Jak utworzyć formularz AMP w WordPress (krok po kroku)

jak utworzyć formularz wzmacniacza w WordPress


Czy chcesz utworzyć przyjazny dla AMP (Accelerated Mobile Pages) formularz kontaktowy na swojej stronie WordPress??

Tutaj przydaje się wtyczka WPForms. WPForms to jedna z najbardziej przyjaznych dla użytkownika wtyczek do tworzenia formularzy, która umożliwia tworzenie pięknych, przyjaznych dla AMP formularzy kontaktowych dla Twojej witryny w kilku szybkich i łatwych krokach.

W tym artykule pokażemy, jak korzystać z wtyczki WPForms, aby utworzyć genialny, przyjazny dla APM formularz kontaktowy na swojej stronie WordPress. Ale wcześniej szybko zrozumiemy znaczenie AMP.

Po co tworzyć strony AMP i formularze AMP

Według badań prawie 60% zapytań w Google pochodzi z urządzeń mobilnych. Uczyniwszy witrynę przyjazną dla AMP, możesz szybciej ładować swoją witrynę na urządzenia mobilne.

Google Accelerated Mobile Project to inicjatywa Google o otwartym kodzie źródłowym, której celem jest przyspieszenie przeglądania Internetu mobilnego w dużej mierze w otwartej sieci. AMP zapewnia przeglądanie mobilne o krok do przodu. Podstawową ideą jest radykalne zwiększenie szybkości strony w witrynie za pomocą dodatkowego lekkiego szablonu zoptymalizowanego pod kątem szybkości.

Szybsze ładowanie stron internetowych zapewnia lepszą obsługę i zachęca odwiedzających do dłuższego pozostawania w witrynie. W ten sposób możesz zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć prawdopodobieństwo poprawy swoich rankingów.

Ponieważ jednak AMP używa osobnego, lekkiego szablonu do ładowania stron, może to wpływać na formularze kontaktowe, funkcje javascript i inne elementy.

Aby wyświetlić formularze kontaktowe na stronach AMP, możesz użyć WPForms, najlepsza wtyczka formularza dla WordPress.

Zobaczmy teraz, jak używać WPForms do tworzenia formularzy kontaktowych na stronach AMP.

Krok 1: Instalowanie wtyczki Google AMP

Zanim zagłębimy się i utworzymy formularz, rzućmy okiem na to, jak tworzyć strony AMP w Twojej witrynie. The AMP wtyczka jest oficjalną wtyczką Google AMP na WordPress.

Aby znaleźć tę wtyczkę, wyszukaj AMP w polu wyszukiwania, przechodząc do Wtyczki »Dodaj nowe.

Teraz kliknij Zainstaluj teraz następnie przycisk Aktywuj przycisk, aby pozwolić mu zacząć działać.

Wtyczka AMP, Google AMP

Krok 2: Instalowanie WPForms na WordPress

Następnie zainstalujmy wtyczkę WPForms na twojej stronie. W tym celu zaloguj się do pulpitu WordPress i przejdź do Wtyczki »Dodaj nowe. Teraz wpisz WPForms na pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu ekranu.

Po zlokalizowaniu wtyczki kliknij przycisk Zainstaluj teraz przycisk, a następnie Aktywuj aby wtyczka zaczęła działać.

WPForms Lite, przyjazny dla AMP formularz kontaktowy

Krok 3: Tworzenie pierwszego formularza za pomocą WPForms

Aby utworzyć swój pierwszy formularz za pomocą WPForms, idź do swojego Pulpit nawigacyjny WordPress i przejdź do WPForms »Dodaj nowy

Na ekranie pojawi się następujące okno.

formularz kontaktowy amp w wordpress

Zobaczysz tutaj 4 różne opcje. W zależności od wymagań możesz wybrać szablon, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb.

Na potrzeby tego samouczka wybierzmy Prosty formularz kontaktowy opcja. Nastąpi przekierowanie do narzędzia do przeciągania i upuszczania formularzy, w którym można dodawać lub usuwać pola do wstępnie utworzonego szablonu, który właśnie wybrałeś.

konstruktor strony kontaktowej wzmacniacza

Wszystkie dostępne pola są pokazane po lewej stronie. Z fantazyjnych pól można korzystać tylko po uaktualnieniu wtyczki do wersji premium. Jednak standardowe pola są również dobre.

Aby dodać pole do formularza, po prostu przeciągnij je z lewej strony i upuść w sekcji formularza po prawej stronie.

Jeśli chcesz usunąć pole z formularza, po prostu najedź kursorem na to pole. Zobaczysz usunąć ikona w prawym górnym rogu pola.

usuń pole z wpforms

Wystarczy kliknąć tę opcję, a pole zostanie usunięte. Za pomocą tej metody możesz usunąć dowolne pole z formularza, które Twoim zdaniem nie jest potrzebne.

Masz również możliwość zmiany opcji pola. Możesz zmienić format pól, rozmiar czcionek, ukryć lub pokazać etykiety i pod-etykiety i tak dalej.

Po zakończeniu kliknij Zapisać przycisk w prawym górnym rogu formularza, aby nie stracić zmian.

Teraz, jeśli spojrzysz na lewą stronę panelu, zobaczysz opcję o nazwie Ustawienia. Po kliknięciu zobaczysz kilka opcji. W wersji Lite będziesz mógł korzystać tylko z pierwszych trzech opcji.

Pod Generał opcja, możesz zmienić nazwę formularza, dodać opis, zmienić tekst przycisku przesłania, zmienić tekst przetwarzania przycisku przesłania itd. Pozwala również włączyć anty-spam honeypot i opcję przesyłania formularzy Ajax.

formularz kontaktowy wzmacniacza ustawienia ogólne

Teraz idź do Powiadomienie. Ta opcja będzie miała kilka opcji do wypełnienia. Główne pole w tej części to Z emaila pole. Tutaj możesz dodać adres e-mail swojej witryny lub marki. Należy również upewnić się, że witryna została skonfigurowana dla autoryzowanego usługodawcy do wysyłania wiadomości e-mail.

Krok 4: Wyświetlanie pierwszego formularza

Aby wyświetlić swój pierwszy formularz, przejdź do strony, na której chcesz go wyświetlić. Jeśli chcesz utworzyć nową stronę, kliknij Strona »Dodaj nowy. Dodaj tytuł do swojej strony.

Kliknij ikonę +, aby dodać blok do edytora Gutenberga. Następnie wpisz WPForms i kiedy się pojawi, kliknij na niego.

osadzić formularz kontaktowy wzmacniacza

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie odpowiedniego formularza kontaktowego, więc wybierz formularz.

strona kontaktowa wzmacniacza

Możesz teraz kliknąć Publikować przycisk po prawej stronie pulpitu WordPress, aby opublikować post. Twój formularz WordPress AMP jest już dostępny.

Możesz także użyć Biuletyn Formularz rejestracji i Formularz sugestii szablony, które są dostępne na początku procesu. W zależności od wymagań wybierz szablon dla swojej witryny. The Pusty formularz opcja pozwala utworzyć formularz od podstaw. Jeśli chcesz zupełnie nowego formularza, wypróbuj tę opcję

To wszystko. Twoja witryna powinna teraz mieć formularz kontaktowy przyjazny dla AMP, który chcesz utworzyć.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Jeśli podobał Ci się ten post, możesz również przeczytać nasz przewodnik krok po kroku, jak utworzyć wielostronicowy formularz na WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map