Learndash vs. LifterLMS – Który jest lepszy? (2020)

Learndash vs. Lifterlms


LearnDash i LifterLMS to 2 najlepsze wtyczki LMS (system zarządzania nauczaniem) dla WordPress. Ale która jest naprawdę najlepszą wtyczką LMS: LearnDash lub LifterLMS?

Nie każdy system zarządzania uczeniem się jest taki sam. Ważne jest, aby zrozumieć, jak te 2 wtyczki LMS różnią się od siebie pod względem planów cenowych i funkcji. Dzięki naszemu bezstronnemu porównaniu LearnDash i LifterLMS pomożemy Ci zdecydować, który jest dla Ciebie najlepszy.

LearnDash vs. LifterLMS – Spis treści

Aby pomóc Ci poznać różnice, które stworzyliśmy w tym artykule porównawczym Learndash vs. LifterLMS. W tym poście zrobimy porównanie wtyczek obok siebie i zobaczymy, która z nich może być lepszą opcją dla twojego następnego projektu.

W ten sposób przyjrzymy się głównie 6 aspektom –

 1. Przegląd
 2. Łatwość użycia
 3. Kreator kursów
 4. Opcje płatności
 5. Wydajność
 6. Dokumentacja
 7. cennik

Zacznijmy od szybkiego przeglądu obu wtyczek. Pomoże Ci to lepiej poznać wtyczki, jeśli ich nie znasz.

LearnDash vs. LifterLMS – Przegląd

LearnDash

Learndash i LifterLMS to dwie doskonałe wtyczki WordPress LMS, które umożliwiają tworzenie stron internetowych kursów dla użytkowników.

LearnDash twierdzi, że jest najbardziej zaufaną wtyczką LMS dla WordPress. Posiadają imponującą listę klientów, w tym firmy z listy Fortune 500 i duże uniwersytety na całym świecie do tworzenia kursów online.

LearnDash to wysokiej jakości wtyczka z mnóstwem funkcji do tworzenia kursów online w Twojej witrynie.

LifterLMS

Z drugiej strony LifterLMS to freemium plugin LMS, który sprzedaje dodatki premium osobno lub w pakiecie. To kolejny kompletny pakiet LMS, który pozwala szybko i łatwo budować kursy online.

LearnDash vs. LifterLMS – łatwość użytkowania

LearnDash

widget raportowania learndash

Ta wtyczka jest dość łatwa w użyciu. Dzięki LearnDash otrzymujesz dedykowany pulpit nawigacyjny, który umożliwia tworzenie materiałów szkoleniowych, lekcji, tematów, quizów, certyfikatów, zadań, grup i innych. Pozwala z łatwością eksportować swoje kursy użytkowników i raporty quizów na dowolne inne platformy.

Karta ustawień pozwala włączyć różne opcje, takie jak automatyczne przewijanie kursu, pomijanie limitów kursu i inne. Jeśli wiesz, jak tworzyć posty i strony w WordPress, przekonasz się, że bardzo łatwo jest utworzyć kurs online za pomocą LearnDash.

Dzięki planom Plus i Pro otrzymasz ProPanel, który poprawi Twoje doświadczenia administracyjne. To jeszcze bardziej ułatwia zarządzanie kursami, oglądanie działań w czasie rzeczywistym i nie tylko.

LifterLMS

lifterlms-Sales-Report-Details

LifterLMS jest również łatwy w użyciu i konfiguracji. Podobnie jak LearnDash, LifterLMS ma również dedykowany pulpit do zarządzania kursami online. Ale ten ma nieco więcej opcji niż LearnDash. Oprócz opcji dostępnych w LearnDash oferuje także opcje sprawdzania raportów dotyczących rejestracji, sprzedaży, quizów, członkostwa, studentów itp..

Zwycięzca

Obie wtyczki są przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze. Jednak LearnDash wypada na tle wszystkich swoich konkursów pod względem łatwości użytkowania dzięki ProPanel.

LearnDash vs. LifterLMS – Kreator kursów

LearnDash:

Tworzenie kursu w LearnDash jest łatwe i przyjemne. Wystarczy przejść do pulpitu nawigacyjnego LearnDash i kliknąć Kursy »Dodaj nowe. Następnie możesz dodać własny tytuł i rozpocząć tworzenie kursu.

Na górze ekranu znajdziesz różne opcje kursu. Możesz ich użyć, aby dodać krótki kod, kategorię i tag itp.

Podobnie możesz dodać lekcje do swojego kursu. W tym celu kliknij Lekcje po lewej stronie ekranu. Następnie wybierz Dodaj nowe opcja. Przewiń w dół i wybierz kurs, do którego chcesz dodać lekcję.

Podobnie możesz dodawać tematy do swoich kursów, quizów, certyfikatów, zadań itp. Ogólnie rzecz biorąc, łatwo jest obejść i tworzyć kursy oraz inne powiązane tematy. Gdy to zrobisz, możesz kliknąć przycisk publikowania po prawej stronie, aby rozpocząć kurs.

LifterLMS:

Podobnie jak LearnDash, LifterLMS oferuje również łatwe opcje tworzenia kursu. Możesz utworzyć te same kroki co Learndash. Przewijając stronę, znajdziesz jeszcze więcej opcji, takich jak konfiguracja w celu dostosowania długości kursu, opcja osadzania polecanego wideo lub audio, dodanie planu dostępu i więcej.

LifterLMS

Możesz także dodawać niestandardowe pola, nazwisko instruktora, zarządzać uczniami i robić wiele więcej.

Zwycięzca

Obie wtyczki oferują łatwy interfejs do tworzenia kursów i dodawania do nich tagów, etykiet i kategorii. To jest remis.

LearnDash vs. LifterLMS – Opcja płatności

LearnDash:

Learndash obsługuje PayPal, ponieważ jest to domyślna opcja płatności. Możesz dodać swój adres e-mail, walutę, kraj i wszystkie inne wymagane informacje w podanych polach. Oto zrzut ekranu opcji płatności –

LifterLMS:

Z drugiej strony LifterLMS nie ma domyślnej opcji płatności. Masz wybór, w jaki sposób chcesz zaakceptować płatność.

Płatności można dokonać ręcznie (online lub offline) lub można nawet zintegrować bramę płatności. Możesz wypełnić opcje walutowe i opcje bramki płatności zgodnie z wymaganiami.

Zwycięzca

Ponieważ Learndash ma już domyślną bramę płatności, łatwiej jest akceptować płatności za kursy. Musisz jednak kupić dodatek, jeśli chcesz zaakceptować płatność w LifterLMS, co stanowi sumę ceny wtyczki.

Zatem ponownie LearnDash jest tutaj wyraźnym zwycięzcą.

LearnDash vs. LifterLMS – Wydajność

LearnDash:

Wydajność Twojej witryny jest jednym z najważniejszych aspektów doświadczenia użytkownika. Jeśli jest wolny, może mieć realne konsekwencje.

Aby poprawić wydajność WordPress, LearnDash wykorzystuje najnowsze narzędzia technologiczne zarówno w branży e-learningu, jak i WordPress!

Za pomocą dodatków pozwala nawet integrować treści utworzone w witrynie z Articulate Storyline lub Adobe Captivate.

LifterLMS:

Converresly, LifterLMS jest również znakomity dzięki swojej wydajności. Jest super szybki i responsywny, jeśli używasz responsywnego motywu. Mimo że wtyczka nie ma wpływu na szybkość, w twoim najlepszym interesie jest optymalizacja wydajności.

Zwycięzca

Obie wtyczki są superszybkie i są kompatybilne z większością motywów i wtyczek, których możesz chcieć używać razem z tymi wtyczkami. To jest remis.

LearnDash vs. LifterLMS – dokumentacja

Zarówno Learndash, jak i LifterLMS są dostarczane z obszerną dokumentacją, która poprowadzi Cię przez każdy aspekt łatwego tworzenia kursu online. Bez względu na to, którą wtyczkę wybierzesz, łatwo będzie zacząć z nią korzystać.

Zwycięzca

Pod względem dokumentacji obie wtyczki są dobrze udokumentowane i przeprowadzają cię przez każdy krok, aby zbudować kurs online.

LearnDash vs. LifterLMS – cennik

Learndash: Learndash oferuje 3 różne plany cenowe, od 159 do 329 USD. W podstawowym planie otrzymujesz podstawową wtyczkę i licencję na korzystanie z niej w jednej witrynie. Dzięki pakietowi plus możesz używać wtyczki na maksymalnie 10 stronach, a dzięki licencji Pro możesz używać wtyczki na maksymalnie 25 stronach.

Cena Learndash

LifterLMS:

LifterLMS oferuje również 3 różne plany cenowe, od 99 do 999 USD. Możesz użyć planu 99 USD w 5 witrynach, planu 299 USD w 5 witrynach i 999 USD w nieograniczonej liczbie witryn.

Zwycięzca

Mimo że LifterLMS oferuje tańszy plan podstawowy, wraz ze wzrostem witryny LMS, wtyczka staje się kosztowna, ponieważ może być konieczne zakupienie wielu dodatków. Więc LearnDash jest zwycięzcą.

Wniosek: Który jest najlepszym wyborem dla Twoich potrzeb LMS?

Dokonując bezpośredniego porównania LearnDash i LifterLMS, oczywiste jest, że LearnDash wyprzedza konkurencję.

Chociaż oba interfejsy są przyjazne dla użytkownika, pod względem funkcji, LearnDash wyróżnia się na tle LifterLMS.

Jeśli chcesz zbudować wysokiej jakości witrynę internetową z kursami, to LearnDash jest najlepszym wyborem, podczas gdy LifterLMS może być właściwym wyborem do zapewniania kursów za darmo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o alternatywnych wtyczkach LMS, przeczytaj nasz post na temat 9 najlepszych porównywanych wtyczek LMS WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map