednego przycisku – nie musisz nawet opuszczać witryny WordPress.

Pulpit nawigacyjny wpforms

Podczas tworzenia nowego formularza WPForms udostępnia szereg wstępnie zaprojektowanych szablonów formularzy do wyboru bezpośrednio w Edytorze formularzy WPForms na początek. Ponadto istnieją setki dodatkowych szablonów, takich jak formularz darowizny, formularz fakturowania / zamówienia, formularz rejestracji do newslettera i wiele innych, dzięki czemu można łatwo znaleźć odpowiedni szablon dla swoich potrzeb.

wpforms-templates

Konstruktor „przeciągnij i upuść” WPForms sprawia, że ​​bardzo łatwo jest zbudować i dostosować formularz dokładnie do swoich potrzeb. Nawet jeśli jesteś początkującym, zbudowanie formularza kontaktowego jest tak proste, jak przeciągnięcie wybranego pola formularza i upuszczenie go na miejscu. Możesz dodawać pola, takie jak menu rozwijane, pola wyboru, wielokrotnego wyboru, przesyłanie plików i wiele innych. Pola można usunąć za pomocą kliknięcia przycisku i można je łatwo przestawić za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść.

wpforms-drag-and-drop-builder

WPForms wyświetla również podgląd na żywo, dzięki czemu można zobaczyć, jak będzie wyglądać formularz podczas jego tworzenia, bez potrzeby przełączania się między edycją a podglądem. To tylko kolejna funkcja WPForms, która pomaga w łatwy i szybki sposób utworzyć formularz witryny.

Wreszcie, wyświetlenie formularza kontaktowego na twojej stronie internetowej jest bardzo proste. Za pomocą zaledwie 2 kliknięć możesz osadzić formularz na dowolnej stronie lub postu swojej witryny.

FormStack

Ponieważ FormStack jest internetowym narzędziem do tworzenia formularzy, FormStack wymaga zarejestrowania się w ich serwisie i utworzenia formularzy na ich stronie. Tak więc, w przeciwieństwie do WPForms, nie masz wygody budowania swojego formularza bezpośrednio z pulpitu WordPress.

Aby utworzyć formularz, możesz użyć edytora przeciągnij i upuść, aby przeciągnąć pole formularza z prawej strony na lewą. Możesz również skorzystać z jednego z gotowych szablonów, aby rozpocząć.

formstack-builder

Interfejs przeciągnij i upuść jest jednak nieco bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele przycisków do wyboru lub kliknięcia, aby wykonać zadanie. Na przykład, możesz przeciągać i upuszczać pola, aby je zmienić, lub możesz kliknąć osobny przycisk, aby zmienić kolejność pól; zbyt wiele takich opcji i przycisków może sprawić, że konstruktor formularzy będzie mylący dla początkujących.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda formularz podczas jego tworzenia, nie możesz. Musisz kliknąć przycisk Wyświetl formularz na żywo, aby zobaczyć, jak wygląda Twój formularz. Jeśli nie podoba Ci się wygląd formularza, musisz wrócić, wprowadzić zmiany, a następnie ponownie kliknąć przycisk Wyświetl formularz na żywo.

Dodatkowo, udostępnienie formularza na żywo w Twojej witrynie jest trudniejsze niż w przypadku WPForms, szczególnie dla początkujących. Po całym tym czasie spędzonym na tworzeniu formularza, który ci się podoba, FormStack ostrzega, że ​​niektóre motywy WordPress mogą obezwładnić styl FormStack. Oznacza to, że aby Twój formularz wyglądał tak, jak powinien, musisz edytować formularz CSS, co nie jest łatwym zadaniem dla początkujących, którzy nie wiedzą o kodowaniu.

Zwycięzca: WPForms. Przeciąganie i upuszczanie WPForms jest znacznie łatwiejsze w użyciu. Możesz łatwo zbudować formularz, przeciągając i upuszczając, i możesz zobaczyć, jak będzie wyglądał formularz podczas jego tworzenia.

3. Form Limits: WPForms vs. FormStack

WPForms

Należy to zauważyć za pomocą WPForms masz nieograniczone możliwości tworzenia formularzy. Bez względu na to, jaki plan cenowy wybierzesz w WPForms, możesz utworzyć dowolną liczbę formularzy.

Jest to ważne, ponieważ w zależności od potrzeb witryna może potrzebować formularza kontaktowego, aby klienci mogli się z Tobą skontaktować, formularza fakturowania / zamówienia, formularza zapisania się do newslettera, aby uzyskać więcej subskrybentów poczty e-mail, i możesz chcieć utworzyć wiele ankiet. Na szczęście możesz to zrobić za pomocą WPForms bez żadnych ograniczeń.

FormStack

Z drugiej strony FormStack oferuje jedynie ograniczone tworzenie formularzy. W zależności od wybranego planu cenowego określi, ile formularzy możesz utworzyć dla swojej witryny.

W przypadku najtańszego planu FormStack możesz utworzyć tylko 5 formularzy. Oznacza to, że masz bardzo ograniczone formularze, które możesz mieć w swojej witrynie. Nawet przy najdroższym planie nie jest jasne, czy masz możliwość tworzenia nieograniczonej liczby formularzy.

Zwycięzca: WPForms. Wybierając wtyczkę konstruktora formularzy, chcesz wybrać taką, która daje możliwość tworzenia dowolnej liczby formularzy.

4. Funkcje: WPForms vs. Formstack

WPForms

WPForms jest czymś więcej niż prostym narzędziem do tworzenia formularzy kontaktowych i oferuje wiele niesamowitych funkcji od razu po wyjęciu z pudełka. Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz nie tylko tworzyć formularze kontaktowe, ale także tworzyć ankiety, ankiety i inne.

Możesz tworzyć angażujące ankiety i ankiety dla swojej witryny WordPress i otrzymywać piękne raporty z ankietami. Oznacza to, że możesz analizować wyniki swojego formularza w czasie rzeczywistym i masz możliwość wyświetlania tych wyników odwiedzającym Twoją stronę internetową również w czasie rzeczywistym.

wpforms-poll-features

Niektóre inne wspaniałe funkcje, które otrzymujesz z WPForms to:

 • Inteligentna logika warunkowa – Odszyfruj długie formularze, tworząc inteligentne reguły logiki warunkowej, aby wyświetlać lub ukrywać pytania w zależności od opcji wybranej przez użytkownika.
 • Nieograniczone przesyłanie plików – Za pomocą dowolnego planu użytkownicy mogą przesyłać nieograniczoną liczbę plików do formularzy i są one łatwo dostępne bezpośrednio z powiadomienia o przesłaniu formularza.
 • Responsive Mobile Friendly – Formularze są w 100% responsywne i działają na urządzeniach mobilnych, tabletach i przeglądarkach.
 • Częściowe zapisanie formularza – W przypadku dłuższych formularzy użytkownicy mogą zapisać swoje postępy i wrócić, aby je ukończyć później, co zmniejsza liczbę porzuconych formularzy.
 • Ochrona przed spamem – Inteligentne captcha i honeypot automatycznie zapobiegają przesyłaniu spamu do formularzy.
 • Automatyczne potwierdzenia formularza – Użytkownicy będą wiedzieć, że przesłanie formularza zakończyło się powodzeniem dzięki 3 rodzajom potwierdzeń formularza, w tym Wiadomość, Pokaż stronę i Przekierowanie.
 • Możliwość podpisu online – Umożliwia użytkownikom podpisywanie formularza online za pomocą myszy lub ekranu dotykowego.
 • Rejestracja Użytkownika – Możesz tworzyć niestandardowe formularze rejestracyjne użytkowników WordPress.
 • Integracja płatności online – WPForms integruje się z bramkami płatności, takimi jak PayPal i Stripe, dzięki czemu możesz akceptować płatności online.
 • Śledzenie geolokalizacji – Dowiedz się więcej o odwiedzających witrynę i ich lokalizacjach, aby móc wysyłać im bardziej ukierunkowane wiadomości e-mail.
 • Integracja e-mail marketingu – WPForms integruje się ze wszystkimi popularnymi usługami e-mail marketingu, takimi jak Constant Contact, AWeber i Mailchimp.
 • Uprawnienia do formularza & Kontrola dostępu – Zabezpiecz swój formularz hasłem, ogranicz liczbę akceptowanych wpisów, ogranicz liczbę wpisów do zalogowanych użytkowników i nie tylko.

Ponadto WPForms oferuje wiele innych dodatków, takich jak porzucenie formularza, które przechwytują informacje użytkownika, nawet jeśli nie prześlą formularza.

FormStack

Dzięki FormStack możesz tworzyć formularze kontaktowe, a także formularze płatności, ankiety, rejestrację wydarzeń i wiele innych. Oferują one szereg funkcji, w tym:

 • Logika warunkowa
 • Zapisać & Wznów formularze
 • Raporty & Analityka
 • Przesyłanie plików
 • Recaptcha
 • Procesory płatnicze
 • Integracja e-mail

Ale lista funkcji FormStack nie jest tak długa jak WPForms. FormStack nie ma wielu unikalnych pól formularza, które oferuje WPForms, takich jak Net Promoter Score, Likert Scale i więcej.

Jak wspomniano wcześniej, za pomocą FormStack można tworzyć ograniczoną liczbę formularzy. Każdy plan ma również limit motywów, a każdy plan ma również limit miejsca, więc możesz przesłać tylko określoną liczbę plików. Ponadto nie masz dostępu do integracji poczty e-mail z ich najtańszym planem, który uniemożliwia marketing e-mailem.

Zwycięzca: WPForms. WPForms oferuje wiele innych funkcji, które pozwalają tworzyć potężne formy dowolnego typu.

5. Ceny: WPForms vs. FormStack

WPForms

WPForms oferuje bezpłatne i premium wersje ich wtyczek konstruktora formularzy. Jeśli chcesz korzystać z WPForms za darmo, możesz pobrać wtyczkę WPForms Lite WordPress z oficjalnego katalogu wtyczek WordPress, zainstalować ją bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress i od razu zacząć z niej korzystać. Ale jeśli chcesz uzyskać dostęp do ich bardziej zaawansowanych funkcji, musisz uaktualnić do planu premium.

wpforms-pricing

WPForms oferuje 4 różne plany cenowe, a przy każdym z nich masz nieograniczone możliwości tworzenia formularzy. Jeśli dopiero zaczynasz budować witrynę internetową, a budżet jest napięty, plan podstawowy zaczyna się już od 39,50 USD rocznie na 1 witrynę. Plan podstawowy zawiera nieograniczoną liczbę formularzy, nieograniczoną liczbę wpisów, pola zaawansowane, szablony formularzy, integrację poczty e-mail i wiele innych.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji premium WPForms, takich jak integracja płatności, ankiety i ankiety, rejestracja użytkowników, rezygnacja z formularzy, wsparcie premium i inne, musisz uaktualnić do planu Elite za 299,50 USD rocznie.

FormStack

FormStack ma 4 różne, drogie plany do wyboru, od 19 USD / miesiąc – 249 USD / miesiąc. Każdy plan cenowy ma limit liczby formularzy, które można utworzyć. Na przykład w przypadku planu Bronze, który kosztuje 19 USD miesięcznie, możesz utworzyć tylko 5 formularzy. Nawet z planem Platinum, który kosztuje 249 USD / miesiąc, nadal ograniczają Cię do 1000 formularzy.

wycena formstack

FormStack ogranicza również liczbę zgłoszeń, które można otrzymać z każdym planem. Jeśli przekroczysz dozwoloną liczbę wpisów w abonamencie, nie naliczą oni opłaty za to, ale zamiast tego wszystkie wpisy trafią bezpośrednio na Twój adres e-mail. Co utrudnia zarządzanie wpisami formularza i może przejąć skrzynkę odbiorczą i stać się bardzo denerwujące.

Ponadto będziesz musiał zapłacić 59 USD miesięcznie, aby uzyskać ważne funkcje, takie jak niestandardowe budowanie marki oraz integracje i płatności.

Zwycięzca: WPForms. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz musiał zapłacić znacznie więcej pieniędzy, aby uzyskać dostęp do funkcji, które chcesz z FormStack w porównaniu do WPForms.

Wniosek: WPForms vs. FormStack: Który lepszy?

Jeśli chcesz dodać formularze do swojej witryny, zalecamy skorzystanie z niej WPForms. WPForms jest świetny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych właścicieli witryn. Otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji potrzebnych do rozwoju witryny lub firmy bez konieczności ponoszenia drogich opłat miesięcznych. Możesz tworzyć potężne formularze w ciągu kilku minut dzięki interfejsowi przeciągania i upuszczania, a masz swobodę tworzenia dowolnej liczby formularzy.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą pełną recenzję WPForms.

FormStack jest dobrym narzędziem do tworzenia formularzy online, ale ze względu na cenę i brak unikalnych funkcji dla osób odwiedzających stronę, ten moduł może być bardziej odpowiedni dla większych firm, które chcą tworzyć wewnętrzne formularze dla zasobów ludzkich, IT i finansów oraz do przyjmowania aplikacji. Ponadto FormStack nie ma funkcji i ma zbyt wiele ograniczeń w stosunku do ceny, którą zapłacisz.

Zobacz także porównanie naszego eksperta między WPForms a TypeForm.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten post na WPForms vs. FormStack. Mamy nadzieję, że wiesz już, który kreator formularzy jest najlepszym wyborem dla Twojej witryny. Jeśli podoba Ci się ten post i chcesz dowiedzieć się więcej o WPForms i jak z niego korzystać, sprawdź nasz artykuł na temat tworzenia formularza kontaktowego na WordPress (prosty sposób).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map