wpforms vs. formularze google


Chcesz zbudować formularz online na swojej stronie WordPress? Nie wiesz, czy powinieneś używać WPForms czy Formularzy Google?

Zarówno WPForm, jak i Formularze Google to dwie świetne opcje dla małych i średnich firm. Ale gdy zagłębisz się głębiej, zobaczysz kilka kluczowych różnic między tymi dwoma twórcami formularzy.

Aby pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniego narzędzia do tworzenia formularzy odpowiadającego Twoim potrzebom, postanowiliśmy przeprowadzić bezpośrednie porównanie WPForms i Formularzy Google. Przyjrzeliśmy się głównie 6 różnym aspektom:

 1. Popularność
 2. funkcje
 3. Łatwość użycia
 4. Dokumentacja & Wsparcie
 5. cennik

Pod koniec powiemy Ci, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

WPForms vs. Google Forms – Przegląd

WPForms, wtyczka z magnesem ołowiowym

WPForms to wszechstronna wtyczka do tworzenia formularzy, która pozwala tworzyć wszelkiego rodzaju formularze dla Twojej witryny, w tym formularze kontaktowe, formularze rejestracyjne, formularze ankietowe i inne. Możesz użyć szablonów formularzy, aby uzyskać przewagę lub zbudować formularz od zera, w zależności od potrzeb.

Obsługuje przesyłanie plików, pozwala dzielić długie formularze na wiele formularzy, akceptuje płatności, integruje formularz z usługą e-mail marketingu i robi wiele więcej.

Formularze Google

W przeciwieństwie do WPForms, Google Forms jest raczej narzędziem do tworzenia formularzy ankiet. Można go jednak użyć również do skonfigurowania innych formularzy, takich jak formularz kontaktowy.

Ponieważ nie jest to konstruktor formularzy WordPress, musisz ręcznie osadzić kod na swojej stronie; żadna wtyczka nie jest dostępna do integracji z WordPress. Chociaż najlepiej jest go używać jako narzędzia do tworzenia formularzy ankiet, możesz tworzyć ankiety, kwestionariusze, formularze do gromadzenia danych lub dowolne inne, o których możesz pomyśleć. Umożliwia także przesyłanie różnych formatów plików, takich jak obrazy, filmy, łącza itp.

Wpisy formularzy są przechowywane na Dysku Google i mogą być również wysyłane na e-maile.

1. WPForms vs. Formularze Google – Który jest bardziej popularny?

Według Datanyze, firmy danych internetowych, WPForms jest używany na co najmniej 161 tys. Stron internetowych i Google Forms na stronach 101 tys. Stron +.

Oznacza to, że WPForms ma 22,49% udziału w rynku, podczas gdy Google Forms ma 14,05%.

WPForms a Formularze Google

Teraz te dane niekoniecznie oznaczają, że utworzono więcej formularzy WPForms niż Formularze Google. Pamiętaj, że Formularze Google są często publikowane / hostowane w samej witrynie Formularzy Google.

Te dane oznaczają po prostu, że więcej witryn obsługuje formularze WPForm niż formularze Google. Nie powinno to dziwić, zwłaszcza że ponad 30% sieci jest hostowane na WordPress, a WPForms jest obecnie najszybciej rozwijającą się darmową wtyczką formularza kontaktowego w repozytorium WordPress.

2. WPForms vs. Formularze Google – funkcje

Funkcje WPForms

WPForms oferuje wspaniałe funkcje do tworzenia przyjemnych wrażeń podczas budowania formy. Najlepszą rzeczą w tej wtyczce jest to, że pozwala ona nawet tworzyć strony docelowe specyficzne dla formularza, które wyglądają podobnie do Formularzy Google i zapewniają prawie te same funkcje.

Oto lista niektórych funkcji, które oferuje.

 • Przeciągnij i upuść konstruktora: Ułatwia to tworzenie formularzy bez kodowania.
 • Szablony formularzy: WPForms oferuje różne wspaniałe szablony formularzy, które pomogą Ci uzyskać przewagę.
 • Ochrona przed spamem: Zabezpiecz swoje formularze przed przesyłaniem spamu.
 • Inteligentna logika warunkowa: Pokaż i ukryj pliki i rób więcej na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika.
 • Wsparcie płatności: Łatwo zbieraj płatności, darowizny itp. Za pomocą PayPal i Stripe z formularzy.
 • Zarządzanie wpisami: Przeglądaj wszystkie kontakty do potencjalnych klientów w jednym miejscu i organizuj wszystko.
 • E-mail marketing: Połącz się z różnymi usługami e-mail marketingu i powiększ swoją listę.
 • Wsparcie Zapier: Połącz się z setkami aplikacji, aby wzmocnić swoją witrynę dzięki zaawansowanym funkcjom.
 • Dodaj geolokalizację: Spersonalizuj swoje formularze, wykrywając geolokalizację.
 • Kilka dodatków: Umożliwia rozszerzenie funkcji formularza o kilka potężnych dodatków.
 • Mobile Responsive: Sprawia, że ​​Twój formularz wygląda dobrze na urządzeniach mobilnych.

Oto szczegółowa recenzja WPForms.

Formularze Google oferują również niesamowite funkcje na początek. Oto lista funkcji, które możesz chcieć sprawdzić.

 • Format wielu formularzy: Z łatwością twórz wiele formularzy typu pytanie.
 • Obsługuje inny format pliku: Twórz formularze ankiet z obsługą różnych formatów plików, takich jak obrazy, filmy, łącza itp.
 • Różne szablony formularzy: Oferuje kilka szablonów formularzy, więc nie zawsze musisz zaczynać od zera
 • Przypomnienia e-mail: Wysyłaj przypomnienia e-mailem o swoich formularzach.
 • Inteligentna sugestia: Sugeruje odpowiedzi na pytania w formularzach dla formularzy przyjaznych dla użytkownika.
 • Personalizowany branding: Dostosuj swoje formularze, aby pasowały do ​​Twojej marki.
 • Logika Coditional:Twórz zaawansowane formularze za pomocą funkcji logiki warunkowej.
 • Tabela odpowiedzi w czasie rzeczywistym: Wyświetlaj w czasie rzeczywistym wyniki ankiet, quizów itp.

Kluczowe różnice między nimi polegają na tym, że WPForms to uniwersalna wtyczka do tworzenia formularzy, podczas gdy Google Forms jest raczej formą ankiety.

Na przykład za pomocą WPForms możesz budować dowolne formularze, takie jak formularze rejestracji e-mail, formularze rejestracyjne, formularze ankiet, formularze zamówień, formularze darowizn itp. Z drugiej strony, korzystając z Formularzy Google, możesz budować wyłącznie formularze kontaktowe i formularze ankiet.

Zwycięzca

Po przeanalizowaniu obu opcji, WPForms jest wyraźnie zwycięzcą ze wszystkimi swoimi zaawansowanymi funkcjami.

3. Formularze Google vs. WPForms – łatwość użycia

WPForms jest zaprojektowany specjalnie z myślą o początkujących i nie-technicznych. To sprawia, że ​​interfejs jest bardzo łatwy i elastyczny dla każdego. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać szablon, dodać pola za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania oraz osadzić formularz na stronie WordPress. Możesz znaleźć setki szablonów, które najlepiej pasują do każdej niszy.

Dostosowywanie pól jest również niezwykle łatwe, a wtyczka oferuje pełną elastyczność w dostosowywaniu każdego szablonu do własnych wymagań. Wystarczy je kliknąć i rozpocząć edycję pól po lewej stronie.

WPForms Builder

Mimo że wtyczka ma wiele funkcji, wersja podstawowa wcale nie jest nadęta. Aby rozszerzyć funkcje podstawowych wtyczek, musisz zainstalować dodatki.

Formularze Google oferują również łatwy interfejs do tworzenia formularzy. Wystarczy przejść do Formularzy Google, kliknąć + i zacznij tworzyć formularz. Po prawej stronie masz wszystkie opcje, a na ekranie zobaczysz widok w czasie rzeczywistym.

Formularze Google

Formularze Google zapewniają tylko 17 gotowych szablonów, w przeciwieństwie do ponad 150 szablonów WPForms.

Zwycięzca

Zarówno formularze WPForm, jak i Formularze Google są łatwe w użyciu. Jednak pod względem liczby szablonów WPForms wydmuchuje Formularze Google z wody.

4. WPForms vs. Google Forms – Dokumentacja & Wsparcie

Obie WPForms a Formularze Google są bardzo dobrze udokumentowane. Jeśli utkniesz, możesz łatwo znaleźć rozwiązanie z ich obszernej bazy wiedzy.

WPForms oferuje doskonałe wsparcie dla swoich klientów. Możesz skontaktować się z ich przyjaznym zespołem wsparcia, podnosząc bilet, a ktoś z zespołu skontaktuje się z Tobą najwcześniej, aby rozwiązać problem.

Formularze Google mają centrum pomocy z zestawem pytań i odpowiedzi, które działa jak forum obsługiwane przez globalną społeczność. Jednak odpowiedzi nie są gwarantowane.

Zwycięzca

WPForms

5. Formularze Google vs. WPForms – ceny

WPForms ma Darmowa wersja co pozwala tworzyć piękne i profesjonalnie wyglądające formularze bez żadnego kodu. Aby uzyskać więcej funkcji formularza, możesz go uaktualnić do jednego z nich plany premium.

wpforms-pricing

Natomiast Formularze Google to w 100% darmowa aplikacja.

Zwycięzca

To jest remis.

Który z nich jest lepszy – WPForms lub Google Forms?

Po naszym porównaniu jest całkiem oczywiste WPForms wyprzedza Formularze Google. Kluczową różnicą między tymi 2 wtyczkami jest łatwość dostępu / zarządzania.

Ponieważ WPForms jest wtyczką WordPress, możesz łatwo zarządzać formularzami i wpisami bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Musisz jednak logować się na konto Google za każdym razem, gdy chcesz edytować formularze i przeglądać odpowiedzi na ankiety.

To powiedziawszy, jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania do obsługi formularzy, które zapewnia wszystkie możliwe funkcje WPForms to najlepszy wybór.

Formularze Google mogą być najlepszym wyborem dla Ciebie, jeśli chcesz opublikować ten sam formularz na wielu stronach internetowych, które działają na wielu platformach (takich jak WordPress, Joomla itp.), takich jak formularz ankiety lub formularz podania o pracę itp. i zorganizuj wszystkie wpisy formularza w jednym miejscu.

Otóż ​​to. Mamy nadzieję, że spodobał Ci się nasz artykuł o WPForms vs. Google Forms i pomógł ci znaleźć właściwy wybór dla swoich potrzeb. Możesz także sprawdzić, jak zbudować formularz kontaktowy w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me