Galeria Envira vs. FooGallery – Który lepszy? (Porównanie)

galeria envira vs. galeria foo


Szukasz wtyczki galerii na swoją stronę? Rynek WordPress jest zalany mnóstwem niesamowitych wtyczek, które pozwolą Ci wyświetlać pliki multimedialne w oszałamiający sposób. Dwa najbardziej popularne to Envira Gallery i FooGallery – każdy z własnym zestawem zaawansowanych funkcji.

Ale może być mylące dla początkujących, aby wybrać odpowiednią wtyczkę galerii do swoich potrzeb, szczególnie przy tak wielu opcjach wtyczki galerii. Jeśli to brzmi jak znajoma sytuacja, nie martw się. Jesteśmy z Tobą.

Aby pomóc Ci wybrać najlepszą wtyczkę do galerii, opracowaliśmy szczegółową recenzję wtyczek z tym postem porównawczym. Przyjrzymy się ich funkcjom obok siebie i zobaczymy, która z nich jest lepszą opcją dla Twojej witryny.

Zanim przejdziemy głębiej, zapoznajmy się z wtyczkami.

Przegląd: Galeria Envira vs. FooGallery

Galeria Envira

envira-gallery-plugin

Galeria Envira to jedna z najpopularniejszych wtyczek galerii na rynku, posiadająca ponad 100 000 aktywnych instalacji i ponad milion pobrań. Envira Gallery to wtyczka typu „przeciągnij i upuść”, która jest łatwa w obsłudze dla początkujących. W ciągu 5 minut lub mniej możesz przesłać swoje zdjęcia, zmienić ich kolejność i stworzyć oszałamiającą galerię zdjęć.

Oprócz narzędzia do tworzenia galerii przeciągnij i upuść, inne funkcje obejmują szablony galerii, albumy, udostępnianie społecznościowe, galerie wideo, znaki wodne, pokazy slajdów i inne.

FooGallery

foogallery-plugin

FooGallery posiada również ponad 100 000 aktywnych instalacji w oficjalnym repozytorium wtyczek WordPress i ocenę 4,7 na WordPress.org. Podobnie jak Envira Gallery, FooGallery oferuje również piękne układy galerii, które są responsywne, błyskawiczne i zoptymalizowane dla Gutenberga.

Niektóre z wyróżniających się funkcji FooGallery obejmują wspaniałe szablony galerii, łatwe zmienianie kolejności za pomocą przeciągania i upuszczania lub sortowanie galerii, dostosowywanie, takie jak efekty aktywowania, obsługa wideo i wiele innych. Ponadto mają również podgląd galerii, który pozwala zobaczyć, jak wygląda twoja galeria podczas jej tworzenia.

Konfiguracja: Galeria Envira vs. FooGallery

Galeria Envira

Galeria Envira jest bardzo łatwa w konfiguracji. Znajdziesz opcję konfiguracji pod Konfiguracja na pulpicie nawigacyjnym Galerii Envira. Tak to wygląda:

Konfiguracja Galerii Envira, Galeria Envira kontra Foogallery

Masz tutaj wiele opcji. Możesz dodać do 6 kolumn galerii, włączyć opcję leniwego ładowania, a nawet ustawić czas opóźnienia swoich zdjęć. Ma również opcje wyboru wymiarów układów.

Jeśli chcesz skonfigurować rozmiar obrazu, masz także niesamowite opcje. Zawiera wiele stylów. Może mieć postać miniatur, portretów, kwadratowych kształtów, krajobrazów i innych. Na podstawie liczby kolumn układu pozwala również wybrać wymiary obrazów.

FooGallery

FooGallery też ma fantastyczne opcje konfiguracji. Znajdziesz go pod Ustawienia opcja na pulpicie nawigacyjnym FooGallery.

Konfiguracja FooGallery, Envira Gallery vs Foogallery,

Tutaj masz 4 różne zakładki ustawień, w tym Ogólne, Obraz, Język i Ustawienia zaawansowane.

Na karcie Ogólne możesz pracować nad leniwym ładowaniem, opcjami galerii pamięci podręcznej i podpisami galerii.

Istnieje 6 opcji stylizacji galerii. Karta Obraz oferuje opcje konfigurowania wymiarów obrazu, zmiany rozmiaru animowanych plików GIF, wyświetlania animowanych miniatur itp..

Skonfigurowanie galerii zdjęć dokładnie do Twoich potrzeb jest łatwe zarówno w Envira Gallery, jak i FooGallery.

Łatwość użycia: Galeria Envira vs. FooGallery

Galeria Envira

Tworzenie galerii za pomocą Envira Gallery jest niezwykle proste. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do pulpitu nawigacyjnego Envira i kliknąć Dodaj nowe przycisk. Teraz możesz przesyłać swoje zdjęcia do Native Envira Gallery Sekcja.

Po prostu nazwij swoją galerię w sekcji tytułowej, a następnie wybierz obrazy z komputera. Możesz również dodać już istniejące obrazy ze swojej biblioteki multimediów, klikając przycisk Wybierz pliki z innych źródeł opcja. Po dodaniu zdjęć zobaczysz podgląd na żywo tuż poniżej miejsca, w którym właśnie dodałeś zdjęcia.

Envira Gallery vs Foogallery,

Po prawej stronie znajdziesz skrót. Możesz użyć tego lub nacisnąć przycisk publikowania, aby wyświetlić swoją galerię na dowolnej stronie lub w dowolnym wpisie. To nie takie proste?

FooGallery

Dodawanie galerii za pomocą FooGallery jest również proste, ale różni się nieco od Galerii Envira. Aby dodać swoje zdjęcia za pomocą FooGallery, przejdź do pulpitu nawigacyjnego FooGallery i kliknij Dodaj galerię przycisk. Następnie dodaj tytuł galerii i zdjęcia.

FooGallery łatwość użycia, Galeria Envira kontra Foogallery

Poniżej obszaru, w którym dodajesz obrazy, znajdziesz kilka opcji ustawień. Możesz ich używać do dodawania efektów do zdjęć, wybierania motywu, dodawania efektów ładowania, ramek i innych.

Aby sprawdzić, jak wygląda Twoja galeria, kliknij Podgląd galerii przycisk u góry ekranu.

Nasze myśli

Jeśli używasz wtyczki galerii po raz pierwszy, Envira może być dobrym rozwiązaniem na początek. Ma przyjazny dla użytkownika interfejs, więc nie ma szans na zamieszanie, nawet gdy używasz go po raz pierwszy.

Foo, z drugiej strony, może cię przytłoczyć, jeśli jesteś początkującym. Nie oznacza to, że w jakikolwiek sposób pozostaje w tyle za Envirą. Jeśli masz doświadczenie w pracy z wtyczkami galerii, konfiguracja obrazów może być łatwiejsza. Jedynym problemem związanym z Foo jest to, że musisz przełączać karty, aby sprawdzić podgląd po dodaniu zdjęć.

Style wyświetlania: Galeria Envira vs. FooGallery

Galeria Envira

Galeria Envira oferuje wiele pięknych sposobów wyświetlania galerii zdjęć. Możesz wybrać liczbę kolumn, które chcesz, włączyć lub wyłączyć leniwe ładowanie, dodać różne rozmiary zdjęć i zrobić wiele więcej.

Styl galerii Envira

Wtyczka ma wiele opcji rozmiaru twoich zdjęć. Od miniaturek, portretów, krajobrazów, losowo – po prostu to nazwij. Envira ma również opcje dodania lightbox i ustawienia pozycji napisów. Jeśli chcesz, możesz również wymusić dopasowanie obrazów do określonego rozmiaru.

FooGallery

FooGallery ma również ogromną listę opcji dla twoich zdjęć. Aby wyglądał atrakcyjnie, pozwala wybrać motyw, który występuje w 3 rodzajach – jasny, ciemny i niestandardowy.

Style galerii FooGallery

Możesz także dodawać różne ramki, upuszczać i cień wewnętrzny, wybierać ikonę ładowania i wiele więcej. ma również wiele efektów aktywowania, opcję dodania podpisu i typ stronicowania. Obrazy można również połączyć z konkretnym postem na stronie za pomocą pola adresu URL.

Nasze myśli

Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazów, Envira w wersji lite oferuje podstawowe funkcje. Z drugiej strony Foo ma nieco bardziej zaawansowane opcje. Dlatego w zależności od wymagań możesz wybrać ten z potrzebnymi opcjami.

Dodatki: EviraGallery vs. FooGallery

Galeria Envira

Możesz rozszerzyć funkcje Galerii Envira za pomocą jej dodatków premium. Ma piękne dodatki do dodawania opcji mediów społecznościowych, obsługi plików wideo, dodawania ustawień dla urządzeń mobilnych, dodawania tagów, dodawania znaku wodnego, ochrony hasłem, paginacji i wielu innych. Ogólnie galeria Envira oferuje ponad 30 dodatków.

Dodatki Envira

FooGallery

FooGallery oferuje również opcje aktualizacji swoich funkcji.

Dodatki Foogallery, Envira Gallery Vs Foogallery
Możesz użyć tej opcji, aby dodać pliki wideo, wiele efektów ładowania, różne fantazyjne szablony galerii, nieskończone przewijanie, wstępne ustawienia efektów i więcej. Foo ma w sumie 5 rozszerzeń.

Nasze myśli
Jeśli chodzi o rozszerzenie twoich funkcji, Envira może być lepszym wyborem. Chociaż Foo ma opcje premium, Envira pod tym względem jest postrzegana jako lider wyścigu.

Dokumentacja: Galeria Envira vs. FooGallery

Galeria Envira

Galeria Envira została pięknie udokumentowana i znajdziesz w niej każdą odpowiedź na swoje pytanie (jeśli w ogóle). Oferuje także opcję przesłania zgłoszenia, jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania żadnego problemu.

FooGallery

FooGallery jest równie dobrze udokumentowane. Nie powinieneś mieć problemu ze zrozumieniem wtyczki lub znalezieniem odpowiedzi na pytanie podczas jej obsługi.

Nasze myśli
Obie wtyczki mogą otrzymać równe punkty pod względem dokumentacji. Oba zostały doskonale udokumentowane i postępując zgodnie z tą dokumentacją, początkujący również mogą obsługiwać wtyczkę jak profesjonalista.

Ceny: Galeria Envira vs. FooGallery

Galeria Envira

Galeria Envira oferuje 4 różne cennik plany. Podstawowy początek zaczyna się od 29 $ i idzie do 299 $.

Cena Galerii Envira

FooGallery

Plany cenowe FooGallery są dostępne w 3 różnych opcjach. Zaczyna się od 29,99 USD i idzie do 149,99 USD.

Ceny FooGallery

Nasz werdykt: Galeria Envira vs. FooGallery: Którą wtyczkę do galerii należy wybrać?

Envira Gallery to lekka wtyczka oferująca wszystkie funkcje, których będziesz kiedykolwiek potrzebować z wtyczki galerii WordPress.

Cena Galerii Envira jest nieco wyższa niż Foo. Uważamy jednak, że funkcje i dodatki oferowane przez te plany uzasadniają wycenę.

To wszystko o dwóch wtyczkach. Mamy nadzieję, że ten post w Envira Gallery Vs FooGallery był dla Ciebie pomocny. Jeśli chcesz sprawdzić więcej alternatyw, przeczytaj nasz post na temat 8 najlepszych porównywanych wtyczek galerii WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map