WPML vs. Polylang – Który lepszy? (Porównanie)


Chcesz stworzyć wielojęzyczną stronę internetową? Utworzenie witryny wielojęzycznej jest najlepszym sposobem na zwiększenie zasięgu dla globalnej publiczności.

Na rynku dostępnych jest wiele wtyczek do tłumaczenia WordPress, 2 z nich wyróżniają się spośród pozostałych – WPML i Polylang.

W tym artykule dokonamy bezpośredniego porównania między tymi 2 popularnymi wtyczkami do tłumaczenia i pomożemy Ci zdecydować, który jest najlepszym wyborem dla Twoich unikalnych potrzeb.

WPML vs. Polylang – Spis treści

Celem tego porównania jest szczegółowe zbadanie funkcji obu wtyczek i porównanie ich funkcji, różnic między nimi i tego, który naprawdę odpowiada Twoim potrzebom.

Zajmiemy się głównie następującymi punktami.

 • Łatwość użycia
 • Zarządzanie tłumaczeniami
 • Serwis tłumaczeń
 • Liczba obsługiwanych języków
 • Tłumaczenia tekstów
 • Wsparcie eCommerce
 • Integracja z mediami
 • Wsparcie i dokumentacja

Ale zanim zagłębimy się w rzeczywiste funkcje wtyczek, przejrzyjmy krótki przegląd. Pomoże Ci lepiej zrozumieć wtyczki, jeśli jeszcze ich nie znasz.

WPML vs. Polylang – Przegląd

WPML to potężna wielojęzyczna wtyczka z uproszczonymi kontrolkami i konfiguracjami. Przy ponad 40 000 aktywnych instalacji, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, WPML jest jedną z najpopularniejszych wielojęzycznych wtyczek WordPress na rynku WordPress.

WPML sprawia, że ​​tłumaczenie zawartości na różne języki jest bardzo łatwe bez konieczności poświęcania jakichkolwiek funkcji witryny.

wpml vs polylang

WPML to płatna wtyczka. Ceny tej wtyczki zaczynają się od 29 USD.

Polylang to kolejna solidna wtyczka tłumacząca, która jest największym konkurentem WPML. Interfejs użytkownika Polylang jest bardzo prosty. Wystarczy dodać treść, utworzyć strony, kategorie i tagi, a następnie zdefiniować języki dla każdego z nich.

polylang, polylang VS WPML

Możesz podać użytkownikom tyle rekomendacji językowych, ile chcesz. Możesz również używać skryptów języka RTL z Polylang. Wtyczka automatycznie pobiera pakiet językowy WordPress, a następnie aktualizuje je na twojej stronie internetowej. Bez względu na to, jakiego języka chcesz, możesz mieć pewność, że będziesz mieć odpowiedni pakiet językowy z Polylang.

Polylang oferuje również wersję premium z rozszerzonymi funkcjami i opcjami dostosowywania. Ceny komercyjnej wersji Polylang zaczynają się od 99 € (około 111 $).

Porównanie funkcji: WPML vs. Polylang

Będąc dwiema najpopularniejszymi wtyczkami do tłumaczenia, obie wtyczki są pełne niesamowitych funkcji. Ponieważ jest to post porównawczy, przyjrzymy się bliżej każdej z jego funkcji.

To powiedziawszy, zacznijmy.

1. WPML vs. Polylang – łatwość użycia

Dzięki WPML możesz przekształcić witrynę w jednym języku w wielojęzyczną w ciągu kilku minut. .

Łatwość użycia WPML

Po zainstalowaniu i aktywacji WPML Multilingual CMS (podstawowa wtyczka) zostaniesz przekierowany do kreatora instalacji, w którym możesz określić podstawowe ustawienia, takie jak opcja ustawienia domyślnego języka, dodać dodatkowe języki, określić gdzie ustawić przełączniki języków. Przełączniki języków mogą być wyświetlane w menu, stopce i paskach bocznych.

Pozwala również skonfigurować strukturę adresów URL dla wielu języków dla poddomen, katalogów i parametrów adresów URL.

Z drugiej strony, Polylang nie ma skróconego przewodnika ani kreatora konfiguracji, aby ułatwić Ci życie dzięki konfiguracji wtyczki.

Aby skonfigurować języki w swojej witrynie, musisz przejść do Język opcja w ustawieniach Polylang w desce rozdzielczej WordPress.

Łatwość użytkowania Polylang. WPML vs Polylang

Stamtąd możesz znaleźć opcje dodania nowego języka. Po dodaniu wymaganych języków bardzo łatwo jest obsługiwać dodawanie tłumaczeń treści z posta i edytora stron. Wszystko co musisz zrobić, to zrobić Wybierz właściwy język i zapisać Twoja strona.

Podobnie jak WPML, w Polylang można zmieniać lub aktualizować ustawienia języka z poziomu pulpitu WordPress. Możesz także zastosować ustawienia języka string oraz ustawienia języka mediów.

Zwycięzca

Obie wtyczki ułatwiają tłumaczenie treści, ale dzięki kreatorowi konfiguracji tłumaczenie jest jeszcze łatwiejsze dzięki WPML. Więc WPML jest zwycięzcą, jeśli chodzi o łatwość użycia.

2. WPML vs. Polylang – Zarządzanie tłumaczeniami

Zarówno Polylang, jak i WPML obsługują automatyczne i ręczne tłumaczenie. Dzięki automatycznemu tłumaczeniu możesz zaoszczędzić czas. Jednak w celu zapewnienia dokładności tłumaczenia i rzetelności ludzkiej zaleca się tłumaczenie ręczne samodzielnie lub przez zatrudnienie eksperta od tłumaczeń. Rzućmy okiem na to, jak te wtyczki pozwalają zarządzać całym procesem ręcznego tłumaczenia.

W WPML funkcja zarządzania tłumaczeniami jest oferowana jako dodatek. Po aktywowaniu dodatku możesz wysyłać treści do tłumaczenia bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego.

Z drugiej strony, Polylang pozwala zintegrować oparty na chmurze system zarządzania tłumaczeniami znany jako Lingotek. Z Lingotek możesz uzyskać dostęp do bezpłatnego tłumaczenia maszynowego lub zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie. Minusem jest to, że musisz zainstalować wtyczkę innej firmy, Lingotek i musisz założyć konto w Lingotek.

Zwycięzca

Zarządzanie tłumaczeniami WPML jest dostępne jako dodatek, natomiast Polylang wymaga zainstalowania Lingotek, wtyczki innej firmy.

3. WPML vs. Polylang – liczba obsługiwanych języków

WPML jest dostarczany z plikami tłumaczeń dla 64 języków, z których można korzystać zaraz po instalacji wtyczki. Ale jeśli potrzebujesz dodatkowych języków, możesz je również dodać za pomocą edytora języków.

Języki WPML, WPML vs Polylang

Polylang również robi świetną robotę w tym zakresie.

Języki Polylang, WPML vs Polylang

Obsługuje ponad sto języków dla tłumaczeń, a także możesz dodać więcej.

Zwycięzca

Pod względem liczby obsługiwanych języków Polylang wypada na tle wszystkich swoich konkursów.

4. WPML vs. Polylang – Opcje lokalizacji

Zarówno WPML, jak i Polylang umożliwiają tłumaczenie tekstów pochodzących z motywów i wtyczek używanych w witrynie. Dzięki tej funkcji możesz również zbudować wielojęzyczny obszar administracyjny.

WPML obsługuje kompozycje i lokalizację wtyczek na trzy sposoby:

 • Używaj tylko tłumaczenia ciągów
 • Użyj tłumaczenia ciągów, ale załaduj pliki .mo jako kopię zapasową
 • Załaduj tylko pliki .mo.

Jeśli jednak określone tłumaczenie nie występuje w pliku WPML i Polylang pozwoli Ci dostarczyć własne tłumaczenie określonego języka dla dowolnego motywu lub wtyczki.

W WPML tłumaczenie motywu strony i tekstu wtyczki jest kontrolowane przez Tłumaczenie ciągów funkcja. W rzeczywistości szuka treści do przetłumaczenia w Twoim motywie i wtyczce, a następnie umożliwia dodanie tekstu alternatywnego.

Polylang, używa Poedit i Tłumacz Loco przetłumaczyć motyw i teksty wtyczek.

Zwycięzca

Obie wtyczki oferują całkiem niezłą pracę pod względem tłumaczenia motywów i wtyczek.

5. WPML vs. Polylang – obsługa eCommerce

Cóż, jeśli chcesz zbudować wielojęzyczną witrynę eCommerce, te wtyczki mogą być naprawdę pomocne. Witryny eCommerce wymagają więcej pracy w zakresie założenia całego sklepu w porównaniu do prostych blogów.

I dopóki używasz tych dwóch wtyczek, nie ma się czym martwić. Droższa licencja WPML cms obejmie wszystko, co jest potrzebne do przetłumaczenia całej witryny eCommerce. Licencja cms kosztuje około 79 USD i jest również obsługiwana przez inne integracje eCommerce.

Jeśli chcesz użyć Polylang do zaprojektowania wielojęzycznego sklepu eCommerce, powinieneś albo uaktualnić do Polylang Pro lub kup dodatek WooCommerce firmy Polylang.

Zwycięzca

Po raz kolejny obie wtyczki oferują świetne opcje, ale WPML może być bardziej optymalnym wyborem dla użytkowników, ponieważ kosztuje mniej.

6. Integracje mediów

Przy tłumaczeniu plików multimedialnych, takich jak obrazy i filmy, jest wiele do zrobienia. Jeśli wyświetlasz podpisy obrazów i pracujesz z konfiguracjami wewnętrznymi, takimi jak znaczniki alt, nazewnictwo itp., Powinieneś wybrać wtyczkę, która ma większe wsparcie dla pliku multimedialnego.

WPML zawiera moduł tłumaczenia multimediów, który należy aktywować, zanim będzie można przetłumaczyć pliki multimedialne.

Tłumaczenia WPML kontra Polylang, WPML media

Użycie jednego pliku multimedialnego dla wielu języków jest świetną opcją, ponieważ pozwoli zaoszczędzić dużo pracy i miejsca w witrynie.

Polylang wykonuje prawie taką samą pracę jak WPML.

Tłumaczenia mediów Polylang, WPLM vs Polylang

Wystarczy włączyć moduł we wtyczce, a następnie można skonfigurować pliki multimedialne z odpowiednimi podpisami i nazwami w wielu językach.

Zwycięzca

Ponieważ zarówno WPML, jak i Polylang wykonują tę samą pracę, użycie jednego z nich może zapewnić takie same wrażenia dla plików multimedialnych.

7. Wsparcie i dokumentacja

Jedną z zalet wyboru dodatkowej wtyczki WordPress zamiast bezpłatnej wtyczki jest to, że wtyczka premium ma wsparcie premium. Może to być bardzo korzystne, ponieważ jeśli utkniesz w dowolnym momencie podczas używania lub konfigurowania wtyczki, możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej lub zapoznać się z dokumentacją i rozwiązać problemy.

Jako wtyczka premium, wtyczka WPML bije wszelkie konkurencje, jeśli chodzi o wsparcie. Dokumentacja online jest bardzo szczegółowa i wyjaśnia wszystko jasno, od skonfigurowania wtyczki do korzystania z jej funkcji w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Polylang nie oferuje wsparcia dla swojej darmowej wtyczki. Ich dokumentacja nie jest tak obszerna jak wtyczka WPML.

Zwycięzca

WPML jest wyraźnym zwycięzcą, jeśli chodzi o wsparcie

Wniosek: Który jest lepszy – WPML lub Polylang?

Zarówno WPML, jak i Polylang są doskonałym wyborem do stworzenia wielojęzycznej strony internetowej. Uważamy, że WPML jest lepszą wtyczką do tłumaczenia niż Polylang ze względu na łatwy w użyciu kreator konfiguracji i doskonałe wsparcie.

Jeśli wolisz skorzystać z bezpłatnej wtyczki, to Polylang jest właściwym wyborem dla Ciebie. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiednią wtyczkę do tłumaczenia dla Twoich potrzeb.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz przejść do szczegółów tworzenia wielojęzycznej witryny z WPML i z Polylang .

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me