Porównanie 10 najlepszych wtyczek typograficznych WordPress (2020)

najlepsze w porównaniu wtyczki typografii WordPress


Chcesz poprawić czytelność i typografię w witrynie WordPress?

Wiele uznanych marek zbudowało swoją tożsamość za pomocą elementów typograficznych, takich jak Coca Cola i IBM. Oprócz rozpoznawalności marki, odpowiednia typografia poprawia czytelność witryny. W tym artykule pokażemy jedne z najlepszych wtyczek typograficznych WordPress na rynku.

Wybór najlepszych wtyczek typograficznych dla WordPress

Nie każda wtyczka typografii jest taka sama. Poniżej znajduje się kilka funkcji, które znajdziesz we wtyczce do typografii.

 • Możliwość łatwego dodawania czcionek Google do motywu WordPress.
 • Możliwość przesyłania niestandardowych czcionek, aby nadać Twojej witrynie wyrazisty wygląd
 • Obsługuje różnych dostawców czcionek, takich jak Adobe Typkit, Font Squirrel i oczywiście Google Fonts

1. Czcionka, którą chcę

, wtyczki typograficzne

Font I Want to niesamowita wtyczka, która umożliwia przesyłanie pięknych czcionek na swojej stronie internetowej. Wtyczka obsługuje 3 popularnych dostawców czcionek, Google Fonts, Adobe Typkit i Font Squirrel.

Jeśli chcesz, możesz również przesłać własny zestaw czcionek. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnij i upuść wszystkie pliki czcionek, a wtedy będziesz mógł używać czcionek w swojej witrynie.

Dzięki tej wtyczce możesz eksperymentować z ponad 20 000 różnych stylów czcionek i wybierać te, które najlepiej odzwierciedlają tożsamość Twojej marki. Możesz także łączyć wiele czcionek różnych dostawców, aby uzyskać unikalny styl.

2. Ostateczny generator czcionek internetowych Google

Najlepsze czcionki internetowe Google

Ultimate Google Web Font Generator to kolejna świetna wtyczka, która pozwala dodawać piękne czcionki do swojej witryny w ciągu kilku minut. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich czcionek internetowych Google typu open source, wyświetlić ich podgląd, a następnie wygenerować kod, aby użyć ich w swojej witrynie.

Możesz go również używać na platformach innych niż WordPress. Jest kompatybilny z PHP, Joomla, Magento, ROR, czystym HTML i nie tylko. Automatycznie aktualizuje swoją listę czcionek z Google i oferuje wszystkie najnowsze czcionki, gdy siedzisz i odpoczywasz.

Obecnie ma w swojej kolekcji nieco ponad 650 czcionek. I oczywiście obsługuje wszystkie odmiany czcionek, takie jak pogrubienie, kursywa, jasny, czarny itp. Będąc responsywną wtyczką, czcionki będą dobrze wyglądać we wszystkich przeglądarkach.

3. Łatwe publikowanie czcionek Google

Łatwe publikowanie czcionek Google

Easy Post Google Fonts to kolejne niesamowite rozwiązanie umożliwiające dodawanie kolejnych czcionek do witryny. Dzięki tej wtyczce możesz dodać do swojej witryny ponad 600 różnych czcionek bez konieczności dodawania wiersza kodu. Pozwala na użycie wielu czcionek na jednej stronie i postu, dzięki czemu możesz ożywić swoją witrynę za pomocą nowego wyglądu.

Działa świetnie z innymi nowoczesnymi wtyczkami WordPress i wygląda oszałamiająco na wszystkich ekranach. Ze względu na łatwość użycia nawet nowicjusz radzi sobie z nim równie dobrze, jak profesjonalista.

4. FontPress

Wtyczka typografii FontPress

Dzięki ponad 1,2 tys. Aktywnych instalacji FontPress jest jedną z najpopularniejszych wtyczek typograficznych na rynku WordPress. Jeśli chcesz doładować swój motyw większą liczbą czcionek, FontPress jest dla Ciebie idealną opcją.

Oprócz czcionek Google obsługuje także języki inne niż łacińskie. Możesz użyć tej wtyczki, aby czcionki wyglądały bardziej stylowo, stosując różnorodne efekty, które oferuje.

Możesz pracować nad rozmiarem czcionki, ciężarem, dekoracją tekstu, transformacją tekstu, kolorem i wieloma innymi.

5. Rozwijaj się architekt

Thrive-Arhitect

Thrive Architect to niesamowita wtyczka typu „przeciągnij i upuść”, która nie tylko pozwala tworzyć piękne strony internetowe w ciągu kilku minut, ale także oferuje pełną elastyczność dodawania niestandardowych czcionek do witryny.

Dzięki opcjom kroju pisma uzyskasz dostęp do ponad 700 niestandardowych czcionek, dzięki czemu możesz nadać swojej witrynie niepowtarzalny wygląd.

6. Fonto

Wtyczka typografii Fonto

Fonto może być twoim szybkim rozwiązaniem, jeśli chcesz dodać nowe czcionki do swojej witryny. Dzięki Fonto możesz użyć dowolnej czcionki, o której możesz pomyśleć. Dzięki Fonto możesz sam hostować pliki czcionek lub podawać je za pomocą kodu do osadzenia.

Kod do umieszczenia należy dodać do obszaru nagłówka witryny. Masz nawet opcję łączenia wielu czcionek razem.

7. Zeno Font Resizer

Zeno Font Resizer to niesamowita wtyczka, która pozwala użytkownikom szybko i łatwo zmieniać rozmiar czcionek. Korzysta z JavaScript i JQuery, aby dostosować rozmiar czcionki. Ustawienia są zapisywane w pliku cookie, dzięki czemu użytkownik widzi ten sam rozmiar czcionki, nawet gdy powrócił na twoją stronę.

Możesz użyć tej wtyczki w dowolnej wersji WordPress powyżej 3.7. Zapewnia zgodność z różnymi przeglądarkami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że tekst wygląda świetnie we wszystkich przeglądarkach.

8. WP Google Fonts

WP Google Fonts, wtyczki typograficzne

WP Google Fonts to kolejna wtyczka, którą możesz chcieć sprawdzić. Dzięki ponad 100 000 aktywnych instalacji wtyczka ta jest jednym z najpopularniejszych zasobów czcionek dla właścicieli witryn.

Możesz użyć tej wtyczki, aby korzystać z bezpłatnych usług Google i dodawać wysokiej jakości czcionki do swojej witryny. Możesz także przypisać czcionki do określonych elementów CSS w swojej witrynie. Wszystko to można zrobić bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Wtyczka automatycznie aktualizuje i dodaje nowe czcionki dostępne w Google. Możesz więc z nich korzystać bez konieczności ręcznego dostosowywania ustawień.

9. Łatwe czcionki Google

Z Łatwe czcionki Google wtyczka, naprawdę łatwo jest przejąć kontrolę nad czcionkami witryny. Możesz go użyć do wstawienia do swojej witryny do 600 różnych czcionek bez konieczności pisania wiersza kodu.

Możesz także wyświetlić podgląd czcionek za pomocą narzędzia WordPress Customizer przed użyciem ich w aktywnej witrynie. Umożliwia tworzenie niestandardowej kontroli czcionek w obszarze administracyjnym. Po wstawieniu czcionki będzie ona natychmiast dostępna w narzędziu dostosowywania do podglądu.

Jeśli chcesz dodać czcionki Google do swojego motywu, możesz to zrobić bez konieczności edytowania głównego arkusza stylów motywu. Automatycznie zaktualizuje także listę czcionek, więc nie musisz się tym martwić ręcznie.

10. Użyj dowolnej czcionki

Użyj dowolnej czcionki pozwala używać dowolnej czcionki na swojej stronie. Dzięki ponad 100 000 aktywnych instalacji ta wtyczka jest jedną z najlepszych wtyczek typograficznych w WordPress.

Możesz przesyłać swoje czcionki bezpośrednio z edytora WordPress. Wtyczka jest kompatybilna ze wszystkimi nowoczesnymi motywami WordPress i innymi zaawansowanymi wtyczkami.

Dba również o to, aby Twoje czcionki wyglądały oszałamiająco na wszystkich urządzeniach i działały świetnie w różnych przeglądarkach. Poza tym obsługuje wiele niestandardowych czcionek jednocześnie, aby zapewnić najbardziej unikalne wyniki.

To jedne z najlepszych wtyczek typograficznych dla WordPress. Mamy nadzieję, że artykuł był pomocny. Jako bonus możesz również o nich przeczytać wskazówki dotyczące projektowania, które mogą pomóc zwiększyć współczynnik konwersji witryny.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map