SurveyMonkey Alternative: WPForms vs SurveyMonkey (w porównaniu)

wpforms vs surveyymonkey


Szukasz alternatywy dla SurveyMonkey? Jeśli próbujesz znaleźć najlepszą wtyczkę ankiety WordPress dla swojej witryny, musisz wypróbować WPForms.

W tym artykule porównamy WPForms i SurveyMonkey, abyś mógł zdecydować, które narzędzie ankiet online jest dla Ciebie najlepszą opcją.

Ponieważ przedstawimy szczegółowe porównanie WPForms i SurveyMonkey, oto krótki spis treści, który poprowadzi Cię przez ten artykuł:

Informacje ogólne: WPForms vs SurveyMonkey

Zanim przejdziemy do naszego porównania WPForms i SurveyMonkey, najpierw przyjrzyjmy się podstawom każdego narzędzia ankietowego.

wpforms-Overview-contact-form-plugin
WPForms jest jedną z najlepszych dostępnych wtyczek formularza kontaktowego i jedną z najbardziej przyjaznych dla początkujących. W ciągu kilku minut możesz utworzyć rozbudowany formularz dla swojej witryny bez konieczności znajomości kodu za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania.

Oprócz podstawowego formularza kontaktowego, WPForms pozwala tworzyć bardzo angażujące ankiety i ankiety na twojej stronie internetowej. W przeciwieństwie do większości wtyczek formularzy kontaktowych, WPForms zapewnia piękne raporty ankiet z najlepszą wizualizacją. Oznacza to, że możesz łatwo analizować wyniki ankiety w czasie rzeczywistym. I możesz eksportować i udostępniać pojedyncze wykresy w formacie PDF lub JPEG za pomocą jednego kliknięcia.

Nie tylko możesz zobaczyć wyniki ankiety w oszałamiający sposób, ale także użytkownicy witryny. Po przesłaniu formularza masz również możliwość wyświetlenia im wyników w czasie rzeczywistym. WPForms sprawia, że ​​bardzo łatwo można zamienić dowolny istniejący formularz na stronie internetowej w potężną ankietę lub ankietę za pomocą jednego kliknięcia przycisku.

surveyymonkey-form-builder-Porównanie
Z kolei SurveyMonkey jest popularnym narzędziem do ankiet online, służącym do zbierania opinii od osób takich jak na przykład odwiedzający twoją stronę internetową.

SurveyMonkey zawiera szereg gotowych szablonów i wstępnie napisanych pytań ankietowych napisanych przez ekspertów, aby pomóc Ci w stworzeniu ankiety internetowej, e-mailowej lub społecznościowej. Oferują częściową funkcję przeciągnij i upuść, dzięki czemu możesz dostosować szablony do swojej marki oraz zmienić układ i dodać różne pola formularza.

Inne funkcje SurveyMonkey obejmują raportowanie wskaźników w celu analizy wyników ankiety oraz możliwość zbierania odpowiedzi ankietowych i płatności kartą kredytową w tym samym czasie.

Teraz, gdy znasz podstawy każdego narzędzia ankietowego, przyjrzyjmy się szczegółom każdego z nich, aby dowiedzieć się, czy WPForms jest dobrą alternatywą dla SurveyMonkey.

Łatwość użycia

WPForms jest jedną z najbardziej przyjaznych dla użytkownika wtyczek formularzy na rynku i nie wymaga żadnego kodowania.

Prosty edytor przeciągnij i upuść ułatwia początkującym tworzenie rozbudowanej formy, w tym ankiety. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś ankiety dla swojej witryny, dzięki tej wtyczce będziesz w stanie to zrobić w kilka minut.

Dzięki WPForms możesz używać ich wstępnie zaprojektowanych szablonów do ankiet lub ankiet, które mają wszystkie pola formularza potrzebne do rozpoczęcia. Możesz łatwo dodawać pola, takie jak listy rozwijane, skale Likerta, przyciski opcji, pola wyboru, oceny w gwiazdkach i inne. Bardzo łatwo jest również usuwać, edytować i zmieniać kolejność pól za pomocą funkcji przeciągnij i upuść.

WPForms pokazuje także podgląd na żywo tego, jak będzie wyglądał formularz podczas jego tworzenia, więc nie musisz ciągle przełączać się między edytorem a podglądem.

wpforms vs surveyymonkey łatwość użycia

Ponadto, ponieważ WPForms jest wtyczką WordPress, użytkownicy mogą szybko zbudować ankietę bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress, co ułatwia cały proces. Możesz również zbierać informacje z ankiet na swojej stronie internetowej, zamiast logować się gdzie indziej, np. W SurveyMonkey.

Osadzenie gotowego formularza lub ankiety na stronie jest bardzo proste dzięki WPForms. W zaledwie 2 kliknięciach możesz dodać formularz do dowolnej strony lub postu swojej witryny. Jest również wyposażony w widżet WPForms, który pozwala wyświetlać formularz na pasku bocznym, stopce lub w innych obszarach widżetów witryny.

Możesz także włączyć raportowanie ankiet za pomocą 1 kliknięcia, a WPForms automatycznie wygenerują pięknie wyglądający raport.

wpforms osadza formularz na stronie

Łatwość użycia: SurveyMonkey

SurveyMonkey to internetowy konstruktor formularzy, który pozwala utworzyć tylko 1 typ formularza: ankieta online.

Tworząc ankietę, możesz wybrać z rozwijanego menu wybrany przez siebie format pola, taki jak wielokrotny wybór, pole komentarza, ocena w gwiazdkach i inne. Jeśli masz problemy z myśleniem o pytaniach, w panelu po lewej stronie znajduje się Bank pytań, w którym znajdziesz kilka pomysłów. Gdy zobaczysz pytanie, które ci się podoba, możesz je dodać do formularza jednym kliknięciem przycisku.

Interfejs SurveyMonkey nie jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy w użyciu, ale potrzeba kilku kliknięć, aby dowiedzieć się, jak dodać pytanie, dodać pole formularza i sprawić, aby wyglądało tak, jak chcesz.

surveyymonkey-form-builder

Nie możesz zmieniać kolejności pytań w formularzu, przeciągając i upuszczając, ponieważ ich funkcja przeciągania i upuszczania jest tylko częściowa. Musisz kliknąć kilka przycisków, aby wybrać układ pól, co oznacza, że ​​utworzenie formularza zajmie Ci znacznie więcej czasu niż w przypadku WPForms.

Podczas tworzenia formularza za pomocą SurveyMonkey, musisz wpisać pytanie, zanim będziesz mógł dodać kolejne pola do formularza. Oznacza to, że nie możesz zaprojektować formularza online bez dodawania pytań, które nie są pomocne w tworzeniu formularzy kontaktowych.

Ponadto, jeśli chcesz tylko tworzyć ankiety, w SurveyMonkey jest jeszcze więcej kroków niż w przypadku WPForms. Ponieważ SurveyMonkey jest narzędziem do tworzenia formularzy online, użytkownicy muszą zalogować się do SurveyMonkey, aby zbudować ankietę, a następnie osadzić ją na WordPress, zamiast móc ją zbudować bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Zwycięzca: WPForms

funkcje

WPForms pochodzi z szerokiej gamy funkcji od razu po wyjęciu z pudełka. Funkcje te umożliwiają wypełnianie prostych ankiet i formularzy kontaktowych oraz przekształcanie ich w zaawansowane formularze dla biznesu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Dodatek do ankiet / ankiet z WPForms umożliwia łatwe utworzenie ankiety lub ankiety w celu dodania jej do witryny WordPress. Dodatek Ankieta / Ankieta zawiera wszystkie funkcje potrzebne do tworzenia niesamowitych ankiet / ankiet dla odwiedzających witrynę.

WPForms oferuje wiele niesamowitych pól ankiet i ankiet, w tym wiele opcji wyboru, pola wyboru, oceny w gwiazdkach, skalę Likerta, wynik promotora netto i więcej.

wpforms-survey-poll-form

Dzięki inteligentnej logice warunkowej WPForms możesz spersonalizować ankietę na podstawie odpowiedzi od użytkowników. Otrzymasz także interaktywne raporty z ankiet z informacjami w czasie rzeczywistym i możliwością wyświetlania wyników w czasie rzeczywistym z ankiet na swojej stronie internetowej.

Możesz uzyskać dostęp do wielu innych ciekawych funkcji w WPForms, aby dodatkowo ulepszyć swoje ankiety, ankiety lub formularze kontaktowe, takie jak dodatek do rejestracji użytkownika. Daje to użytkownikom możliwość rejestracji i logowania do Twojej witryny. Możesz osadzić formularz rejestracji użytkownika na dowolnej stronie, poście lub obszarze widżetów swojej witryny.

formularz rejestracyjny użytkownika

Formularz rejestracji użytkownika jest świetny dla sklepów eCommerce, stron członkowskich, forów i innych.

Możesz także tworzyć wielostronicowe formularze. Jeśli masz naprawdę długą ankietę lub formularz, który chcesz wypełnić przez użytkowników, za pomocą wielostronicowych formularzy WPForms możesz podzielić je na wiele stron. Pomaga to poprawić wrażenia użytkownika, więc zamiast niekończącego się przewijania, użytkownicy mogą łatwo przechodzić z jednej strony na drugą, ostatecznie zmniejszając opuszczanie formularzy.

WPForms zawiera inne niesamowite funkcje i dodatki, w tym dodatkowe szablony formularzy, captcha, geolokalizację, automatyczne potwierdzanie formularzy, bramki płatności, usługi e-mail marketingu i inne. Wszystkie te funkcje sprawiają, że WPForms to potężna wtyczka formularza.

Funkcje: SurveyMonkey

SurveyMonkey oferuje szereg dodanych funkcji, które wzbogacają twoje formularze online, w tym przesyłanie plików, testowanie A / B, możliwość przyjmowania płatności, quizy z niestandardowymi opiniami i wiele innych. Ale w porównaniu do WPForms zestaw funkcji oferowanych przez SurveyMonkey jest ograniczony.

Na przykład SurveyMonkey nie oferuje żadnych specjalistycznych pól, takich jak Captcha, pola hasła lub Umowa RODO WPForms. Pytania z logiką warunkową muszą również znajdować się na osobnej stronie, co sprawia, że ​​ankiety są dłuższe niż to konieczne i zmniejsza komfort użytkowania.

Chociaż oferują przesyłanie plików, jak wspomnieliśmy, pole przesyłania plików jest ograniczone do 2 planów o najwyższej cenie. To samo dotyczy integracji płatności; możesz akceptować płatności za pomocą formularzy tylko w 2 planach o najwyższej cenie. Możesz przetłumaczyć formularz na wiele języków, jeśli kupisz abonament o najwyższej cenie.

Projekty szablonów oferowane przez SurveyMonkey są również dość podstawowe. Ponadto możliwości budowania marki i dostosowywania są ograniczone. Jednym z największych minusów jest to, że wszystkie plany oprócz najdroższego mają logo SurveyMonkey w stopce. Nie możesz też wyświetlić podglądu ankiety bez wpisania odpowiedzi na każde pytanie.

Oprócz tego dzięki SurveyMonkey możesz utworzyć tylko 1 typ formularza, ankietę online. Podczas gdy WPForms ma o wiele więcej funkcji dostępnych dla użytkowników, którzy chcą utworzyć ankietę lub wiele innych rodzajów formularzy online.

Zwycięzca:WPForms

Wsparcie

WPForms oferuje szeroki zakres wsparcia dla swoich użytkowników w wielu różnych formatach. Tak więc, bez względu na to, jak wolisz znaleźć rozwiązania swoich problemów, WPForms to zapewni.

Możesz uzyskać dostęp do systemu zgłoszeń do pomocy technicznej bezpośrednio ze swojego konta i uzyskać pomoc od ich kompetentnego i przyjaznego zespołu wsparcia. Zespół wsparcia jest szybki i ma świetne oceny od użytkowników.

wpforms-support

Możesz także przeczytać ich obszerną dokumentację podzieloną na kategorie, takie jak Pierwsze kroki, Funkcjonalność, Stylizacja, Dodatki i inne. Na koniec możesz również odnieść się do bloga WPForms, w którym znajdziesz tutoriale i instrukcje, które obejmują zrzuty ekranu i wideo, które pomogą Ci w dowolnym momencie napotkania problemu.

Wsparcie: SurveyMonkey

SurveyMonkey oferuje całodobową obsługę klienta przez e-mail, ale aby uzyskać priorytetowe wsparcie przez pocztę e-mail, musisz uaktualnić do bardziej kosztownego planu. Uaktualniasz swój plan, jeśli chcesz również uzyskać dostęp do wsparcia telefonicznego.

wsparcie dla klucza ankietowego

SurveyMonkey oferuje również wsparcie za pośrednictwem sekcji Pomoc na swojej stronie internetowej, ale to oznacza, że ​​musisz przeglądać pytania i mieć nadzieję, że znajdziesz takie, które pasuje do Twojego problemu. Nie oferują użytkownikom żadnych postów ani samouczków na blogu.

Zwycięzca:WPForms

Cena £

WPForms ma wiele planów cenowych, które dają możliwość utrzymania budżetu, jeśli dopiero zaczynasz lub uzyskania dostępu do wszystkich funkcji, których potrzebujesz, jeśli prowadzisz działalność.

wpforms-pricing

Plan podstawowy zaczyna się od 39,50 USD rocznie, co jest świetną opcją dla większości blogów i prywatnych stron internetowych. Dodatkowo dzięki planowi Basic nadal możesz tworzyć i otrzymywać nieograniczoną liczbę formularzy, logikę warunkową, pola zaawansowane i więcej.

Oferują również plan Plus, Pro i Elite, jeśli musisz w dowolnym momencie zaktualizować, aby uzyskać bardziej niezawodne funkcje, takie jak integracja z usługami e-mail marketingu lub integracja płatności z PayPal lub Stripe na przykład. Bez względu na rozmiar firmy lub budżet, znajdziesz plan cenowy WPForms, który odpowiada Twoim potrzebom.

Cena: SurveyMonkey

SurveyMonkey ma do wyboru 3 indywidualne plany cen premium, a ceny wahają się od 32 USD miesięcznie do 99 USD miesięcznie. W porównaniu z WPForms, zyskujesz znacznie mniej za swoje pieniądze pod względem funkcji dzięki SurveyMonkey.

ankieta-klucz-cena

Otrzymujesz nieograniczoną liczbę ankiet, pytań i odpowiedzi z każdym płatnym abonamentem, ale większość najlepszych funkcji jest oferowana tylko z 2 najdroższymi abonamentami, takimi jak zbieranie płatności, przesyłanie plików, zaawansowana logika i priorytetowe wsparcie. A przy wszystkich planach oprócz najdroższego musisz pogodzić się z logo SurveyMonkey w stopce.

Chociaż istnieje bezpłatna wersja SurveyMonkey, możesz zebrać tylko 100 odpowiedzi na ankietę. Staje się więc dość drogi, jeśli chcesz zebrać więcej odpowiedzi i przeprowadzić ankietę przez długi czas.

Zwycięzca:WPForms

Kto powinien to kupić? WPForms vs. SurveyMonkey

WPForms to najlepszy wybór dla każdego, kto chce przeprowadzić ankietę ze strony WordPress, niezależnie od budżetu. Jest nie tylko bardziej przystępny cenowo, ale także bardziej przyjazny dla użytkownika i zawiera wiele funkcji, które pomogą Ci stworzyć wiele różnych rodzajów zaawansowanych formularzy dla Twojej witryny, w tym formularze kontaktowe. Dzięki WPForms możesz tworzyć niesamowite ankiety dla odwiedzających witrynę i wiele więcej.

Zacznij korzystać z WPForm już dziś!

SurveyMonkey najlepiej nadaje się dla użytkowników, którzy chcą zbierać zaawansowane ankiety z wielu platform, takich jak strony internetowe, platformy społecznościowe i listy e-mail. Przed wskoczeniem sprawdź dokładnie, czy masz na to budżet, ponieważ musisz wybrać najdroższy plan, aby uzyskać dostęp do najlepszych funkcji.

Chciałbyś również sprawdzić te porównania między,

  • WPForms vs TypeForm
  • WPForms vs FormStack

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł o WPForms vs SurveyMonkey i że wiesz już, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze.

Jeśli podobał Ci się ten post, możesz także zapoznać się z naszą dogłębną recenzją wtyczki WPForms.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map