MonsterInsights vs Jetpack Stats – Który lepszy?

MonsterInsights vs Jetpack Stats


MonsterInsights vs Jetpack Stats: kto by wygrał? Jeśli o to pytasz, prawdopodobnie szukasz najlepszej wtyczki do śledzenia użytkowników witryny i odkrywania statystyk dotyczących ich interakcji w witrynie.

WordPress oferuje kilka wtyczek analitycznych do wykonywania tych funkcji, ale MonsterInsights i statystyki Jetpack są zdecydowanie najbardziej popularne; i nie bez powodu. Ale który z nich jest naprawdę najlepszy dla Twoich potrzeb?

W tym artykule dogłębnie porównamy statystyki MonsterInsights vs Jetpack, abyś mógł podjąć ostateczną decyzję.

Ogólny przegląd: MonsterInsights vs Jetpack Stats

Co to jest MonsterInsights?

The MonsterInsights wtyczka działa na Twojej stronie lub blogu WordPress, dzięki czemu integracja z Google Analytics jest łatwa. Jako najpotężniejsze i najpopularniejsze dostępne narzędzie do analizy witryny, wykorzystanie możliwości Google Analytics w Twojej witrynie może dostarczyć szczegółowych informacji i statystyk na temat odwiedzających witrynę i ich interakcji z twoimi treściami.

Chociaż konfiguracja Google Analytics może być trudna, MonsterInsights sprawia, że ​​jest ona zbyt prosta, nawet dla absolutnie początkujących. Proces konfiguracji staje się bezproblemowym doświadczeniem, zajmując zaledwie kilka minut dnia, a nie godzin; wymagane są zerowe umiejętności kodowania.

Ponadto nie tylko widzisz wszystkie domyślne statystyki oferowane przez Google Analytics, ale także wyrafinowane dane. Wydarzenia, statystyki eCommerce i wiele więcej będą na wyciągnięcie ręki i gotowe do oglądania.

O wiele lepsza niż samodzielne korzystanie z Google Analytics, MonsterInsights stawia jakość obsługi na pierwszym miejscu. MonsterInsights to wschodząca gwiazda, która nie przestaje się wspinać. Jest przyjazna dla początkujących i łatwa w użyciu.

Co to są statystyki Jetpack?

Jetpack to kompozytowa wtyczka zawierająca szereg funkcji, które mogą się przydać dla Twojej witryny; w tym zabezpieczenia, ochrona przed spamem i kopie zapasowe witryn. Jetpack Stats to jeden z modułów, które możesz dodać do wtyczki Jetpack jako dodatkową funkcję.

Po aktywacji Jetpack Stats, po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki Jetpack, możesz jej użyć do przeglądania raportów na temat odwiedzających twoją stronę i ich interakcji z twoją stroną WordPress.

Na razie w porządku? W tym momencie analizy MonsterInsights vs. Jetpack Stats wydają się prawie takie same, prawda? Cóż, wszystko to się zmieni w następnej sekcji …

Jak to działa: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights

MonsterInsights to przede wszystkim wtyczka integracji Google Analytics. Wszystko, co musisz zrobić, aby to zadziałało, to połączyć swoje konto Google Analytics z MonsterInsights. Pod warunkiem, że używasz Google Analytics do śledzenia danych swojej witryny, będziesz otrzymywać wyniki niemal natychmiast. Twój pulpit będzie wyglądał mniej więcej tak:

Dashboard MonsterInsights

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Google Analytics, wyświetlanie wyników na pulpicie nawigacyjnym MonsterInsights może potrwać do 48 godzin.

Jeśli chcesz korzystać z Google Analytics (GA) bez MonsterInsights, musisz ręcznie wstawić kod GA do plików motywu. Jest to szczególnie trudne zadanie dla początkujących lub każdego, kto nie zna umiejętności kodowania; i wiąże się z wieloma zagrożeniami. Najmniejszy błąd w kodzie może wypaczyć dane Analytics lub, co gorsza, uszkodzić witrynę.

Dzięki MonsterInsights możesz skonfigurować nawet najbardziej zaawansowane śledzenie Google Analytics za pomocą kilku kliknięć myszy. Jest niezwykle łatwy w konfiguracji i jest dogodnie zlokalizowany na twojej stronie WordPress. Nie ma potrzeby opuszczania witryny na platformę innej firmy, aby wyświetlić raporty.

A co najlepsze, wykorzystasz moc Google Analytics – najsilniejszego i najdokładniejszego dostępnego obecnie narzędzia do analizy witryn.

Jetpack

Jetpack Stats jest częścią wtyczki Jetpack. Oznacza to, że Jetpack Stats to tylko przypis na długiej liście innych funkcji zawartych w ogólnej wtyczce Jetpack. Podczas gdy MonsterInsights został zbudowany wyłącznie z myślą o analityce, funkcje analityczne Jetpack Stats są po prostu poboczne.

Aby włączyć Jetpack na swojej stronie lub blogu osobistym, musisz utworzyć konto WordPress.com i połączyć swoją witrynę z tym kontem. Ponieważ Jetpack korzysta z własnego narzędzia analitycznego, a nie integruje się z Google Analytics, pojawienie się informacji może chwilę potrwać. Twój pulpit będzie wyglądał mniej więcej tak:

Pulpit nawigacyjny statystyk Jetpack

Niestety tylko niewielka część statystyk witryny jest dostępna na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Aby wyświetlić „pełne” dane analityczne, musisz się zalogować i wskoczyć na swoje konto WordPress.com. Nawet wtedy raporty nie będą tak kompletne ani wyczerpujące, jak w przypadku korzystania z Google Analytics lub MonsterInsights.

Funkcje śledzenia: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights

Dzięki MonsterInsights będziesz mieć dostęp do każdego rodzaju zaawansowanych funkcji śledzenia, jakie możesz sobie wyobrazić. Pasek menu, dogodnie zlokalizowany na stronie WordPress, wygląda następująco:

Pasek menu MonsterInsights

Z tego paska menu można uzyskać dostęp do:

 • Śledzenie pobierania
 • Śledzenie eCommerce
 • Wymiary niestandardowe
 • Śledzenie reklam
 • Śledzenie poleceń
 • Statystyki w czasie rzeczywistym
 • Śledzenie formularzy
 • I wiele więcej…

Ponieważ MonsterInsights został zbudowany z myślą o analizach, śledzenie jest jego jedyną funkcją; i robi to doskonale.

Statystyki Jetpack

Pasek menu statystyk Jetpack mówi prawie wszystko, co musisz wiedzieć o jego funkcjach:

Pasek menu statystyk Jetpack

Ponieważ Jetpack Stats to tylko niewielka część ogólnej wtyczki Jetpack, zapewnia tylko najbardziej podstawowe raporty śledzenia. Możesz wyświetlić łączną liczbę odwiedzin, łączną liczbę komentarzy i kilka innych podstawowych statystyk; nie są jednak dostępne żadne zaawansowane funkcje śledzenia.

Bloat: MonsterInsights vs Jetpack Stats

MonsterInsights

MonsterInsights zawiera wszystkie niezbędne funkcje, których potrzebujesz, aby uzyskać potrzebne analityki witryny. Ma jeden cel: dostarczenie potrzebnych danych w wygodny dla Ciebie sposób.

Jest lekki i wolny od wzdęć. I chociaż możesz wdrożyć dodatkowe funkcje, instalując dodatki, możesz mieć pewność, że wszystkie te funkcje działają razem w celu osiągnięcia jednego wspólnego celu. Nawet przy każdym zainstalowanym dodatku, jedynym celem MonsterInsights jest zbieranie danych i przekazywanie ich do ciebie w łatwy do zrozumienia sposób.

Statystyki Jetpack

Ponieważ Jetpack Stats jest tylko boczną funkcją głównej wtyczki Jetpack, nie ma możliwości uzyskania dostępu do Jetpack Stats bez instalacji Jetpack i wszystkich jego funkcji.

Jetpack jest dostarczany z ponad 100 motywami, funkcjami bezpieczeństwa, opcjami tworzenia kopii zapasowych, hostingiem zdjęć i mnóstwem innych funkcji. Wszystkie są przyzwoite, takie jakie są; ale jeśli szukasz wyłącznie narzędzia do śledzenia statystyk, będziesz rozczarowany.

Jetpack może czuć się bardzo rozdęty, zwłaszcza jeśli jedyną interesującą Cię funkcją jest Statystyka Jetpack.

cennik

Zarówno MonsterInsights, jak i Jetpack mają swoje podstawowe wersje dostępne bezpłatnie w repozytorium wtyczek WordPress.

Aby uzyskać dodatkowe funkcje, możesz kupić MonsterInsights już od 99,50 USD rocznie. Lub możesz dostać Jetpack już od 39,00 $ rocznie.

Obsługa klienta

W przypadku bezpłatnych wersji wtyczek zarówno MonsterInsights, jak i Jetpack oferują wsparcie za pośrednictwem forów WordPress.

W przypadku każdej płatnej wersji MonsterInsights otrzymasz priorytetowe wsparcie i profesjonalne opcje konfiguracji. Nie ma znaczenia, czy kupisz najtańszą lub najdroższą opcję, otrzymasz taką samą uwagę i ostrożność.

Dzięki Jetpack najwięcej wsparcia otrzymują tylko ci, którzy zarabiają najwięcej pieniędzy. Klienci z niższych poziomów są regulowani wyłącznie do obsługi poczty e-mail, podczas gdy najlepiej płacący klienci otrzymują wsparcie przez e-mail, priorytetowe wsparcie i usługi konfiguracji.

Wniosek

Jeśli chodzi o łatwość użycia, dokładność i funkcje; MonsterInsights jest wyraźnym zwycięzcą w bitwie między MonsterInsights a Jetpack Stats.

Możesz pobrać MonsterInsights i natychmiast rozpocząć korzystanie z niego, odwiedzając stronę ich strona internetowa.

Nie przegap tego artykułu na temat Gramatyka kontra Hemingway kontra Jetpack.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać między statystykami MonsterInsights a Jetpack. Jeśli podobał Ci się ten post, możesz także skorzystać z naszej szczegółowej recenzji wtyczki MonsterInsights.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map