Porównanie 12 najlepszych wtyczek tłumaczących WordPress (2020)

Najlepsze wtyczki do tłumaczenia WordPress


Szukasz wtyczki do tłumaczenia dla swojej witryny WordPress? Przy wszystkich różnych opcjach dostępnych w repozytorium wtyczek WordPress, wybór odpowiedniej wtyczki do tłumaczenia dla twoich potrzeb może być przytłaczający.

W tym artykule porównamy najlepsze wtyczki do tłumaczenia WordPress, abyś mógł zdecydować, który jest idealnym wyborem dla Twoich wymagań.

Wybór wtyczki tłumaczącej WordPress

WordPress ułatwia tworzenie wielojęzycznej witryny WordPress, a nawet tłumaczenie obszaru administracyjnego WordPress. Przy wyborze wtyczki do tłumaczenia WordPress należy pamiętać o kilku kwestiach:

Proces:

Zrozumienie procesu tłumaczenia jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz sprawdzić przed zanurzeniem się w instalacji wtyczki na swojej stronie.

Aby rozpocząć, zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy wymaga pobrania pakietu językowego?
 • Czy korzysta z aplikacji internetowej innej firmy, takiej jak Tłumacz Google??
 • Czy ta wtyczka oferuje tłumaczenie ręczne lub automatyczne??

SEO:

Dzięki wielojęzycznej stronie internetowej możesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Ale jeśli Twoja wtyczka do tłumaczenia nie jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, Twoje działania marketingowe przyniosą efekty. Musisz upewnić się, że Twoja wtyczka do tłumaczenia jest przyjazna dla SEO. Najlepsze narzędzie SEO pomoże Ci zwiększyć ruch na stronie.

Tłumaczenie automatyczne i ludzkie:

Jeśli chcesz utworzyć zlokalizowaną witrynę internetową, najlepiej jest zatrudnić ludzkiego tłumacza niż korzystać z usługi automatycznego tłumaczenia. Jeśli chcesz zezwolić użytkownikom na opcjonalne określenie języka, właściwym rozwiązaniem może być użycie automatycznego tłumacza.

1. Tłumacz Naciśnij

Tłumacz Naciśnij

Dzięki TranslatePress możesz z łatwością kontrolować każdy aspekt tłumaczenia swojej witryny. Wtyczka TranslatePress wyróżnia się z tłumu, umożliwiając tłumaczenie postów i stron z interfejsu witryny, umożliwiając przeglądanie tego, co zostało przetłumaczone w czasie rzeczywistym dzięki podglądowi na żywo.

Możesz szybko i łatwo przetłumaczyć dowolną treść pisemną: posty, strony, metadane, wtyczki, a nawet motyw. Nie trzeba zmieniać interfejsu, ponieważ wszystko działa bezproblemowo.

Jeśli jesteś perfekcjonistą, który preferuje ręczne tłumaczenie, TranslatePress będzie Twoją nową ulubioną wtyczką. Możesz samodzielnie przetłumaczyć tekst lub przypisać specjalną rolę użytkownika Tłumacz dowolnemu użytkownikowi w Twojej witrynie. Ci użytkownicy tłumacza mogą tłumaczyć twoje treści bez potrzeby pełnego dostępu do obszaru administracyjnego, zapewniając bezpieczeństwo Twojej witryny.

Oczywiście, jeśli ręczne pisanie tłumaczeń jest zbyt czasochłonne, możesz skorzystać z Tłumacza Google dla tłumaczeń opartych na sztucznej inteligencji. A jeśli któreś z tłumaczeń AI jest niepoprawne, możesz wykonać retusz ręcznie.

TranslatePress generuje również przyjazne dla SEO adresy URL dla wszystkich języków, co znacznie poprawia pozycję w lokalnych rankingach wyszukiwania.

Zacznij korzystać z TranslatePress już dziś!

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą pełną recenzję TranslatePress.

2. WPML

wpml

WPML to dodatkowa wtyczka do tłumaczenia, która umożliwia tłumaczenie postów, stron i niestandardowych typów postów. Zaleca się wykonanie pełnej kopii zapasowej witryny przed jej zainstalowaniem w witrynie.

W przeciwieństwie do większości innych wtyczek tłumaczących, WPML jest kompatybilny z większością głównych motywów i wtyczek WordPress, więc nie musisz łatać swoich motywów ani wtyczek, aby WPML działał. Pozwala nawet tłumaczyć kopię internetową utworzoną za pomocą popularnych kreatorów stron z funkcją przeciągnij i upuść.

Jeśli potrzebujesz pomocy w tłumaczeniu przez ludzi, WPML łączy Cię z wiodącymi usługami tłumaczeniowymi. WPML obsługuje wszystkie wielojęzyczne SEO i współpracuje z popularnymi wtyczkami SEO. W WPML możesz używać tyle języków, ile chcesz.

Oferują 3 plany premium w zależności od liczby funkcji. Każdy plan premium zapewnia nieograniczone korzystanie z witryny.

WPML to najstarsza i najbardziej niezawodna wtyczka do tworzenia wielojęzycznych stron internetowych WordPress.

Zacznij korzystać z WPML już dziś.

3. Polylang

polylang

Polylang to jedna z najpopularniejszych wtyczek do tłumaczenia WordPress, która pozwala łatwo stworzyć wielojęzyczną stronę internetową WordPress.

W Polylang możesz używać tyle języków, ile potrzebujesz. Pakiety językowe WordPress są automatycznie pobierane i aktualizowane.

Polylang jest kompatybilny z głównymi wtyczkami SEO, w tym Yoast SEO i All in One SEO. Wtyczka obsługuje wielojęzyczne SEO, takie jak tagi hreml html i tagi otwartych grafów. Dzięki Polylang możesz wybrać jeden katalog, jedną subdomenę lub jedną domenę dla każdego języka.

Pomimo tego, że jest jedną z najlepszych wtyczek pod względem funkcji, należy pamiętać, że autor wtyczki nie oferuje wsparcia dla bezpłatnej wersji Polylang.

Zacznij korzystać z Polylang już dziś.

4. Wielojęzyczna prasa

prasa wielojęzyczna

Multilingual Press to kolejna wtyczka tłumacząca WordPress, która pozwala uruchamiać każdy język na osobnej stronie. Jest wyposażony w widget przełączania języka, który umożliwia odwiedzającym wybór wybranego języka. Po kliknięciu preferowanego języka użytkownicy zostaną przekierowani do odpowiedniej witryny językowej, którą skonfigurowałeś.

W przeciwieństwie do innych wtyczek tłumaczeniowych, Multilingual Press nie ma blokady, co oznacza, że ​​nawet jeśli wyłączysz wtyczkę, wszystkie witryny będą działać normalnie bez utraty danych.

Wielojęzyczna prasa obsługuje 174 języki. Generuje przyjazne dla SEO adresy URL i oferuje automatyczną obsługę hreflang.

Zacznij korzystać z Multilingual Press Pro już dziś.

5. język Xili

język Xili

xili-language to potężna wtyczka tłumacząca dostępna do pobrania z oficjalnego repozytorium wtyczek WordPress. Aby pomyślnie uruchomić Xili-language, musisz użyć w swojej witrynie motywu gotowego do tłumaczenia. Ponieważ mniej niż połowa motywów w repozytorium WordPress jest gotowa do tłumaczenia, zaleca się dokładne sprawdzenie motywu przed zainstalowaniem wtyczki.

Xili-language pozwala nie tylko tworzyć wielojęzyczne treści, ale także pozwala zmieniać pliki językowe motywu w zależności od języka treści.

xili-language jest przyjazny dla programistów i zawiera listę haczyków i API, które pozwalają personalizować zachowanie motywu.

Zacznij korzystać z języka Xili już dziś.

6. Tłumacz języka Google

tłumacz języka google

Google Language Translator to jedna z najlżejszych wtyczek do tłumaczenia WordPress, która bardzo ułatwia tworzenie wielojęzycznych stron internetowych.

Po aktywacji wtyczki musisz przejść do strony ustawień wtyczki i aktywować stan wtyczki, zaznaczając pole wyboru. Następnie musisz wybrać oryginalny język swojej witryny i wybrać listę języków, na które chcesz przetłumaczyć treść.

Na głównej stronie internetowej opcja tłumaczenia będzie wyświetlana jako widżet, w którym użytkownicy mogą łatwo wybrać preferowany język. Dzięki natywnemu tłumaczowi Google Twoje treści będą tłumaczone na podstawie wyboru użytkowników.

Zacznij korzystać z Google Language Translator już dziś.

7. GTranslate

gtranslate

GTranslate to jedna z najpopularniejszych wtyczek tłumaczących WordPress obsługiwanych przez Tłumacz Google.

Dzięki wtyczce GTranslate możesz bez problemu przetłumaczyć zawartość swojej witryny na 103 dostępne języki. W razie potrzeby możesz ręcznie poprawić automatyczne tłumaczenie Google. Zapewnia także integrację z Google Analytics, dzięki czemu możesz zmierzyć, czy tłumaczenie w Twojej witrynie rzeczywiście przynosi korzyści użytkownikom.

Wtyczka zawiera mnóstwo różnych widżetów, w których użytkownicy mogą z łatwością wybrać preferowany język.

Wersja pro wtyczki jest w pełni kompatybilna z popularnymi wtyczkami, takimi jak Yoast SEO i WooCommerce.

Zacznij korzystać z GTranslate Pro już dziś.

8. Tłumacz Loco

tłumacz loco

Loco Translate to jedna z najpopularniejszych wtyczek tłumaczeniowych dla WordPress, z ponad 500 000 aktywnych instalacji. Loco Translate pomaga tłumaczyć motywy i wtyczki WordPress bezpośrednio w przeglądarce.

Ta wtyczka jest przydatna dla programistów, którzy chcą oferować międzynarodowe wersje swoich motywów i wtyczek WordPress.

Zacznij korzystać z Loco Translate już dziś.

9. Wielojęzyczny

Wielojęzyczny

Wtyczka Multilanguage umożliwia odwiedzającym zmianę języka i przeglądanie treści w preferowanym języku. Obsługuje ponad 80 języków i pozwala łatwo dodawać nowe języki w razie potrzeby.

Wtyczka zawiera kilka różnych widżetów przełączania języków, w których użytkownicy mogą wybierać swoje języki. Jeśli chcesz ręcznie przetłumaczyć treść witryny, wtyczka pozwala to zrobić bezpośrednio z poziomu edytora postów.

Zacznij korzystać z Multilanguage już dziś.

10. Widżet Tłumacz Goo

tłumacz goo

Goo Translate Widget to lekka wtyczka tłumacza WordPress zbudowana na bazie Google Translator. Wtyczka zawiera widżet tłumaczenia, który można opublikować na pasku bocznym za pomocą jednego kliknięcia.

Dzięki Google Analytics możesz nawet śledzić wydajność widżetu tłumaczeniowego. W przeciwieństwie do innych wtyczek Goo Translate Widget nie zapisuje przetłumaczonego tekstu w bazie danych.

Zacznij korzystać z Goo Translate już dziś.

11. Tłumacz witryny Google

tłumacz strony google

Google Website Translator to kolejna wtyczka tłumacząca, która przenosi moc Tłumacza Google na twoją stronę. Wtyczka pozwala używać zarówno widżetu, jak i krótkiego kodu.

Główną zaletą tej wtyczki jest to, że wszystkie ustawienia są przechowywane w jednym rekordzie bazy danych, a wtyczka nie ładuje żadnych zewnętrznych plików, co czyni ją jedną z najszybszych wtyczek tłumaczeniowych w repozytorium WordPress.

Umożliwia także wykluczenie z tłumaczenia określonej sekcji witryny.

Zacznij korzystać z Google Website Translator już dziś.

12. Lingotek

lingotek

Lingotek to darmowa wielojęzyczna wtyczka, która upraszcza proces tworzenia i utrzymywania wielojęzycznej strony internetowej. Oprócz automatycznego tłumaczenia maszynowego, Lingotek umożliwia połączenie się z ich stale rosnącą społecznością tłumaczy, gdzie możesz zatrudnić dwujęzycznego pracownika do przetłumaczenia twoich treści. Najlepsze jest to, że możesz to zrobić bezpośrednio z pulpitu WordPress.

Darmowa wtyczka Lingotek w pełni automatyzuje przesyłanie plików między Twoją witryną WordPress a społecznością Lingotek. Cały proces jest przejrzysty, dzięki czemu możesz śledzić postęp projektu tłumaczeniowego na każdym etapie.

Zacznij korzystać z Lingotek już dziś.

Która wtyczka tłumaczeniowa jest najlepsza dla Twojej witryny??

Uważamy, że TranslatePress to najlepsza wtyczka do tłumaczenia dostępna na rynku. Pozwala to nie tylko tłumaczyć z interfejsu, ale także bezproblemowo integruje się z Google Translate API.

W ten sposób możesz zautomatyzować proces tłumaczenia za pomocą Tłumacza Google i wprowadzić niezbędne ręczne zmiany tylko w przypadku tego, co nie jest idealnie przetłumaczone.

Ponieważ większość wtyczek wielojęzycznych znacznie zmodyfikuje bazę danych, zaleca się wykonanie kopii zapasowej bazy danych przed eksperymentowaniem z dowolną wtyczką wielojęzyczną.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepszą wtyczkę do tłumaczenia WordPress dla Twojej witryny.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również przeczytać nasz najlepszy artykuł porównawczy wtyczek kopii zapasowych WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map