Jak dodać formularz kontaktowy do swojej witryny WordPress

utwórz formularz kontaktowy na wordpress


Chcesz dowiedzieć się, jak utworzyć formularz kontaktowy na WordPress? Świetny! Żyjemy przez takie chwile. Z przyjemnością nauczymy Cię najłatwiejszej, najskuteczniejszej metody uzyskania w pełni funkcjonalnego formularza kontaktowego na Twojej stronie internetowej.

W tym artykule napisaliśmy prosty samouczek krok po kroku, jak utworzyć formularz kontaktowy w WordPress. W 4 prostych krokach otrzymasz formularz kontaktowy w swojej witrynie w ciągu kilku minut!

Dlaczego potrzebujesz formularza kontaktowego??

Zanim przejdziemy do sekcji samouczka: czy na pewno chcesz utworzyć formularz kontaktowy w WordPress dla swojej witryny? Nadal jesteś na tym punkcie? Jeśli tak jest, pozwól nam zapewnić, że podejmujesz właściwą decyzję? Dlatego:

Formularze kontaktowe PATRZ świetnie. Twoja strona będzie wyglądać o wiele bardziej profesjonalnie i estetycznie dzięki wprowadzonemu formularzowi kontaktowemu. Nie wszystkie adresy e-mail są imponujące wizualnie i mogą obniżyć ton Twojej firmy; Jednak dobrze wykonany formularz kontaktowy może dodać odrobinę klasy nawet najmniejszemu biznesowi online.

Ponadto, czy naprawdę chcesz, aby Twój adres e-mail był zapisany w witrynie? Takie postępowanie jest praktycznie błaganiem spamerów o wysyłanie niechcianej poczty. Nawet „legalne” istoty ludzkie mogą skorzystać z zapisanych adresów e-mail, aby wysyłać Ci wiadomości z dużymi załącznikami, plikami sygnatur, potwierdzeniami odczytu wiadomości e-mail, a nawet wirusem. Natomiast formularz kontaktowy zabezpieczy Twoją skrzynkę odbiorczą.

Formularze kontaktowe zwiększają również wygodę korzystania z witryny. Odwiedzającym witrynę po prostu łatwiej jest wypełnić prosty formularz niż polowanie na Twój adres e-mail, kopiowanie / wklejanie go, otwieranie osobnej karty z pakietem e-mail, tworzenie wiadomości e-mail od zera itd.

Bonus: dzięki najlepszej wtyczce formularza WordPress możesz również użyć formularza kontaktowego, aby zwiększyć listę subskrybentów! Wystarczy dodać pole wyboru subskrypcji, aby poprosić użytkowników o pozwolenie na dodanie ich do listy.

Najlepszy sposób na dodanie formularza kontaktowego do WordPress

WPForms

Jeśli zamierzasz utworzyć formularz kontaktowy w WordPress, powinieneś użyć najlepszej wtyczki na rynku. To jest WPForms, ręce na dół.

WPForms dopasują się do Twojego budżetu, bez względu na to, jak duża lub mała jest Twoja firma. Z 4 różnymi plany premium, masz wiele opcji, ile trzeba zapłacić. Lub możesz wybrać WPForms Lite, który jest „sprzedawany” po cenie, na którą każdy może sobie pozwolić: ZA DARMO!

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, będziesz mógł skorzystać z intuicyjnego narzędzia do tworzenia formularzy WPForms. Łatwość użycia jest najwyższym priorytetem dla zespołu WPForms i pokazuje. Dodanie formularza kontaktowego do WordPressa nie może być prostsze, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się skorzystać z jednego z kilkudziesięciu gotowych szablonów formularzy.

Ale łatwe nie oznacza, że ​​nie jest w pełni funkcjonalne. WPForms ma wiele zaawansowanych funkcji, takich jak najlepsze w swojej klasie raporty ankiet, formularze płatności, formularze rejestracji użytkowników, inteligentna logika warunkowa, formularze przesyłania postów i wiele więcej.

Gotowy żeby zacząć? Świetny! Masz 4 kroki do uzyskania najlepszego formularza kontaktowego na swojej stronie WordPress.

Krok 1: Utwórz nowy formularz w WordPress

Zacznij od pobrania Wtyczka WPForms. Następnie zainstaluj i aktywuj. Nie wiesz jak? Nie ma problemu. Możesz przejść do naszego przewodnika, jak zainstalować wtyczkę WordPress, aby wszystko załatwić. Poczekamy.

Wszystko gotowe? Doskonały.

Następnie przejdź do lewej strony pulpitu nawigacyjnego i kliknij WPForms »Dodaj nowe aby utworzyć formularz kontaktowy na WordPress.

Nadaj swojemu formularzowi nazwę i wybierz szablon Prostego formularza kontaktowego.

Prosty szablon formularza kontaktowego

Podobnie jak magia, WPForms utworzy szablon dla prostego formularza kontaktowego, w którym będziesz się bawić:

Szablon formularza kontaktowego

Domyślnie formularz będzie zawierał następujące pola:

 • Imię (pierwsze i ostatnie)
 • Adres e-mail
 • Komentarz / wiadomość

Jeśli to wszystko, czego potrzebujesz, kliknij Zapisz i przejdź do następnego kroku. Jeśli potrzebujesz dalszej personalizacji, możesz swobodnie bawić się za pomocą przeciągania i upuszczania pól po lewej stronie.

Wszystko, co musisz zrobić, aby dodać niestandardowe pola do formularza, to kliknąć je, przeciągnąć do formularza i upuścić w miejscu, w którym mają się pojawić. Schrzanić? Nie ma problemu. Możesz szybko i łatwo zmienić kolejność, klikając dowolne pole i przeciągając je w dowolne miejsce.

Gdy Twój formularz będzie wyglądał idealnie, kliknij Zapisać.

Krok 2: Skonfiguruj ustawienia formularza kontaktowego

Będąc nadal w edytorze WPForms, kliknij Ustawienia »Ogólne.

Ustawienia główne

W tej sekcji będziesz mógł:

 • Zmień nazwę formularza.
 • Dodaj opis formularza.
 • Zmień tekst przycisku Prześlij.
 • Dodaj ulepszenia RODO, aby zachować zgodność formularzy z bieżącymi zasadami.
 • Włącz funkcje zapobiegania spamowi, aby uniemożliwić robotom spamującym przesyłanie formularzy.

Po zakończeniu kliknij Zapisać i przejdź do następnego kroku.

Związane z: Jak przesłać formularz bez odświeżania strony w WordPress

Krok 3: Włącz powiadomienia dla formularza kontaktowego

Zmierzać do Ustawienia »Powiadomienia z poziomu edytora WPForms. Na tej stronie upewnij się, że powiadomienia są przełączone na „Włączone” z menu rozwijanego.

Włączyć powiadomienia

Powinien być automatycznie ustawiony na „Wł.”, Ale nigdy nie przeszkadza podwójne sprawdzenie. I oczywiście, jeśli wolisz nie otrzymywać powiadomień, możesz je wyłączyć. Zalecamy jednak włączenie ich, abyś był na bieżąco i nigdy nie przegapił żadnej wiadomości.

Na tej stronie możesz także bawić się funkcjami, takimi jak wysyłanie użytkownikom powiadomień po pomyślnym przesłaniu wiadomości. Jeśli chcesz, możesz dodać do wiadomości dodatkowe funkcje znakowania, takie jak niestandardowe nagłówki.

Po zakończeniu kliknij Zapisać.

Krok 4.1 Dodaj formularz kontaktowy do WordPress (Gutenberg)

WPForms to wtyczka formularza przyjazna dla Gutenberga, dzięki czemu można bardzo łatwo dodać formularz kontaktowy do posta lub strony za pomocą edytora Gutenberg.

Po otwarciu edytora postów lub stron dodaj nowy blok WPForms, klikając ikonę + (plus) w lewym górnym rogu.

dodaj formularz kontaktowy do wordpress Gutenberg

Teraz otrzymasz kilka różnych opcji menu. Wyszukaj WPForms, aby zlokalizować blok i kliknij go.

Zobaczysz teraz blok WPForms na ekranie edytora. Następnie przejdź dalej i wybierz żądany formularz z menu Wybierz formularz.

Wybierz formularz do wyświetlenia w bloku WordPress Gutenberg-block

Teraz możesz zobaczyć pełny formularz w swoim edytorze.

Krok 4.2: Dodaj formularz kontaktowy do swojej witryny WordPress (klasyczny)

WPForms pozwala dodawać nowo utworzony formularz kontaktowy do posta, strony lub paska bocznego (lub dowolnego obszaru gotowego dla widgetów).

Aby dodać go do posta lub strony, utwórz nowy post / stronę (lub edytuj istniejący) i po prostu kliknij Dodaj formularz przycisk nad paskiem narzędzi.

Dodaj formularz do postu

Pojawi się menu podręczne. Wybierz formularz kontaktowy utworzony z menu rozwijanego. Następnie kliknij Dodaj formularz.

Wstaw formularz

Kliknij Publikuj (lub Aktualizuj, jeśli edytujesz wcześniej istniejący post / stronę), a Twój formularz pojawi się na stronie w trybie gotowym do rock and roll.

Krok 4.3: Dodaj formularz kontaktowy do paska bocznego

Możesz także dodać formularz kontaktowy do widżetu paska bocznego. Po to idź do Wygląd »Widżet. Teraz w dostępnych widżetach kliknij WPForms.

Widżet WPForms

Teraz wybierz pasek boczny, w którym chcesz dodać formularz. Wybierzmy Lewy pasek boczny. Teraz kliknij Dodaj widżet przycisk.

Widżet lewego paska bocznego, WPForms

Teraz zobaczysz WPForms dodawane do lewego paska bocznego. Możesz dodać tytuł i wybrać formularz, klikając strzałkę rozwijaną pod Formularz opcja. Jeśli chcesz wyświetlić nazwę i opis formularza, zaznacz pole wyboru poniżej.

Po zakończeniu kliknij Zapisać przycisk. Twój formularz zacznie się teraz wyświetlać na lewym pasku bocznym ekranu.

Otóż ​​to! Teraz masz formularz kontaktowy na żywo na pasku bocznym swojej witryny. Sprawdź ten przewodnik, jak utworzyć formularz AMP w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci utworzyć formularz kontaktowy na WordPress. Jeśli podobał ci się ten samouczek, może ci się spodobać nasz przewodnik krok po kroku, jak łatwo utworzyć ankietę w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map