Jak przeprowadzić audyt bezpieczeństwa WordPress (krok po kroku)

jak przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa w WordPress


Chcemy przeprowadzić audyt bezpieczeństwa WordPress?

Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa w Twojej witrynie może mieć ogromne zalety.

 • Pomaga Ci obserwować, co dzieje się w Twojej witrynie.
 • Przygotowuje cię na typowe i drobne problemy, które mogą nagle się pojawić.

W tym samouczku pokażemy, jak przeprowadzić audyt bezpieczeństwa w WordPressie krok po kroku.

Przeprowadzanie audytu bezpieczeństwa w WordPress

Najlepsze w WordPress jest to, że sprawia, że ​​wszystko jest super proste dzięki ogromnej liście wtyczek. Dzięki tym wtyczkom możesz znaleźć rozwiązanie prawie każdego problemu.

Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa również nie jest trudne, jeśli wiesz, której wtyczki bezpieczeństwa użyć, aby uzyskać najlepsze wyniki. Zasadniczo dostępnych jest kilka opcji. Ale chcielibyśmy polecić wtyczkę WP Security Audit Log.

Dziennik kontroli bezpieczeństwa WP – przegląd

Dziennik kontroli bezpieczeństwa WP

WP Security Audit Log to potężna wtyczka, która pomaga zidentyfikować wszelkiego rodzaju podejrzane zachowania na twojej stronie. Dzięki tej wtyczce możesz łatwo chronić swoją witrynę przed wszelkiego rodzaju złośliwymi atakami poprzez monitorowanie dzienników WordPress.

Dzięki dziennikowi kontroli bezpieczeństwa WP dowiesz się, co robi każda zalogowana osoba, dzięki czemu możesz wykryć każde złośliwe zachowanie, zanim stanie się zagrożeniem.

Z oceną 4,8 gwiazdek i ponad milionem pobrań, ta wtyczka jest jedną z najlepszych opcji przeprowadzania audytu bezpieczeństwa w witrynie WordPress. Ta wtyczka jest kompatybilna z najnowszymi wersjami WordPress i działa płynnie z każdą inną wtyczką w Twojej witrynie.

Przejdźmy teraz do tego, jak krok po kroku korzystać z tej wtyczki.

Krok 1: Instalowanie i konfigurowanie dziennika kontroli bezpieczeństwa WP

Pierwszym krokiem jest pobranie i zainstalowanie dziennika kontroli bezpieczeństwa WP na swojej stronie WordPress. Oto jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczki wtyczka wyświetli na ekranie komunikat z pytaniem, czy chcesz uruchomić kreatora podstawowych ustawień wtyczki. Kliknij opcję Tak.

Spowoduje to przygotowanie wtyczki do procesu konfiguracji. Następnie zadaje ci kilka pytań. Przejrzyj je uważnie i odpowiedz na nie, zaznaczając odpowiedź tak lub nie pod pytaniem. Tutaj możesz również wybrać okres, przez który chcesz przechowywać swoje dane w rejestrze. Możesz wybrać ostatnie 6 miesięcy, 12 miesięcy itp..

Jeśli chcesz, możesz przestać śledzić dzienniki dowolnego użytkownika.

W ostatnim kroku wyświetli się komunikat potwierdzający zakończenie procesu instalacji. Po prostu naciśnij koniec i jesteś gotowy, aby zacząć.

Krok 2: Monitorowanie zdarzeń za pomocą dziennika kontroli bezpieczeństwa WP

Po skonfigurowaniu wtyczki możesz rozpocząć monitorowanie wydarzeń na swojej stronie WordPress. W tym celu przejdź do pulpitu nawigacyjnego, a po lewej stronie ekranu zobaczysz opcję Dziennik kontroli.

Kliknij opcję przeglądarki dziennika kontroli. Spowoduje to wyświetlenie aktywności, którą wtyczka właśnie wykonała w Twojej witrynie.

Otrzymasz ważne szczegóły, takie jak data zdarzenia, zaangażowany użytkownik, adres IP użytkownika i komunikat o zdarzeniu.
Jeśli więc użytkownik zaloguje się do Twojej witryny, możesz dowiedzieć się, kto to był, i zobaczyć aktywność użytkownika w witrynie. Poznajesz także ich adres IP.

Krok 3: Kontrolowanie zdarzeń za pomocą dziennika kontroli bezpieczeństwa WP

Wtyczka pozwala także kontrolować wydarzenia, które chcesz dodać do swojej witryny. Możesz to zrobić, przechodząc do Dziennik kontroli »Włącz / Wyłącz zdarzenia.

Pod Poziom dziennika opcja, możesz wybrać jedną z 3 różnych opcji.

 • Podstawowy
 • Maniak
 • Zwyczaj

Po prostu kliknij strzałkę menu i wybierz najlepszy wybór. W oparciu o tę opcję zobaczysz wydarzenia i opisy na tej stronie. Tutaj możesz włączyć lub wyłączyć poszczególne zdarzenia, zaznaczając / odznaczając pola obok nich.

Krok 4: Zakończenie sesji zalogowanego użytkownika

Za pomocą Audit Log, oprócz monitorowania aktywności w Twojej witrynie, możesz także zakończyć sesję użytkownika jednym kliknięciem myszy. W tym celu przejdź do pulpitu nawigacyjnego i wybierz Dziennik kontroli »Zalogowani użytkownicy

Tutaj możesz albo zakończyć wszystkie sesje razem, albo zrobić to indywidualnie dla użytkowników. Jeśli chcesz zakończyć je wszystkie razem, skorzystaj z opcji u góry. Jeśli chcesz zakończyć sesję pojedynczego użytkownika, naciśnij przycisk Zakończ obok konkretnego użytkownika i Twoja praca jest zakończona.

Krok 5: Pobieranie raportów dziennika

Następnym krokiem jest pobranie raportów utworzonych przez wtyczkę. Ale przed pobraniem możesz zarządzać i kontrolować rodzaj raportu, który chcesz pobrać.

Możesz to zrobić, przechodząc do Dzienniki kontroli »Raporty. Tutaj masz dwie różne zakładki.

Zgodnie z pierwszym, który mówi Generuj & Skonfiguruj raporty okresowe, możesz wybrać typ raportu i zakres danych. Pozwala także wybrać format raportu i skonfigurować ustawienia pobierania raportów okresowych.

Na drugiej karcie z raportami statystycznymi możesz wybrać zakres danych, kryteria i format raportu. Po zakończeniu kliknij przycisk Generuj raport, aby pobrać raport.

Pobierając te raporty od czasu do czasu, możesz mieć pewność, że masz kopię zapasową wszystkich swoich danych na wypadek niefortunnych zdarzeń.

Więc to jest to. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się przeprowadzać audyt bezpieczeństwa w WordPress. Jeśli jeszcze nie przeprowadziłeś audytu, zrób to teraz. Tymczasem możesz być również zainteresowany przeczytaniem naszego pełnego przewodnika bezpieczeństwa WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map