Jak dodać suwak multimedialny w WordPress

Suwaki są piękne i łatwo przyciągają uwagę użytkowników. Za pomocą suwaka możesz dodawać filmy, tekst i przyciski. Problem polega jednak na tym, że nie chcesz, aby suwak spowalniał Twoją witrynę. W tym artykule pokażę, jak tworzyć piękne slajdy multimedialne w WordPress przy użyciu mojej ulubionej wtyczki do suwaków WordPress, Monolog.


Dlaczego Soliloquy jest najlepszą wtyczką WordPress Slider?

Jeśli zamierzam używać suwaków na stronie internetowej, nie chcę, aby spowalniała moją witrynę. Soliloquy jest wysoce zoptymalizowany, aby mieć pewność, że slajdy ładują się szybciej, bez wpływu na czasy ładowania strony. Sam ten powód jest wystarczająco silny, aby każdy mógł użyć Soliloquy, ale jest więcej.

Soliloquy tworzy w pełni responsywne suwaki, które równie dobrze wyglądają na komputerach, urządzeniach mobilnych i tabletach. Pięknie się skaluje bez pogorszenia jakości i działa jak urok na urządzeniach dotykowych.

SEO jest dużym problemem dla większości firm internetowych. Soliloquy to najbardziej przyjazny dla SEO suwak WordPress. To sprawia, że ​​dodawanie tagów alt i tytułów do slajdów jest bardzo łatwe, co pomaga zwiększyć rankingi wyszukiwania.

Wreszcie, jeśli tworzę witrynę dla kogoś innego. Chcę użyć czegoś, co jest łatwe w użyciu. Soliloquy jest bardzo przyjazny dla początkujących i każdy, kto nie wie, jak korzystać z WordPress, może tworzyć slajdy za pomocą Soliloquy.

Jak tworzyć piękne multimedialne slajdy za pomocą Soliloquy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zakup Monolog. Licencja na jedną witrynę kosztuje tylko 19 USD, ale zalecę licencję programisty, która wynosi 99 USD i daje dostęp do wszystkich podstawowych dodatków.

Po otrzymaniu wtyczki zainstaluj ją i aktywuj, tak jak inne wtyczki WordPress. Po aktywacji zauważysz nowy element menu Soliloquy na pasku bocznym administratora WordPress. Aby utworzyć nowy suwak, musisz kliknąć Soliloquy »Dodaj nowe.

Tworzenie nowego suwaka za pomocą Soliloquy

Najpierw musisz nadać swojemu suwakowi tytuł, a następnie kliknij przycisk Wybierz obrazy, aby przesłać zdjęcia do Ciebie. Jeśli chcesz wybrać obrazy z biblioteki multimediów, dodać slajd wideo lub wstaw slajd HTML, kliknij przycisk „Kliknij tutaj, aby wstawić slajdy z innych źródeł”.

Prześlij kilka zdjęć do slajdu, a następnie kliknij przycisk innych źródeł. Spowoduje to wyświetlenie nowego wyskakującego okienka z trzema zakładkami. Możesz wybierać obrazy z biblioteki multimediów, dodawać filmy lub wstawiać slajd HTML. Kliknij kartę wideo, a zauważysz, że możesz dodawać filmy z YouTube, Vimeo oraz Wistia i Vimeo. Wystarczy wkleić adres URL filmu i w razie potrzeby podać tytuł i podpis filmu. Następnie kliknij przycisk „Wstaw slajdy do suwaka”.

Dodawanie slajdu wideo

Soliloquy pozwala nie tylko dodawać obrazy i filmy, ale także slajdy HTML. Oznacza to, że możesz utworzyć slajd przy użyciu HTML i CSS i wstawić go do suwaka. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla programistów i projektantów, pozwala im tworzyć slajdy z tekstem, przyciskami, obrazami i wszystkim innym, co chcieliby dodać w jednym slajdzie. Po kliknięciu karty slajdów HTML zobaczysz zwykły edytor HTML, w którym możesz wkleić kod HTML.

Dodawanie slajdów HTML w Soliloquy

Po dodaniu slajdów będą wyglądać następująco:

Edycja slajdów wewnątrz suwaka

Każdy slajd ma dwa przyciski, czerwony przycisk usunie slajd a z suwaka. Niebieski przycisk z ikoną informacji pozwoli Ci edytować slajd. W tym miejscu możesz dodawać metadane do slajdów, dodawać do nich łącza i dodawać podpisy.

Slajd Metadane

Soliloquy pozwala kontrolować zaawansowane opcje dla każdego tworzonego suwaka. Po prostu kliknij kartę Config, aby wyświetlić te opcje. Tutaj możesz wybrać ustawienia animacji, motywu, strzałek, nawigacji i sterowania.

Skonfiguruj zaawansowane opcje suwaka

Gdy jesteś zadowolony z suwaka, po prostu kliknij przycisk publikowania. Po opublikowaniu suwaka można go dodać w dowolnym miejscu witryny WordPress przy użyciu skrótów i znaczników szablonów. Aby wyświetlić te skróty, kliknij ikonę udostępniania, a Soliloquy wyświetli te tagi. Po prostu skopiuj shortcode i dodaj go do swoich postów lub stron. Lub skopiuj tag szablonu i wklej go w plikach motywów WordPress.

Skopiuj suwak shortcode i szablon

Łatwe, prawda? Zachęcam do zabawy z zaawansowanymi opcjami na karcie konfiguracji suwaka i eksperymentowania z różnymi rozmiarami suwaków, animacjami i efektami zanikania.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, dołącz do ThemeLab Świergot i Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map