Shopify vs. WooCommerce – Która platforma eCommerce jest najlepsza (2020)

Shopify vs. WooCommerce


Szukasz platformy eCommerce dla swojego sklepu internetowego? Zastanawiasz się, którą platformę wybrać spośród Shopify i WooCommerce? Oba są popularnymi platformami eCommerce do stworzenia sklepu internetowego.

Wybór odpowiedniego rozwiązania eCommerce dla Twoich potrzeb jest kluczowe dla Twojej firmy, ponieważ trudno jest wycofać się z pierwotnej decyzji, jeśli okaże się, że nie pasuje.

W tym artykule porównamy Shopify vs. WooCommerce, abyś mógł zdecydować, która platforma jest dla Ciebie najlepsza.

Ponieważ jest to bardzo szczegółowe porównanie Shopify vs. WooCommerce, oto krótki spis treści, który przeprowadzi Cię przez to, co omówimy:

 1. Przegląd
 2. Łatwość użycia
 3. Koszt
 4. Bramy płatnicze
 5. Dodatki
 6. Skalowalność
 7. Wniosek

1. Przegląd: Shopify vs. WooCommerce jako najlepsze platformy eCommerce

Co to jest Shopify?

Shopify to popularna platforma eCommerce, która umożliwia tworzenie sklepu internetowego, otrzymywanie płatności od klientów, zarządzanie produktami i budowanie rynku w jednym. Shopify zarządza hostingiem, certyfikatem SSL, bezpieczeństwem sieci i każdym innym aspektem korzystania z eCommerce. Funkcje zawarte w sklepie internetowym będą zależeć od planu zakupionego w Shopify.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Shopify.

Co to jest WooCommerce?

Z drugiej strony WooCommerce to platforma eCommerce, która współpracuje z WordPress jako wtyczką. Ponieważ jest zbudowany dla WordPress, możesz czerpać korzyści z utworzenia kompletnej strony internetowej dla swojego sklepu internetowego przy użyciu najlepszego systemu zarządzania treścią (CMS) na świecie. WooCommerce to wtyczka typu open source, dzięki czemu możesz dostosowywać swój sklep internetowy do swoich potrzeb i nie będzie żadnych ograniczeń w zakresie dodawania funkcji do swojej witryny eCommerce.

Nie przegap okazji, by sprawdzić popularny udział w rynku CMS.

Możesz także użyć najlepszych motywów WordPress do stylizacji swojego sklepu internetowego. Jeśli chodzi o funkcje, zawsze możesz sprawdzić najlepsze wtyczki WordPress, aby odkryć nieograniczone możliwości swojej witryny eCommerce.

Aby jeszcze bardziej pomóc w podjęciu decyzji, kontynuujmy pełną kontrolę funkcji platform…

2. Łatwość użycia

Tworząc sklep internetowy, potrzebujesz prostego i łatwego rozwiązania. Idealna platforma to taka, która pozwala na samodzielne stworzenie sklepu internetowego bez konieczności zatrudniania programisty.

Łatwość użycia – Shopify

Shopify to platforma z jednym oknem, która oferuje wszystko, takie jak hosting, instalacja, aktualizacje i zarządzanie sklepem internetowym. Shopify robi wszystko, aby upewnić się, że witryna eCommerce jest bezpieczna, kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami i przyjazna dla urządzeń mobilnych. Shopify zarządza także wydajnością witryny, kopiami zapasowymi i szybkością ładowania Twojego sklepu internetowego.

Pulpit nawigacyjny Shopify

Możesz po prostu zarejestrować się i wybrać szablon swojego sklepu internetowego, a będziesz gotowy do wdrożenia. Przewodnik online pomoże Ci w dostosowywaniu, dodawaniu produktów i zarządzaniu sprzedażą.

Ma narzędzie do przeciągania i upuszczania, które pomaga dodawać produkty, zarządzać raportami i dostosowywać sklep. Możesz także zarządzać sprzedażą i zapasami w swojej witrynie.

Shopify ma własne narzędzia do projektowania i programowania, które ograniczają kontrolę na poziomie dostosowywania. Możesz jednak użyć dostępnych dodatków z rynku Shopify, aby dodać funkcje do swojego sklepu.

Nie przegap tego artykułu na temat najlepszych platform eCommerce dla platform handlowych różnych dostawców.

Mają ogromną kolekcję dodatków i szablonów projektowych, które pozwalają stworzyć piękny sklep internetowy. Shopify to niesamowita platforma dla początkujących i jest łatwa w użyciu.

Łatwość użycia – WooCommerce

WooCommerce to wtyczka WordPress, co oznacza, że ​​musisz utworzyć witrynę WordPress, aby zainstalować na niej WooCommerce. Musisz ręcznie zaktualizować sklep internetowy i zabezpieczyć witrynę WordPress przed hakerami. Ponieważ działa z WordPress, możesz używać wtyczek do obsługi tych zadań.

Wiadomość powitalna od WooCommerce

Dzięki WooCommerce możesz dostosować swój sklep, aby dodać nieograniczoną liczbę funkcji. Ponadto możesz także użyć ponad 50 000 wtyczek WordPress i wielu wtyczek eCommerce, aby dodać dowolną funkcjonalność, jakiej kiedykolwiek pragniesz na swojej stronie.

Minusem WooCommerce jest to, że nie ma domyślnego konstruktora przeciągnij i upuść, aby zaprojektować witrynę. Możesz jednak użyć wtyczek WordPress, takich jak Beaver Builder lub Divi Theme, aby dodać funkcjonalność kreatora stron internetowych do swojego sklepu internetowego. Wtyczki te zwiększą całkowity koszt tworzenia witryny eCommerce.

Chociaż istnieje wszystko, co musisz zrobić w WooCommerce, za pomocą kreatora konfiguracji, ale wciąż jest on nieco przytłaczający ze względu na nieograniczone opcje i elastyczność, jaką oferuje. To sprawia, że ​​proces wdrażania jest trudny, gdy porównasz go z Shopify.

Zwycięzca: Shopify jest tutaj zwycięzcą. Skupia się na początkujących użytkownikach, którzy dopiero rozpoczynają działalność online. WooCommerce jest bardzo elastyczny, ale ma trochę krzywej uczenia się, aby w pełni opanować.

3. Koszt

Na początkowym etapie zakładania firmy online musisz zacząć od platformy, która oferuje wszystkie potrzebne funkcje przy niskim koszcie. Koszt wybranego oprogramowania lub platformy eCommerce jest z góry naliczony, a następnie koszt jego dodatków i usług niezbędnych do utworzenia sklepu internetowego.

Koszt – Shopify

Shopify oferuje wiele planów, zaczynając od 29 USD miesięcznie, aż do 299 USD miesięcznie. Każdy z tych planów ma swoje opcje wyświetlane na stronie Shopify. Możesz wybrać plan Basic Shopify, aby założyć sklep internetowy i przejść na inne plany premium w miarę rozwoju firmy.

Plany Shopify

Wszystkie plany zawierają nazwę domeny, certyfikat SSL i hosting dla Twojej witryny eCommerce.

Rozpoczynając działalność z abonamentem Basic Shopify, otrzymasz nieograniczoną przestrzeń do przechowywania plików, 2 konta użytkowników do zarządzania sklepem internetowym, opcje dodawania nieograniczonej liczby produktów, wsparcie 24/7 i więcej.

Podstawowy abonament nalicza opłaty za dodawanie rozszerzeń i narzędzi innych firm do Twojej witryny. W końcu zapłacisz więcej pieniędzy za korzystanie z dodatków potrzebnych do skalowania Twojego sklepu internetowego.

Kolejnym czynnikiem, który zwiększa koszt, jest rozwiązanie płatnicze. Shopify ma domyślną bramę płatności (Shopify Payments), która pobiera 2,9% + 30 centów za każdą transakcję w twoim sklepie internetowym.

Zawsze możesz skorzystać z zewnętrznego rozwiązania płatniczego. Jednak Shopify będzie pobierać 2,0% zryczałtowaną opłatę za wszystkie transakcje z rozwiązania zewnętrznego. Jeśli wybierzesz abonament Advanced Shopify, będziesz musiał zapłacić 0,5% za transakcję, ale sam ten plan kosztuje 299 USD miesięcznie.

W początkowej fazie możesz użyć Shopify Payments, które jest rozwiązaniem domyślnym i względnie takim samym, jak inne platformy, takie jak Stripe i Braintree.

Koszt – WooCommerce

WooCommerce to platforma typu open source i jedna z najlepszych wtyczek WordPress eCommerce. Możesz pobrać go bezpłatnie z repozytorium WordPress.org.

Powinieneś sprawdzić to porównanie między WordPress.com a WordPress.org, jeśli potrzebujesz informacji dotyczących dwóch „smaków” WordPressa.

Aby rozpocząć korzystanie z WooCommerce, musisz kupić nazwę domeny, certyfikat SSL i konto hostingowe.

Zwykle nazwa domeny, certyfikat SSL i hosting kosztuje 13,99 USD miesięcznie. To może wydawać się dużo gotówki, jeśli dopiero zaczynasz.

Na szczęście technologia się rozwinęła i istnieją już określone firmy hostingowe WooCommerce, które obniżają początkowy koszt.

Bluehost dla WordPress i WooCommerce

Polecamy Bluehost do hostingu Twojego sklepu internetowego. Jest to również zalecane przez rdzeń WordPress i urzędników WooCommerce. Bluehost zgodził się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i ogromną zniżkę na hosting.

Po zaakceptowaniu tej oferty musisz zapłacić tylko 6,95 USD miesięcznie, co jest znacznie bardziej przystępne dla nowych właścicieli sklepów internetowych.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Jeśli chcesz więcej rozwiązań hostingowych, sprawdź wybór naszych najlepszych firm hostingowych eCommerce.

Jeśli porównasz początkowy koszt Shopify vs. WooCommerce, to WooCommerce to całkiem okazja. W WooCommerce nie ma opłat transakcyjnych, co oznacza, że ​​nie musisz dzielić się zyskiem ze sprzedaży i możesz zarabiać dobre pieniądze ze swojego sklepu.

Z drugiej strony rozszerzenia premium WooCommerce są drogie i trzeba zapłacić pokaźną kwotę, aby dodać specjalne funkcje do sklepu internetowego.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz znaleźć bezpłatną alternatywę dla każdego płatnego rozwiązania w repozytorium wtyczek WordPress. Innym czynnikiem obniżającym koszty jest to, że możesz kupić tylko te narzędzia i dodatki, które są niezbędne dla Twojego sklepu internetowego. WooCommerce pozwala wybierać funkcje zgodnie z konkretnymi potrzebami.

Zwycięzca: WooCommerce jest wyraźnym zwycięzcą, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze do maksymalnego poziomu. Dzięki wsparciu WordPress łatwo pokonuje Shopify pod względem bezpłatnych dodatków i narzędzi innych firm. Brak opłat za transakcje jest również ogromnym czynnikiem „wygrywającym” dla WooCommerce.

4. Bramki płatności

Zarówno Shopify, jak i WooCommerce mają mnóstwo rozwiązań płatniczych, które ułatwiają otrzymywanie płatności od klientów. Zaleca się dodanie wielu metod płatności odpowiednich do zbierania płatności, a także umożliwiających klientom dokonywanie płatności w sklepie.

Rozwiązania płatnicze – Shopify

W Shopify dostępna jest domyślna opcja płatności znana pod nazwą Shopify Payments (obsługiwana przez Stripe), za pomocą której można akceptować płatności od klientów. Umożliwia łatwą integrację wielu innych rozwiązań płatniczych.

Płatności Shopify

Dużym minusem Shopify jest to, że musisz zapłacić im dodatkową opłatę transakcyjną w wysokości 2,0% od każdej transakcji. Koszt ten stanowi dodatek do domyślnego kosztu odliczanego przez usługę innej firmy, z której korzystasz w swojej witrynie. Jeśli jednak korzystasz z planu Advanced Shopify, musisz zapłacić 0,5% za transakcję; ale ten plan kosztuje 299 USD miesięcznie, co jest rażąco drogie.

Ich domyślna bramka płatności, Shopify Payments, nie ma opłat transakcyjnych. Chociaż za każdą transakcję zostanie naliczona podstawowa opłata za kartę kredytową. Shopify ma własne stawki kart kredytowych, które zaczynają się od 2,9% + 30 centów za każdą transakcję. Po przejściu na większy plan koszt transakcji zmniejsza się automatycznie.

Rozwiązania płatnicze – WooCommerce

Domyślnie WooCommerce integruje bramki płatnicze Paypal i Stripe. Możesz jednak z łatwością dodać dowolne rozwiązanie płatnicze do swojego sklepu WooCommerce za pomocą dodatków i wtyczek WordPress.

Płatności WooCommerce

Wtyczki WordPress ułatwiają także korzystanie z tysięcy regionalnych rozwiązań płatniczych w Twojej witrynie, co oznacza, że ​​możesz poprosić o usługę płatniczą i istnieje spora szansa, że ​​będzie ona dostępna jako wtyczka. Możesz także tworzyć własne niestandardowe rozwiązania płatnicze i dodawać je do swojego sklepu internetowego.

WooCommerce nigdy nie pobiera ani grosza za każdą transakcję. Musisz tylko wnieść domyślne opłaty za rozwiązania innych firm, których używasz do akceptowania płatności online. W ten sposób możesz zatrzymać to, co zarabiasz.

Duże sklepy internetowe korzystające z zewnętrznych usług płatniczych mogą korzystać z WooCommerce i zaoszczędzić dużo pieniędzy dzięki braku opłat transakcyjnych. Jeśli jednak jesteś startupem i chcesz użyć Shopify do utworzenia sklepu internetowego, wówczas domyślna bramka płatności ma najniższy koszt początkowy.

Zwycięzca: To jest remis. Zarówno Shopify, jak i WooCommerce mają mnóstwo opcji rozwiązań płatniczych i można je zmieniać w zależności od wymagań Twojego sklepu internetowego.

5. Dodatki

Możesz użyć dowolnej platformy eCommerce do stworzenia swojego sklepu internetowego, ale nie będzie to kompletne rozwiązanie bez pomocy dodatków i rozszerzeń. Wcześniej czy później musisz dodać więcej funkcji do swojej witryny i tam właśnie pojawiają się dodatki.

Niektóre z tych dodatków obejmują usługi e-mail marketingu, narzędzia do generowania leadów, narzędzia SEO, rozwiązania analityczne, oprogramowanie do obsługi klienta i wiele innych.

Bez względu na to, czy korzystasz z Shopify, czy WooCommerce, możesz dodać mnóstwo dodatków i narzędzi innych firm do swojego sklepu internetowego, aby przenieść swoją witrynę na wyższy poziom.

Dodatki – Shopify

Shopify ma sklep z aplikacjami podobny do Google Play na telefony z Androidem. Możesz pobrać i zainstalować dowolną aplikację ze sklepu App Shopify, aby dodać ją jako funkcję w sklepie internetowym. Istnieją setki tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie App Shopify. Pozwala także na użycie klucza API dowolnego dodatku w celu zintegrowania go z Shopify.

Shopify App Store

Doskonałym przykładem narzędzia do generowania leadów jest OptinMonster. Jest to najpopularniejsze narzędzie do e-mail marketingu, które pomaga zbudować listę e-mail i zmniejszyć liczbę porzucanych koszyków. Ich aplikacje pomagają zarządzać SEO, recenzjami, kodami kuponów, odliczaniami i nie tylko.

Możesz używać darmowych i premium dodatków ze sklepu Shopify, aby dodać funkcje i funkcjonalności na swojej stronie. Bezpłatne aplikacje integrują się ze sklepem za pomocą kluczy API, a aplikacje premium są dostarczane z miesięcznymi i rocznymi subskrypcjami.

Dodatki – WooCommerce

WooCommerce to wtyczka WordPress, która czyni ją elastyczną. Działa z innymi 50 000 darmowych wtyczek WordPress. Łatwo integruje się również z dodatkami premium WordPress.

Rozszerzenia WooCommerce

Wtyczki te są łatwe do dodania do sklepu internetowego niesamowitych funkcji, takich jak rozwiązania płatnicze, rozwiązania SEO i analityczne, narzędzia do optymalizacji prędkości, narzędzia do treści, dodatki do recenzji produktów i wiele więcej.

W miarę rozwoju firmy możesz zatrudnić wewnętrzny zespół programistów do tworzenia niestandardowych wtyczek i rozszerzeń do integracji z WooCommerce. W ten sposób możesz łatwo dodawać dowolne funkcje do swojej witryny eCommerce bez żadnych problemów.

Zwycięzca: WooCommerce jest zwycięzcą. Próbowaliśmy dodać niestandardowe aplikacje w Shopify i jest to niezwykle trudne. Jednak WooCommerce łatwo integruje się z dowolnymi niestandardowymi wtyczkami, a także możesz przesyłać własne niestandardowe dodatki za pośrednictwem WordPress. Będąc oprogramowaniem typu open source, oferowana elastyczność jest nieporównywalna.

6. Skalowalność

Każda firma, zarówno online, jak i nie, rozwija się z czasem. Wraz ze wzrostem pojawiają się nowe wyzwania i potrzebujesz więcej zasobów, aby pomóc zarządzać firmą.

Zarówno Shopify, jak i WooCommerce zostały stworzone do obsługi witryn o dużym natężeniu ruchu i nieograniczonej liczby zamówień klientów. Zawsze jednak istnieją różnice, które należy wziąć pod uwagę na platformie, na której zdecydujesz się stworzyć swój sklep internetowy. Potrzebujesz platformy, która pozwoli ci płynnie skalować swoją firmę.

Skalowalność – Shopify

Shopify to prosta platforma, która pomaga Ci rozpocząć działalność online za pomocą planu podstawowego. Gdy Twoja firma będzie się rozwijać, możesz przejść na plan z większą liczbą opcji i funkcji. Najlepsze w Shopify jest to, że nie musisz zarządzać aktualizacjami, bezpieczeństwem ani wydajnością swojego sklepu internetowego.

Kupuj skalowalność

Możesz polegać na Shopify dla rozwijającego się biznesu, który zadba o Twój czas pracy, kopie zapasowe stron internetowych, optymalizację prędkości i wiele innych. Jeśli chcesz bardzo uważać na swój sklep internetowy, możesz skorzystać z jego usługi dla przedsiębiorstw, która jest oferowana z planem Shopify Plus.

Te plany Shopify są drogie, ale ograniczają pracę z Twojej strony i możesz skupić się wyłącznie na rozwoju firmy. Nie musisz też zatrudniać zespołu do zarządzania witryną, co oznacza brak dodatkowych kosztów, aby zbudować odpowiednią konfigurację do zarządzania witryną. Musisz jednak zaplanować długoterminowy wzrost, aby pokryć wydatki, które płacisz za Shopify co miesiąc.

Skalowalność – WooCommerce

WooCommerce różni się pod względem zarządzania witryną. Jest to platforma hostowana samodzielnie i musisz samodzielnie zarządzać wszystkim, w tym aktualizacjami witryny, kopiami zapasowymi, zabezpieczeniami i nie tylko.

Skalowalność WooCommerce

Jednak WooCommerce jest niezwykle elastyczny, więc możesz łatwo zarządzać rozwojem swojego sklepu internetowego. Będziesz także mieć pełną kontrolę nad zarządzaniem zasobami, dodając tylko płatne rozszerzenia, których naprawdę potrzebujesz i których będziesz używać w swojej witrynie.

W miarę wzrostu ruchu musisz także zaktualizować swój plan hostingowy, aby przetrwać rosnącą skalowalność. Czasami koszty hostingu znacznie się zwiększają i będziesz musiał szukać innych dostawców hostingu WordPress, takich jak WP Engine lub LiquidWeb, aby uzyskać hosting zarządzany dla Twojej witryny WooCommerce.

Zwycięzca: Shopify jest tutaj zwycięzcą, ponieważ łatwo można z nimi skalować sklep internetowy. Jeśli jednak potrzebujesz elastyczności i chcesz zapłacić za zarządzany hosting, powinieneś rozważyć skorzystanie z WooCommerce.

7. Wniosek – Shopify vs. WooCommerce

Porównaliśmy koszt, łatwość użytkowania, rozwiązania płatnicze i wiele więcej dla tych dwóch platform eCommerce. Ogólnie rzecz biorąc, zależy to całkowicie od użytkowania i wymagań. Zarówno Shopify, jak i WooCommerce wyróżniają się w różnych obszarach.

Oto kluczowe punkty powyższego porównania, które pomogą Ci zdecydować, którą platformę wybrać między Shopify a WooCommerce.

Plusy – Shopify

 1. Jest łatwy do uruchomienia i przyjazny dla użytkownika.
 2. W ogóle nie musisz zarządzać swoim sklepem internetowym.
 3. Możesz użyć domyślnego rozwiązania płatniczego lub dodać rozwiązanie innej firmy.
 4. W razie potrzeby łatwo skaluj swoją witrynę.

Minusy – Shopify

 1. Nie masz pełnej kontroli nad swoim sklepem internetowym.
 2. Opłaty transakcyjne mogą zmniejszyć zyski ze sprzedaży.
 3. Musisz wybrać plan aktualizacji w Shopify.
 4. Nie ma możliwości wyboru tylko potrzebnych funkcji.

Jeśli szukasz rozwiązania, które nie wymaga zarządzania, które można łatwo skalować, gdy Twoja firma się rozwija, wybierz Shopify, aby utworzyć sklep internetowy.

Plusy – WooCommerce

 1. To oprogramowanie typu open source i integruje dowolne niestandardowe dodatki.
 2. Będziesz mieć pełną kontrolę nad swoją witryną.
 3. Początkowy koszt jest niski, aby założyć sklep internetowy.
 4. Istnieją firmy hostingowe specyficzne dla WooCommerce, które obniżają koszty hostingu.

Minusy – WooCommerce

 1. Musisz samodzielnie zarządzać witryną, która obejmuje aktualizacje, kopie zapasowe, zabezpieczenia i wiele innych.
 2. Musisz w pełni nauczyć się oprogramowania, ponieważ ma ono nieograniczone funkcje, a może to być przytłaczające, jeśli nie wiesz dokładnie, czego szukasz.
 3. Koszty skalowalności mogą pochłonąć Twój budżet.

Jeśli chcesz zacząć od niższych kosztów i potrzebujesz pełnej kontroli, aby zarządzać swoją witryną eCommerce, WooCommerce to niesamowita platforma dla Ciebie.

Chcesz zapoznać się z tym artykułem na temat BigCommerce vs. WooCommerce. Możesz także przeczytać naszą pełną listę alternatyw Shopify i konkurentów.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci porównać Shopify vs. WooCommerce i że możesz wybrać najlepszą platformę dla swoich potrzeb.

Możesz także zapoznać się z naszym samouczkiem krok po kroku na temat tworzenia witryny internetowej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map