Porównanie 13 najlepszych wtyczek do WordPress Analytics (2020)

najlepsze porównywane rozwiązania analityczne wordpress


Szukasz najlepszych wtyczek analitycznych WordPress? Chcesz wiedzieć, czy istnieją alternatywne rozwiązania dla Google Analytics?

Do prowadzenia udanej internetowej witryny biznesowej potrzebne jest rozwiązanie analityczne, które pomaga zbierać dane witryny i zapewniać przydatne informacje. Eliminuje to zgadywanie i możesz zacząć podejmować decyzje oparte na danych, aby rozwijać swoją firmę.

Być może już wiesz, że Google Analytics to najpopularniejsze rozwiązanie do śledzenia witryn, ale istnieje wiele innych produktów, które mają inne podejście do śledzenia witryn.

W tym artykule porównamy najlepsze rozwiązania analityczne dla Twojej witryny WordPress.

1. MonsterInsights

monsterinsights

Dzięki ponad milionowi aktywnych instalacji, MonsterInsights jest najlepszą wtyczką Google Analytics dla WordPress. MonsterInsights sprawia, że ​​bardzo łatwe jest połączenie Google Analytics z WordPress i oferuje kompleksowe funkcje śledzenia.

Mimo że Google Analytics został zbudowany do śledzenia prawie każdej interakcji użytkownika w Twojej witrynie, takiej jak przesyłanie formularzy, transakcje eCommerce, pobieranie plików itp., Domyślna konfiguracja Analytics nie pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału śledzenia Analytics.

Na przykład jeśli chcesz śledzić zdarzenie w witrynie, takie jak śledzenie przesyłania formularzy, musisz dodać niestandardowy kod śledzenia zdarzeń do swojej witryny lub ustawić cel Google Analytics dla każdego formularza. Może to być żmudne i czasochłonne, zwłaszcza jeśli nie jesteś profesjonalnym programistą ani ekspertem w dziedzinie analizy.

Dzięki MonsterInsights możesz włączyć różne funkcje śledzenia za pomocą kilku kliknięć bez konieczności dotykania jednego wiersza kodu. W skrócie możesz sprawdzić wydajność swojej witryny z poziomu pulpitu nawigacyjnego WordPress bez konieczności logowania się do swojego profilu Analytics.

Wersja lite wtyczki jest dostępna do pobrania za darmo z oficjalnego repozytorium wtyczek WordPress.

Ceny zaczynają się od 99,50 USD za licencję na jedną stronę.

Zacznij korzystać z MonsterInsights już dziś.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Spróbuj MonsterInsights Lite.

2. ExactMetrics

rozwiązanie do analizy dokładnej

ExactMetrics jest wcześniej znany jako Google Analytics Dashboard dla WP i jest kolejną popularną wtyczką Google Analytics WordPress. Umożliwia przeglądanie danych witryny bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Oprócz statystyk w czasie rzeczywistym i pięknych raportów bezpośrednio w obszarze administracyjnym WordPress, ta wtyczka Google Analytics do WordPress obejmuje śledzenie linków partnerskich, raporty demograficzne, śledzenie plików, śledzenie zdarzeń, ulepszone przypisywanie linków i więcej.

Jeden z największych przywilejów? ExactMetrics jest w 100% darmowy i dobrze obsługiwany

Zacznij korzystać z ExactMetrics już dziś.

3. Google Analytics

Google Analytics

Bez wątpienia Google Analytics jest najpopularniejszym dostępnym rozwiązaniem do analizy witryn. Utworzenie konta Google Analytics jest całkowicie bezpłatne i możesz użyć jednego konta do śledzenia wielu witryn.

Google Analytics pokaże Ci liczbę użytkowników w Twojej witrynie, skąd pochodzą ci użytkownicy, jak długo pozostają w Twojej witrynie i nie tylko. Możesz także śledzić linki, śledzić zaangażowanie użytkowników i przeprowadzać testy A / B.

Jak zapewne wiesz, konto Google Analytics jest niezbędne, jeśli chcesz korzystać z wielu wtyczek na tej liście. Google Analytics może być trudny do zrozumienia, szczególnie dla początkujących. Dlatego zalecamy połączenie Google Analytics z podobną wtyczką MonsterInsights aby uzyskać łatwe do zrozumienia raporty.

Ponadto dzięki Google Analytics musisz zalogować się na osobne konto, aby uzyskać dostęp do swoich danych. Ale łącząc Google Analytics z MonsterInsights, możesz zobaczyć wszystkie swoje dane bezpośrednio z pulpitu WordPress – bez przełączania między dwoma różnymi kontami.

Zacznij korzystać z Google Analytics już dziś.

4. Sterty

sterta

Heap to alternatywa Google Analytics, która pozwala automatycznie śledzić każde zdarzenie w Twojej witrynie lub aplikacji mobilnej. Na przykład w Internecie Heap śledzi kliknięcia, przesyłanie formularzy itp. Bez żadnej pracy z Twojej strony. Na urządzeniach mobilnych Heap śledzi każde dotknięcie, przeciągnięcie, stuknięcie i każde inne zdarzenie generowane gestem bez żadnej konfiguracji.

Główna różnica między Heap a Google Analytics polega na tym, że Heap koncentruje się na automatycznym śledzeniu zdarzeń, podczas gdy Google Analytics może tylko automatycznie śledzić wyświetlenia strony. Sterta ułatwia także śledzenie poszczególnych użytkowników, nawet jeśli odbywa się to na oddzielnych urządzeniach i plikach cookie.

Dzięki Wizualizatorowi zdarzeń Heap możesz łatwo skonfigurować ścieżki konwersji lub przeprowadzić analizę segmentacji w kilka sekund bez znajomości kodu.

Jeśli chcesz śledzić swoją stronę internetową lub aplikację na iOS, która wymaga ścieżek konwersji lub analizy segmentacji, Heap sprawi, że Twoja praca będzie szybka i łatwa.

Darmowa wersja Heap pozwala śledzić tylko 5000 sesji miesięcznie. Pełna wersja jest dostępna dla firm w niestandardowych cenach.

Zacznij korzystać z Heap już dziś.

5. Statystyki WordPress.com

plecak odrzutowy

Statystyki WordPress.com Jetpack to darmowa wtyczka WordPress Analytics, która zapewnia szybkie statystyki ruchu w witrynie na pierwszy rzut oka w panelu WordPress. Nie jest tak kompleksowy jak Google Analytics, ale zapewnia podstawowy przegląd liczb ruchu na pulpicie WordPress.

Statystyki WordPress.com są dostarczane wraz z wtyczką Jetpack jako moduł. Aby móc śledzić ruch za pomocą Jetpack Stats, musisz zainstalować Jetpack, aktywować moduł Stats i połączyć swoją stronę z WordPress.com.

To może nie być właściwe rozwiązanie, jeśli nie używasz już żadnych innych funkcji Jetpack w swojej witrynie.

Zacznij korzystać ze statystyk WordPress.com Jetpack już dziś.

6. Matomo

matomo

Matomo, wcześniej znany jako Piwik, jest wiodącą alternatywą Google Analytics typu open source, która pozwala łatwo śledzić interakcje użytkowników w witrynie. Zawiera wszystkie funkcje, o których możesz pomyśleć, w tym wydarzenia, cele, eCommerce, zalogowanych użytkowników, mapy cieplne, testy A / B i wiele więcej.

Podobnie jak WordPress, Matomo zawiera zarówno wersje hostowane w chmurze, jak i hostowane.

Za pomocą hostowanego Matomo możesz śledzić interakcje użytkowników w swojej witrynie, instalując ją na serwerze. Jeśli potrzebujesz bezproblemowego śledzenia witryny, możesz użyć hostowanej w chmurze wersji Matomo, abyś mógł pominąć kroki techniczne i szybko włączyć śledzenie witryny.

Samoobsługowy Matomo jest bezpłatny. Ceny hostowanego w chmurze Matomo są oparte na odsłonach śledzonych w witrynach i aplikacjach mobilnych.

W przypadku wersji hostowanej w chmurze ceny zaczynają się od 7,50 USD miesięcznie za 5 witryn do 50 000 odsłon.

Zacznij korzystać z Matomo już dziś.

7. Parse.ly

parsely

Parse.ly to platforma analityczna z łatwym w użyciu interfejsem, który zapewnia czytelny wgląd w dane odbiorców. Parse.ly jest pomocny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Parse.ly oferuje 3 produkty: pulpit nawigacyjny treści, interfejs API i potok danych, które można kupić pojedynczo lub jako pakiet.

Dzięki usprawnionemu pulpitowi nawigacyjnemu Parse.ly zapewnia w czasie rzeczywistym wyraźny obraz odwiedzających witrynę. Możesz łatwo badać historyczne trendy i podejmować decyzje oparte na danych, aby zwiększyć swoje przychody.

Dzięki interfejsom API opartym na zawartości możesz tworzyć wspaniałe wrażenia dla użytkowników na podstawie analizy odbiorców. Za pomocą ich potężnego mechanizmu rekomendacji możesz podwoić liczbę odsłon i wydłużyć czas spędzany w witrynie.

Ich potok danych pozwala odblokować 100% danych w łatwym do zapytania i transportu formacie.

Oferują niestandardowe wyceny swoich produktów w oparciu o potrzeby Twojej witryny.

Zacznij korzystać z Parse.ly już dziś.

8. Mixpanel

mixpanel

Mixpanel informuje, w jaki sposób użytkownicy angażują się w twoje produkty, czy to za pośrednictwem Twojej witryny, czy aplikacji mobilnych. Informuje, kim są Twoi użytkownicy, i mierzy działania podejmowane przez użytkowników wobec Twoich produktów oraz pomaga w szybkim i łatwym podejmowaniu decyzji opartych na danych.

Mixpanel dopuszcza 2 rodzaje planów cenowych – plany zaangażowania i plany personalne. Możesz wybrać dowolny z nich, który będzie Ci pasował w miarę wzrostu.

Dzięki planowi osób możesz bezpłatnie gromadzić dane 1000 profili użytkowników. Dzięki planowi zaangażowania możesz zebrać do 20 milionów punktów danych miesięcznie.

Minusem MixPanel jest to, że konfiguracja nie jest tak łatwa w porównaniu do MonsterInsights lub statystyk Jetpack.

Zacznij korzystać z Mixpanel już dziś.

9. Adobe Analytics

Adobe Analytics

Adobe Analytics to zaawansowane narzędzie analityczne do witryn internetowych na poziomie korporacyjnym firmy Adobe Systems. Pozwala zrozumieć klientów i ich interakcje z Twoją marką dzięki wizualizacjom, funkcjom marketingu w wielu kanałach i zaawansowanym analitykom.

Pozwala także określić najcenniejsze segmenty klientów i umożliwić lepszą obsługę klientów dzięki inteligencji klientów.

Ponadto umożliwia pomiar interakcji użytkowników w aplikacjach mobilnych w celu zapewnienia lepszych wrażeń cyfrowych na wszystkich urządzeniach.

Zacznij korzystać z Adobe Analytics już dziś.

10. Clicky Analytics

clicky-analytics

Clicky Analytics to popularna alternatywa Google Analytics, od której zależy ponad 1 milion stron internetowych do statystyk w czasie rzeczywistym. W rzeczywistości każdy pojedynczy raport w Clicky jest aktualizowany w czasie rzeczywistym.

Dzięki Clicky możesz śledzić szczegółowe dane, takie jak użytkownicy indywidualni i ich działania, średni czas spędzony w witrynie, średni czas działań, współczynnik odrzuceń, kampanie i wiele więcej.

Jedną z najciekawszych funkcji Clicky jest możliwość szpiegowania użytkowników w witrynie w czasie rzeczywistym na mapie. Zamiast czytać raporty, możesz zobaczyć, co robią użytkownicy Twojej witryny.

Clicky oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne plany. Dzięki bezpłatnemu planowi możesz śledzić 1 stronę internetową, ale tylko w sumie 3000 dziennych odsłon stron i bez funkcji premium, map termicznych lub monitorowania czasu pracy. Aby uzyskać dostęp do funkcji premium, musisz zaktualizować konto do wersji Pro za 9,99 USD miesięcznie. W przypadku map cieplnych i monitorowania czasu pracy musisz wybrać plan Pro Plus, który kosztuje 14,99 USD / miesiąc.

Zacznij korzystać z Clicky już dziś.

11. Crazy Egg

szalone jajko

Crazy Egg to rozwiązanie do analizy witryny, które pozwala zobaczyć, co działa na Twojej stronie, a co nie, aby ulepszyć swoją stronę. To narzędzie analityczne pomaga zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcje z Twoją witryną za pomocą technologii zwanej mapowaniem ciepła.

Crazy Egg oferuje raporty wizualne i nagrania z poszczególnych sesji, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, skąd pochodzą Twoi klienci, dokąd przechodzą w Twojej witrynie i gdzie utkną, abyś mógł wprowadzić zmiany w projekcie w celu ulepszenia.

Kolejną wyróżniającą się cechą są testy A / B. Dzięki testom Crazy Egg A / B możesz upewnić się, że wybrałeś odpowiednie kolory, rozmieszczenie treści, kopiowanie i obrazy w celu zwiększenia konwersji. Ponadto, jeśli chcesz wprowadzić zmiany, możesz to zrobić z łatwością za pomocą edytora Crazy Egg.

Crazy Egg oferuje bezpłatny okres próbny, a ich plany cenowe wynoszą od 24 USD / miesiąc – 249 USD / miesiąc.

Zacznij korzystać z Crazy Egg już dziś.

12. Licznik rachunków

rozwiązanie statcounter-analytics

Statcounter ułatwia analitykę internetową i cieszy się zaufaniem ponad 2 milionów stron internetowych. Dzięki wtyczce Statcounter możesz połączyć swoją witrynę z chmurową usługą liczników statystyk Statcounter. Usługa zapewnia podstawowe statystyki witryny, takie jak odsłony, sesje, osoby odwiedzające, osoby odwiedzające po raz pierwszy i inne.

Statcounter oferuje kilka innych ciekawych funkcji, takich jak możliwość dodawania opisowych informacji o użytkownikach, aby pomóc Ci je lepiej śledzić oraz alerty dla odwiedzających, które powiadamiają cię, gdy dany użytkownik powróci na twoją stronę.

Jednak w rozwiązaniach analitycznych tej witryny brakuje niektórych zaawansowanych funkcji, które mają inne rozwiązania z tej listy, takich jak śledzenie linków partnerskich, śledzenie zdarzeń itp..

Możesz użyć Statcounter za darmo, jeśli masz mniej niż 250 000 odsłon miesięcznie. Jeśli liczba wyświetleń strony w ciągu miesiąca jest wyższa, musisz przejść na abonament w wysokości od 9 USD / miesiąc do 399 USD / miesiąc.

Zacznij korzystać z Statcounter już dziś.

13. Woopra

woopra-analytics

Woopra to rozwiązanie analityczne WordPress dla zespołów zajmujących się produktami, marketingiem, sprzedażą i wsparciem w celu śledzenia podróży klienta od końca do końca.

Ta usługa analityki internetowej i wtyczka WordPress koncentrują się na śledzeniu użytkowników na poziomie indywidualnym poprzez dostarczanie danych dotyczących podróży klientów, trendów klientów, przechowywania, segmentacji i innych. Dzięki Woopra możesz także podejmować działania w czasie rzeczywistym w oparciu o zachowanie użytkownika z wbudowanymi wyzwalaczami.

Woopra oferuje zarówno darmowe, jak i płatne plany, a ich płatny plan pro zaczyna się od 999 USD miesięcznie.

Zacznij korzystać z Woopra już dziś.

Które jest najlepszym rozwiązaniem analitycznym dla WordPress?

Odpowiedź na pytanie, która jest najlepsza wtyczka analityczna WordPress, naprawdę zależy od twoich potrzeb.

Jeśli chodzi o śledzenie witryn internetowych, każde rozwiązanie ma inne podejście. Zanim zagłębisz się w wybór produktu, warto poświęcić chwilę na zrozumienie, które rozwiązanie analityczne jest odpowiednie dla Twoich potrzeb.

W przypadku większości witryn Google Analytics w połączeniu z MonsterInsights jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ oferuje śledzenie zdarzeń, śledzenie e-commerce, śledzenie linków partnerskich, śledzenie formularzy i wiele innych.

W porównaniu do innych wtyczek analitycznych WordPress, w tym statystyk WordPress.com, MonsterInsights wyprzedza wszystkie aspekty. Jest o wiele bardziej wszechstronny i zapewnia piękne raporty w desce rozdzielczej WordPress, dzięki czemu możesz szybko przeglądać najważniejsze statystyki.

Przeczytaj nasze: Recenzja MonsterInsights

Krótko mówiąc, MonsterInsights jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli chcesz:

  • Uzyskaj ważne statystyki analityczne na pulpicie nawigacyjnym WordPress.
  • Odkryj więcej możliwości Google Analytics, takich jak śledzenie eCommerce, bez skomplikowanych procedur konfiguracji.
  • Odblokuj zaawansowane śledzenie użytkowników, ale mają ograniczony budżet.

Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz rozwiązania analitycznego, które umożliwia automatyczne śledzenie zdarzeń w witrynie dla Twojej witryny i aplikacji mobilnych bez żadnych wtyczek innych firm, Sterta może być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie Analytics dla Twoich potrzeb.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz także przeczytać najlepsze usługi e-mail marketingu (w porównaniu).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me